www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Računalo zakasnitve - assembler

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila:  Računalo zakasnitve - assembler Odgovori s citatom

Ker morem znova in znova računati koliko je zakasnitev zanke in v ta namen sem izdelal preprosto računalo. Vanj se vnese vrednost prve spremenljivke, druge in tretje ter se ob pritisku na gumb izračuna zakasnitev.

Zakasnitev se računa po formuli:

(Temp3-2)*Temp3+((Temp2-2)*Temp2+(Temp1*3-2))*Temp3

V formuli so všteti tudi urini cikli katere porabijo instrukcije, ki se izvajajo.

Zakasnitev za kopiranje:

Koda:
Zakasnitev
      movlw   .255       
      movwf   Temp1
      movlw   .255
      movwf   Temp2
      movlw   .51
      movwf   Temp3
Se1      
      decfsz   Temp1      
      goto   Se1         
      decfsz   Temp2      
      goto   Se1         
      decfsz   Temp3   
      goto   Se1


Izgled računala:


_________________
LP! Gregor


Nazadnje urejal/a GregorN Sob Maj 01, 2010 9:20 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Precej nepraktično ter ne preveč uporabno. Upoštevati je potrebno oscilator. V tem primeru verjetno računa na 4Mhz (1uS ukazni cikel) Če želiš točen čas boš kar precej časa poskušal. V prilogi moja varjatnta narejena že davno. Je bila tudi pripeta nekje na forumu.


pic_pavza.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  23.87 KB
 Pogledana:  11 krat

pic_pavza.jpg



PavzaP.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PavzaP.zip
 Velikost datoteke:  210.11 KB
 Downloadano:  30 krat


_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Tor Apr 27, 2010 10:32 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fino, toliko bolje ... sem si za silo naredil programček Smile nekje je potrebno začeti
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GregorN je napisal/a:
Fino, toliko bolje ... sem si za silo naredil programček Smile nekje je potrebno začeti


Se strinjam - vsaka taka pomagala so za uspešno programiranje skoraj nuja. Sam sem si naredil dosti podobnih programčkov. Večina je tudi pripeta na forumu. Nekje je generator za tabelo LED displeja za AVR in PIC. Pa generator za matrični led displej.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2010 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kl!k

Drugače pa podpiram to, da si kdo programčke izdeluje sam. Ne samo zaradi potreb, ampak tudi iz veselja. Treniranje sivih celic Smile

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2010 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priponko sem izbrisal ker program ni deloval pravilno ... ko/če bom na novo naredil pripnem novo verzijo.
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lbozo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Jan 2008 23:51
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.36
Kraj: Vodice

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2010 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Precej nepraktično ter ne preveč uporabno. Upoštevati je potrebno oscilator. V tem primeru verjetno računa na 4Mhz (1uS ukazni cikel) Če želiš točen čas boš kar precej časa poskušal. V prilogi moja varjatnta narejena že davno. Je bila tudi pripeta nekje na forumu.



Mene pa zanima s katerim programom si naredil ta program za izračun pavze?
Namreč programi za PC so zame španska vas. Se mi zdijo pa sila uporabni in bi se rad enega naučil.

_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2010 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole mi deluje kot Visual Basic. Na microsoftovi strani imaš brezplačno express različico.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2010 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj je v Delphi-ju
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group