www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Računalnik: Kateri proizvajalec?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Znamka računalnika:
Dell
14%
 14%  [ 16 ]
Toshiba
12%
 12%  [ 14 ]
HP
24%
 24%  [ 27 ]
IBM
10%
 10%  [ 11 ]
Acer
11%
 11%  [ 13 ]
Apple
3%
 3%  [ 4 ]
Medion (Hoferjeva reklama ;) )
4%
 4%  [ 5 ]
drugi proizvajalec
18%
 18%  [ 20 ]
Skupaj glasov : 110

Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Šele sedaj vidim, da anketa ne zajema le prenosnikov.
V podjetju so se najbolje obnesli Compaq-ki. Bilo jih je nekaj deset + dva serverja. Praktično ne pomnim kakega hardwerskega problema. Najslabše so se obnesil Siemens-ovi Scenik-i. Tudi teh je bilo nekaj deset. Težave v njih so predstavljali fujitso-vi trdi diski. V polovici je diskovje pocrkalo že v garanciji. Ostalo pa potem. Sicer sem kasneje izvedel, da je šlo za serijsko napako pri diskih.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V vsakem primeru bi odsvetoval Fujitsu-Siemens. Tako pri prenosnikih, kot pri običajnih kištah. Po poteku garancije težko najdeš kakšnega z zdravimi elektroliti. Da o diskih niti ne govorim. S prenosniki so pa težave predvsem mehanske narave. Poka plastika, lomijo se tečaji zaslonov, crkavajo napajalniki, ...

Kar se prenosnikov tiče prisegam na IBM T serijo. Robustni, z nekaterimi dobro zamišljenimi tehničnimi rešitvami. Tudi po letih vsakodnevnega prenašanja brez kakršnih koli problemov.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Modlar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2009 10:59
Prispevkov: 190
Aktiv.: 1.03
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Home Made ; si daš v škatlo kar želiš Very Happy Cool
_________________
LP Mare


Kdor visoko leta - daleč vidi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.53
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po letu dni mi acer prenosnik še vedno dobro deluje.. Pray Hmm iskre hr84 pa komodorja niste dal zraven Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Raptor
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2008 14:20
Prispevkov: 533
Aktiv.: 2.73
Kraj: Ravne na Koroškem/Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam Acerja, ki po treh letih še vedno odlično deluje. Je pa žal postal že prepočasen za malo zahtevnejše programe tako, da bo treba letos menjati. Razmišljal sem med Applom, Dellom in Sonyem. Apple ima zelo slabe grafične kartice (v primerjavi s konkurentoma) tako, da žal odpade. Trenutno sem najbolj navdušen nad Sonyem, ki ima res zmogljive prenosnike.

Prenosnik, ki ga nikoli ne bi imel je pa sigurno Toshiba. Pregreva se čisto vsem, ki jih poznam in jih ni malo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Sedaj imam medion-ovo Akoyo Mini E1210 .

Sam sem bil tudi pozitivno presenečen nad medion - hofer varianto. Sicer ni neki brand name, ampak presenetljivo dobro deluje. Jaz ga nimam, ima ga prijateljica. Original je bila nameščena vista, potem sem dal gor (po okvari diska zaradi padca) sedmico, našel vse driverje in dela ko singerica.

Drugače imam laptopa HP in nimam kaj rečti čez njega, res pa je, da ga sila malo uporabljam.

Namizni PC-ji so pa vedno custom made.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nekje sem zasledil, da če na laptopu piše "Windows Vista", potem bo delal z Visto, ostalih sistemov (XP, 7,...) pa raje ne poskušaj nalagati. Moram nabaviti en laptop, pa malce spremljam te debate. Drugače pa sem prvega namiznega kupil pri Jerovšek (monitor Samtron ali kaj je že bil - katastrofa), drugega v Kamniku, kako se je že reklo firmi - Megabit ali nekaj takega (stalno so se podirali Windows zaradi napačne grafične), tretjega pri PC-nevemkajže (takrat je bil šef Andrej Mertelj - vgradili pol manjši HDD kot na računu, RAM crknil po dveh tednih), vmes sem kot strokovni svetovalec (nikoli več !) posredoval/priporočal še nakup PC-ja pri Mlacomu, zadnjega za sebe pa sem kupil pri Bocomu (pozabili priklopiti ventilator na CPU). Potem sem samo še dograjeval na sedaj že 12 let staro matično ploščo Abit. Trenutna konfiguracija: CPU 750MHz, WinXP, HDD Excelstor 80GB, RAM 750MB,... dela OK za kar ga rabim. Sigurno pa ni za igrice in filme.
Sem ga že zdavnaj mislil zamenjati, ker se je sistem stalno podiral (Win Me), potem pa mi je nekdo svetoval Win XP in (trk trk trk) se ne spomnim več, kdaj se je zadnjikrat sesul. Ampak me tukaj toliko strašite s raznimi opisi posušenih in raznešenih elkotov na mamaplati, da bo že zaradi tega treba nabaviti neko rezervo. Bo moral biti kar en laptop, da spacam skupaj diplomsko v zvezi z InTouch.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerny
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Apr 2008 11:27
Prispevkov: 414
Aktiv.: 2.13
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam HP-jevega prenosnika, z njim sem zaenkrat kar zadovoljen. Je bila edina varianta z nesvetlečim zaslonom. Ostale 3 domače stacionarce sem sestavil po komponentah, v dveh je matična Asusova, v enem pa starejša Matsonicova. Pri asusovi so problemi le z integrirano zvočno kartico.
_________________
Če smrdi je kemija, če kadi pa elektronika!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
nekje sem zasledil, da če na laptopu piše "Windows Vista", potem bo delal z Visto, ostalih sistemov (XP, 7,...) pa raje ne poskušaj nalagati.

No ja, ni nujno. Če piše vista certifed, to pomeni, da zagotavljajo, da je z visto kompatibilen. Dela tudi z drugimi operacijskimi sistemi, če so le driverji na voljo. Ponavadi je ves hardware od znanih proizvajalcev (intel, itd.).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.03
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Jaz imam Dell prenosnika, in sem po letu in pol z njim zelo zadovoljen.

LP, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TECHNIC je napisal/a:
Kaj pa asus (ga ni na anketi)?


+1
Zelo profesionalno izdelani prenosniki, s poudarkom na malenkostih ki razveselijo(vedno hladno pod rokami)

_________________
lp Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
franccek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2011 13:10
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 1:26 pm    Naslov sporočila:  HP laptop Odgovori s citatom

Imam prenosnik HP in sem zadovoljen, edino baterija mi je crknila po dobrem letu. Ubistvu še k sreči da mi je, ker original baterija zdrži skoraj polovico manj časa kot da, ki sem jo kupil kasneje.
_________________
metronik-solar.si - Sončne elektrarne na ključ
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mk0388
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2008 21:52
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.86
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam prenosnika DELL inspiron 1520 in sem z njim zelo zadovoljen še posebej za baterijo (9-cel). Po treh letih še vedno "drži".

Točka za DELL Very Happy

_________________
Victims - aren't we all...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

+1 mk0388

si slučajno imel kakšne težave z grafično? imam GF 8600GT ki naj bi bile na črni listi zaradi slabega lotanja ali nekaj takega

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krof555
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Sep 2011 17:54
Prispevkov: 583
Aktiv.: 3.81
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz mam hp po letu in pol še vedno vredu dela ,razn zaradi pregrevanja pri zahtevnejših programih sem kupo podstavek z ventilatorom
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group