www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sprejem POCSAG signala
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, s postajo se že da sprejemati POCSAG signal, vendar sprejemaš vsa spročila, ki dosežejo tvojo anteno. Jaz bi rad POCSAG sporočila sprejemal selektivno, torej, samo tista, ki so mi namenjena. Ima kdo idejo kako selektivno sprejemati sporočila, se bi to dalo mogoče nastaviti v programu POC32, je že kdo to poizkusil???

Pozivnik ali pa namenski sprejemnik POCSAG signala sprejema sporočila glede na RIC - e (se jih lahko sprogramira). RIC je neka vrsta kode posameznega sprejemnika, zato se ukvarjam z pozivnikom in ne z radijsko postajo.

Ta sporočila namenjena dotični osebi bi potem preko GSM vmesnika pošiljal naprej na mobilne telefone.......Torej, problem je, ker z radijsko postajo ne morem selektivno sprejemati sporočil !!!

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kibernetik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 13 Okt 2010 7:30
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

POC32 ima neke filtre, ampak nisem nikoli sprobaval. Najboljša varianta je centrala od Mihaliča, ki je dovolj zmogljiva za celo gasilsko zvezo! Torej kupite skupaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorazdkop
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Dec 2008 12:19
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.78
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 12:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je treba nastavit na postaji še kaj drugega kot frekvenco (npr. subtone)?
Nekaj sem poskušal z ročno "kitajko" PX-777 ter izhodom iz diskriminatorja na strojni strani ter POC32 na programski.
Zaenkrat še nič ulovil (Ljubljana).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FireMan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 06 Feb 2009 16:59
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.30
Kraj: Volavlje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kibernetik je napisal/a:
Najboljša varianta je centrala od Mihaliča, ki je dovolj zmogljiva za celo gasilsko zvezo! Torej kupite skupaj.


Ni niti enega razloga zakaj bi, razen če častiš dva jurja.

1. Ne vem od kje potreba po sprejemu vseh sporočil, ki "priletijo po zraku". Za potrebo društva je dovolj, da spremljaš sporočila namenjena društvu (štirje RIC-i). Kako se to naredi, smo že predebatirali.

2. Razloži mi delovanje Mihaličevega sistema, če s centra za obveščanje proži na RIC občine. Ali to sploh omogoča? Če omogoča, kakšen čas je potreben, da pride do zadnjega operativca? Sploh pa ne omogoča pošiljanja preko WEB poštarja. Torej veliko denarja za malo muzike. Res pa je, da v Sloveniji obstajajo še slabši in še bolj reklamirani sistemi.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2010 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kibernetik je napisal/a:
Da bereš sporočila na PCju je razmeroma preprosto. Spremljam sporočila že pol leta. Kenwood TH-28 izhod iz demodulatorja in direktno na zvočno kartico. Potem pa POC32 program. Antena nameščena na strehi sprejema pol Slovenije...


Pozdravljen/i

Kot sem prebral sprejemaš postcard signal na tvoj PC.
Tudi sam imam postajo Kenwood th 28E, zanima me pa sledeče?
Od kje na tej postaji potegneš kabel na zvočno kartico?
Mogoče tam na postaji, kjer ima postaja izhod za zunanji zvočnik?
In potem priklopiš kabel na mikrofoski vhod zvočne kartice?
A je to kakšen poseben kabel za povezavo med postajo in PC- jem?

L.p
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomazd
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 0:54
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 1:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je tole rešitev:

https://www.intervencije.net
Intervencije.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, Tomaž, tole pa je popolna reklama za tvoje "plačljive" storitve in tvoje podjetje. Če bi prebral komplet temo potem tega ne bi tukaj ponujal, ali pač. Moram pa ob tej priliki reči, da pa enkrat za spremembo niso cene tako astronomsko visoke, kar je vse pohvale vredno. Edino kar me je zbodlo je cena za sprejem POCSAG sporočil in aplikacija za shranjevanje le-teh - 55o evrov + DDV Shocked.

Še enkrat za tiste, ki se jim ne da brati cele teme:
To sprejemanje POCSAG sporočil se da sprejemati na PC veliko bolj ugodno. Kupimo en pozivnik, ki ima vprogramirane ustrezne RIC-e (lahko jih sprogramiramo tudi sami), si zlotamo en povezovalni kabel pozivnik - PC (pretvorba iz TTL nivojev na RS232), si inštaliramo terminal program (recimo) DockLight (Nastavitve 9600 baudov, 8 podatkovnih bitov in en stop bit) in že na PC veselo sprejemamo POCSAG sporočila, ki jih pošilja centr za obveščanje. In še cena - pozivnik cca 120 evrov, povezovalni kabel TTL-RS232 cca 10 evrov, kar skupaj znese 130 evrov. Toliko za informacijo, kaj lahko vse naredimo sami za "male pare". To kar sem napisal sem sam preizkusil in deluje. Seveda, lahko tudi ta sporočila poljubno kopiramo in shranjujemo v druge aplikacije.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazd
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 0:54
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Popolnoma se strinjam s tabo, da je tudi to rešitev kar si naredil ti arksi.
Sistem, ki smo ga razvili ima cene spuščene na minimum kar je bilo mogoče, ker sem tudi sam gasilec in vem kako je z denarjem v gasilskih društvih.

