www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sprejem POCSAG signala
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no tudi sam sem ze vec krat poskusal pdw in poc program. poskusil sem s postajo motorola p210, gp900 in dp3600 pa se mi do danes prek zvocne kartice ni uspelo dobiti enega samega sporocila. razen kadar je bliznji digipiter poslal sporocilo se je pojavilo pri enem zgoraj POCSAG 1200 sporocila pa potem ni bilo. ker sem strojnik.. kar se elektronike in programiranja tice cistokrven teleban me se vseeno zanima kako zadevo nastimat da bi delovala. nekje sem prebral da bi bilo potrebno zvocno kartico prikljucit na diskriminator ker je tam oblika podatkov bolj pravilna kot ce zvocno kartico prikljucimo na izhod za slusalke ali zvocnik. se zahvaljujem ze vnaprej za vsak odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jvolk
Član
Član



Pridružen-a: Ned 05 Mar 2006 1:14
Prispevkov: 737
Aktiv.: 3.35
Kraj: okolica Divače

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno imaš problem zaradi DC komponente:
Postaja napaja mikrofon z DC komponento. (Če pomeriš na mikrofonskem kablu boš verjetno zmeril cca 2-3 V DC komponente). Ta komponenta pa zmoti zvočno na računalniku.

Odstraniti je potrebno DC komponento. Se pravi: med postajo in PC dodaj en kondenzator okoli 220 nF.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jvolk je napisal/a:
Verjetno imaš problem zaradi DC komponente...med postajo in PC dodaj en kondenzator okoli 220 nF.
... in če uporabljaš Mic vhod na zvočni še paralelno en 1k-ohm upor v jacku. Pri line-in uporabi pa 10nF in 100k-ohm ... bo kar v redu. Uporček probaš stlačit v ohišje mini_jacka če gre Rolling Eyes ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh.. Noče in noče mi delat. Poskusil sem tudi s postajo GM900. Na neki češki strani sem našel priklope na spodnji konektor. Tam je tidi izhod diskriminatorja. Bilokaj in bilokak naredim, vedno se vedno,l ko postaja sprejema podatke pojavi napis pocsag 1200 in nič drugega. No danes vsaj na sporočila ni potrebno dolgo čakati ker je za take poskuse ravno pravo vreme... vsakih par minut je kako sporočilo v zraku Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S51KM
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Mar 2007 22:31
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.48
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za sprejemanje POCSAG sporočil je na postaji nujno potebno vhod/izhod (GP I/O)nastaviti na Data PTT. V tem primeru je AUDIO izhod brez vsakega filtra. Pri GM900 je takšna nastavitev možna.

l.p.
Mirko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fire_dragon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 19 Feb 2013 8:29
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2013 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

//************ čez eno leto *******************//

Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če se da in kako priključiti pozivnik swissphone de506 ali katerega drugega iz sistema zare, da bi mi vključil nadaljno napravo. V mislih imam da bi vključilo modul za utripajočo luč. Je že kdo delal kaj podobnega?

LP Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jvolk
Član
Član



Pridružen-a: Ned 05 Mar 2006 1:14
Prispevkov: 737
Aktiv.: 3.35
Kraj: okolica Divače

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2013 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za kaj to potrebuješ? Potrebuješ, da bi se prožilo samo ko sprejme tvoj pozivnik sporočilo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2013 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fire_dragon je napisal/a:
Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če se da in kako priključiti pozivnik swissphone de506 ali katerega drugega iz sistema zare, da bi mi vključil nadaljno napravo. V mislih imam da bi vključilo modul za utripajočo luč. Je že kdo delal kaj podobnega?

LP Borut


Seveda se da!

Enostavno:
pozivnik DE506 ima za opozarjenje sprejetega sporočila tudi "vibro". Ob dospelem sporočilu se vklopi majhen motorček, ki ima excenter in povzroča vibriranje. Na omenjen motorček vežeš en tranzistor, ki bo vklapljal rele.

Malo bolj komplicirano:
pozivnik ima RS232 TTL(5V) izhod. Ko pride sporočilo na pozivnik le-tega posreduje na izhod (poglej v tej temi kako so razporejeni priključki spodaj pozivnika). Tx - RS232 izhod iz pozivnika priključiš na Rx nekega procesorčka (recimo AVR), napišeš program za sprejemanje sporočil in z različnimi pogoji v procesorju nato krmiliš izhode, ki preko tranzistorja vklaplja rele, sireno ali svetlobni signal.

