www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prvi koraki s PHILIPSOM
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim pomoč - razlago naslednjega ukaza kateri je zame zapleten:

LPC_PINCON->PINSEL1 &= ( ~( 3 << 12 ) );


Hvala.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rudiP je napisal/a:
LPC_PINCON->PINSEL1 &= ( ~( 3 << 12 ) );

Ukaz postavi na nič dvanajsti in trinajsti bit v registru PINSEL1.

0x00000003 je najprej 12 krat premaknjen v levo: 0x00003000
Potem invertiran: 0xFFFFCFFF
Nakar se opravi aritmetični AND z registrom PINSEL1.

Vsi biti v registru PINSEL1 se ohranijo, razen bita 12 in 13, ki sta po operaciji oba enaka 0.

(LPC_PINCON->PINSEL1 pa je kazalec na register PINSEL1).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi je zdelo, da je tako. Nikoli nisem zasledil ( 3 << 12 ) zato mi ni bilo jasno. Rabil sem potrditev. Hvala.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Mar 2010 23:19
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.33
Kraj: Effretikon

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2011 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pravkar ukvarjam z oživljanjem svojega prvega tiskanega vezja z lpc2387 (lpc2368). Uporabljam Olimex USB-to-JTAG, ker mi zaenkrat elementi za RS232 še manjkajo. Kot razvojno okolje uporabljam Rowley Crossworks. Sem v situaciji, ko lahko kodo naložim v debug načinu v mikrokontroler in se le ta tudi pravilno izvaja, LED diode mi utripajo. Problem je v tem, ker ko ploščo izključim in odstranim jtag, mi ob ponovni vključitvi ničesar ne funkcionira, dokler z jtag-om ponovno ne naložim kode. Me zanima, kako se pravilno skonfigurirajo memorymap xml datoteke, ki jih Crossworks uporablja pri prevajanju? Ali obstajajo še kakšne druge poti?
_________________
Dr. Milan Vidmar: Transformation und Energieübertragung (1945, s.1)
Wir Techniker sind Kämpfer, technische Probleme sind Kampfprobleme!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vmalhar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 06 Jul 2007 11:23
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.83
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 11:48 am    Naslov sporočila:  Priklop tipk na LPC2138 Odgovori s citatom

Zanima me, če je že kdo priključil tipke na LPC2138 kar direktno med pinom in maso, pin definiral kot izhodni, ga postavil na 1-ko in potem bral njegovo stanje. Pritisk tipke ga postavi na nizek nivo, drugače je visok, tok ob pritisku bi pa omejeval interni pull-up 60-300kohm (ki je na GPIO 1 vodilu vgrajen na vsakem pinu). Mislim, da stanje GPIO pinov lahko bereš tudi, ko so definirani kot izhodni, tak način pa se mi zdi zanimiv, ker bi bila izvedba na ploščici sila preprosta. Iz pina na tipko in via na spodnjo stran na GND. Nobenega pull-up upora in dostave napajanja na ta mesta na ploščici.

Je že kdo poskusil, ali sem usekal mimo Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silvanb
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Sep 2013 8:36
Prispevkov: 34
Aktiv.: 0.27
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2014 11:16 pm    Naslov sporočila:  LPC13xx - Kalkulator Baud rate koeficientov Odgovori s citatom

Zdravo,

Za domače potrebe sem si naredil kalkulator za preračunavanje Baud rate koeficientov. Mogoče bo prišel še komu prav, prilagam v priponki. Potrebno je spremenitii končnico iz .txt v .xlsx.

Lp.



Lpc13xx_BaudCoefCalc.txt
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Lpc13xx_BaudCoefCalc.txt
 Velikost datoteke:  13.38 KB
 Downloadano:  9 krat


_________________
Silvan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Stran 12 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group