Če boš vključil v svojo aplikacijo vse funkcionalnosti, ki ti jih ponuja nas sistem bos tudi sam kmalu videl, da za nizjo ceno ne prides skozi. Namreč sistem smo podvojili (vsi POCSAG sprejemniki so podvojeni, če eden odpove kompletno funkcijo prevzame drugi), strezniki so podvojeni, potem so tu še UPSi...
Izdelali smo posebne antene za POCSAG sprejemnike, ki so prilagojene na 173,25MHz...

snovno funkcionalnost smo imeli izdelano v nekaj dnev, testiranje sistema je trajalo 8 mesecev, naredili smo takorekoč vse da bo sistem zanesljiv...

Če si opazil kakšen je strošek priključitve in strošek mesečne naročnine, potem na posamezno društvo cena vsaj po mojem razmisljanju ni visoka. V moji gasilski zvezi smo izračunali, da bo strošek z naročnino in vsemi odposlanimi SMSji iz sistema, za vseh 14 prostovoljnih društev med 120 in 140€, torej na eno društvo cca. 10€.

LP,
Tomaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majkel
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Avg 2007 15:45
Prispevkov: 84
Aktiv.: 0.42
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me kako ste napredovali s tem sistemom.
Sam sem tudi gasilec. Lahko Tudi pod ZS.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kibernetik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 13 Okt 2010 7:30
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če koga še zanima, naj se javi. Prejemanje POCSAG na PC, celo posredovanje sporočila na SMS sem rešil leto nazaj...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kako si naredil aplikacijo za sprejem in pošiljanje SMS sporočil? Lahko na kratko opišeš.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kibernetik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 13 Okt 2010 7:30
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na kratko:

- Potrebuješ UKV postajo ali primeren sprejemnik za 173.250MHz, naprimer Radiometrix NRX1.

- Sprejemnik priključiš na audio vhod na PCju.

- Instaliraš POC32 ali PDW program. Oba imata možnost proženja drugega programa ob določenih pogojih (npr. ko pride sporočilo za določen RIC). Sam uporabljam PDW.

- za pošiljanje SMSov potrebuješ še PHP skripto in PHP strežnik da to poganja. Gre pa preko SOAP Client. Moraš biti registriran na moj.telekom.si ker SMSi se zaračunajo.

Torej simpl k pasul, ampak skoraj dve leti iz nule do tu...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 12:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala!
To sem že počel, da sem preko radijske postaje in preko zvočne na PC sprejemal pocsag sporočila.
Kje dobiti oz. kako napisati PHP skripto in inštalirati PHP strežnik se mi pa niti ne sanja. Se ti da malo bolj podrobo prdstavit to PHP skripto in PHP strežnik. Me zanima kako si to rešil, seveda, če ni to "vojna tajna".

Bi bil vesel, če bi še o SOAP Clientu kakšno rekel, ker me zanima kako to deluje...

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56vha
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 14:33
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.84
Kraj: Kamnik, Preserje pri Radomljah

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole tudi mene še vedno zanima, pa nimam časa raziskovat. Daj malo več napiši, če to vojna tajna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FireMan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 06 Feb 2009 16:59
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.30
Kraj: Volavlje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2012 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kibernetik je napisal/a:
Na kratko:

- Potrebuješ UKV postajo ali primeren sprejemnik za 173.250MHz, naprimer Radiometrix NRX1.

- Sprejemnik priključiš na audio vhod na PCju.

- Instaliraš POC32 ali PDW program. Oba imata možnost proženja drugega programa ob določenih pogojih (npr. ko pride sporočilo za določen RIC). Sam uporabljam PDW.

- za pošiljanje SMSov potrebuješ še PHP skripto in PHP strežnik da to poganja. Gre pa preko SOAP Client. Moraš biti registriran na moj.telekom.si ker SMSi se zaračunajo.

Torej simpl k pasul, ampak skoraj dve leti iz nule do tu...


A samo izhod 6 gre na audio vhod. Kaj je pa pin 7. Kakšno antenco si uporabil. Kje si kupil ta čip.

Koliko časa ti je vzelo. Tako kot si napisal bi potreboval samo 5 minut Smile V praksi je ponavadi drugače.

LP
Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group