P.S. Še vprašanje: kako boš potem nosil pozivnik sabo, če boš imel gor priključeno raznorazno signalizacijo?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fire_dragon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 19 Feb 2013 8:29
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2013 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
fire_dragon je napisal/a:
Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če se da in kako priključiti pozivnik swissphone de506 ali katerega drugega iz sistema zare, da bi mi vključil nadaljno napravo. V mislih imam da bi vključilo modul za utripajočo luč. Je že kdo delal kaj podobnega?

LP Borut


Seveda se da!

Enostavno:
pozivnik DE506 ima za opozarjenje sprejetega sporočila tudi "vibro". Ob dospelem sporočilu se vklopi majhen motorček, ki ima excenter in povzroča vibriranje. Na omenjen motorček vežeš en tranzistor, ki bo vklapljal rele.

Malo bolj komplicirano:
pozivnik ima RS232 TTL(5V) izhod. Ko pride sporočilo na pozivnik le-tega posreduje na izhod (poglej v tej temi kako so razporejeni priključki spodaj pozivnika). Tx - RS232 izhod iz pozivnika priključiš na Rx nekega procesorčka (recimo AVR), napišeš program za sprejemanje sporočil in z različnimi pogoji v procesorju nato krmiliš izhode, ki preko tranzistorja vklaplja rele, sireno ali svetlobni signal.

P.S. Še vprašanje: kako boš potem nosil pozivnik sabo, če boš imel gor priključeno raznorazno signalizacijo?

LP


Hvala za hitre odgovore. Bom kar uporabil nekaj od tega Wink.
To bi bil pozivnik, ki bi bil fiksen samo za alarm.. ne bi bil prenosen, mogoče pozivnik brez ekrančka oz z ekrančkom v okvari..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56vha
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 14:33
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.84
Kraj: Kamnik, Preserje pri Radomljah

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ideja je sicer kar na mestu - jaz sicer ne bi vklapljal dodatnega alarma, ampak recimo luč v nočnem času, da ne padeš s postelje ko zapiska Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2014 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pogosto se oddajajo pocsag sporočila v omrežje? Gledano v povprečju. Se malce igram s sprejemom na rpi-ju zdaj pa ne vem ali sploh kaj sprejema. In kakšna je sploh frekvenca? Nekje sem zasledil 173,25 MHz?
Delal sem po teh navodilih z RTL2838 ključkom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56vha
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 14:33
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.84
Kraj: Kamnik, Preserje pri Radomljah

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2014 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frekvenca bo kar prava. Kako pogosto? V našem društvu ca. 100+ krat letno, drugje lahko tudi samo 2x. Sicer pa ReCO (će se ne motim) vsak dan v mesecu testira eno gasilsko zvezo med 18 in 19, tako da takrat se sigurno dogajajo testi, sicer pa počakaj slabo vreme (prometne nesreče, poplave) ali sušo (požari v naravi), ko dogajanje poraste.

lp, Aleš
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jun 2006 14:19
Prispevkov: 313
Aktiv.: 1.44
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2014 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poslanih sporočil je najmanj kakšen na dan, včasih več, občasno pa zelo veliko.

Malo si lahko pomagaš s spletno stranjo Uprave za zaščito in reševanje, kjer so vpisane intervencije, pozivi pa temu kar dobro ustrezajo (http://spin.sos112.si/SPIN2/Javno/).

Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2014 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za info. Bomo sledili dogajanju. Sicer nekaj se že dogaja:
Citiram:
POCSAG2400: Address: <CORRUPT> Function: <CORRUPT>
POCSAG2400: Address: 425200 Function: 2

Zdaj pa še malo teorije o pocsag sistemu prebrati za lažje razumevanje.

Edit: Očitno imam slab sprejem Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 10:29 pm    Naslov sporočila:  :) Odgovori s citatom

A še kaj sprejemate pocsage? Men je uspelo. Podatke pobiram s pozivnika br 802 in deluje zelo dobro. Leto dni že brez težav deluje tudi vklop luči in odpiranje vrat ob pozivu na gasilskem domu:)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group