www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sprejem POCSAG signala
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 1:29 pm    Naslov sporočila:  Re: :) Odgovori s citatom

fire je napisal/a:
A še kaj sprejemate pocsage? Men je uspelo. Podatke pobiram s pozivnika br 802 in deluje zelo dobro. Leto dni že brez težav deluje tudi vklop luči in odpiranje vrat ob pozivu na gasilskem domu:)


Jaz, in še marsikdo, bi bil zelo vesel, če bi nam malo bol podrobno opisal kako si tole naredil. Kolikor vem, BR802 nima kakšnega izhoda za priklop na računalnik. Kako si izvedel priklop BR802 na računalnik? In, kar me še najbolj zanima je, kako si izvedel potem vklop luči in odpiranje vrat? A se potem odpiranje vrat izvrši pri vsakem pozivu, ali kako?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Br 802 sem razmontiral in pobiram podatke s konektorja kjer sta spojeni obe plošči pol pa na računalnik. http://www.discriminator.nl/pro-one/index-en.html

Za odpiranje vrat pa uporabljamo star swissphone pozivnik.. Napetost z motorčka za vibriranje vklopi časovni rele in tako je za čas delovanja releja aktivna tipka zunaj na vratih in vklopljena luč
Programiran je pa samo društveni ric, da se ne vklaplja ob testih ipd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 7:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fire je napisal/a:
.........Za odpiranje vrat pa uporabljamo star swissphone pozivnik.. Napetost z motorčka za vibriranje vklopi časovni rele in tako je za čas delovanja releja aktivna tipka zunaj na vratih in vklopljena luč
Programiran je pa samo društveni ric, da se ne vklaplja ob testih ipd.


Aha, tako torej. Mi je sedaj jasno. Enostavno narejeno Wink.

fire je napisal/a:
Br 802 sem razmontiral in pobiram podatke s konektorja kjer sta spojeni obe plošči pol pa na računalnik. http://www.discriminator.nl/pro-one/index-en.html


Torej, pocsag signal (pravokotne impulze) dobivaš direkt iz sprejemnika. Zanima pa me, kako imaš potem zvezano na računalnik? Imaš priklop na zvočno kartico ali na RS232 port? Kateri software uporabljaš za branje pocsag sporočil?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejkr16
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2014 1:10
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2015 3:52 pm    Naslov sporočila:  Povezava RS232 z daviscomms TMR1P Odgovori s citatom

Zdravo
Ima kdo izkušnje s pridobivanjem sporočila iz sprejemnik TMR1P.
Pri komunikaciji ima vključen FlowControl. Vendar pa se RTS linija nikoli ne spusti na logično 0.
Sporočila ni ne na RS232 in ne na TTL izhodu, tudi če je CTS vedno na GND.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2015 6:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče ti bodo spodnja navodila kaj pomagala. So sicer v Angleščini, pa vendar.

Sam uporabljam pocsag sprejemnik TMR-1P, vendar nimam vklopljenega FlowControl-a. Kako FlowControl deluje se nisem nikoli poglabljal. Sprejem sporočila sproži prekinitvena rutina v procesorju. Uporabljam pa Arduino ploščo MEGA 2560.

A RIC-e si vpisal v sprejemnik? Če RIC-i niso vpisani ne boš sprejel nobenega sporočila.

LP



TMR1P User Guide and Evaluation Kit Man_Rev04.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  TMR1P User Guide and Evaluation Kit Man_Rev04.pdf
 Velikost datoteke:  636.93 KB
 Downloadano:  12 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
fire je napisal/a:
.........Za odpiranje vrat pa uporabljamo star swissphone pozivnik.. Napetost z motorčka za vibriranje vklopi časovni rele in tako je za čas delovanja releja aktivna tipka zunaj na vratih in vklopljena luč
Programiran je pa samo društveni ric, da se ne vklaplja ob testih ipd.


Aha, tako torej. Mi je sedaj jasno. Enostavno narejeno Wink.

fire je napisal/a:
Br 802 sem razmontiral in pobiram podatke s konektorja kjer sta spojeni obe plošči pol pa na računalnik. http://www.discriminator.nl/pro-one/index-en.html


Torej, pocsag signal (pravokotne impulze) dobivaš direkt iz sprejemnika. Zanima pa me, kako imaš potem zvezano na računalnik? Imaš priklop na zvočno kartico ali na RS232 port? Kateri software uporabljaš za branje pocsag sporočil?

LP


uporabljam rs232 in program pdw
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group