www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Forum - kako naprej?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 07, 2005 10:23 pm    Naslov sporočila: icon_question Forum - kako naprej? Odgovori s citatom

Že nekaj časa gledam, kaj se dogaja na slovenskih forumih, katerih teme se neposredno ali vsaj delno dotikajo elektrotehnike. Če izvzamem dva večja splošna, ki v enem segmentu pokrivata elektrotehniko, sicer pa pretežno mobilno telefonijo in računalništvo, sem naštel šest takšnih, ki se pretežno posvečajo elektrotehniki. Bežni pogled na članstvo pa pove še eno dejstvo - večina obiskovalcev se ponavlja.

Sedaj pa k stanju na tem forumu. Prvič se v zadnjem času dogaja, da število prispevkov na forumu zaostaja za številom poslanih zasebnih sporočil. Takšno stanje pomeni, da je nekaj očitno narobe. Forum, ki bo služil pretežno za izmenjavo zasebnih sporočil po moje ni več forum, pač pa poštni strežnik. Imamo sicer nekaj svetlih izjem - uporabnikov, ki so pripravljeni napisat kako sporočilo daljše od treh ali štirih stavkov z neko vsebino, vendar očitno premalo, da bi forum zaživel.

Zanimajo me vaša mnenja glede omenjenega stanja.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 07, 2005 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1. Forumov, ki se v kakrsni koli obliki ukvarjajo s stromom je pri nas prevec (vsak ima raje svoje, ampak ... vzdrzevanje je casovno potratno, ce admina ni tudi foruma ni)
2. zasebna sporocila so za sporocanje nujnih informacij (predlog za vse uporabnike)
3. tista dva foruma obstajata, ker njuni uporabniki ne poznajo ostalih forumov in jih niti ne potrebujejo (vecinoma postavijo vprasanje enkrat in to je to)
4. Mnogo forumov ima komercialno vsebino (priznajmo si, tudi ta ga ima, sicer po ovinkih ampak vseeno) s katero se pokrijejo kaksni stroski.
5. Online chat, irc in podobne zadeve nimajo s forumom cisto nic
6. Forum ni samo forum, kjer si izmenjujemo vprasanja in odgovore - dejansko naj zazivi s projekti, povezavami itd.

Mojih 6 centov Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75342.05

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 12:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silica
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Avg 2004 20:01
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.62
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 1:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Forume spremljam v prvi meri iz preostanka intuziazma do elektronike, ceprav
priznam, da v veliki meri izgleda da iz komercialnih razlogov. Od foruma se nikoli
ni bilo nobene komercialne koristi, vsaj direktne ne, in je tudi ne pricakujem.
Poizkusam usmerjati in podpirati vsaj tiste, ki niso zasvojeni z PICi in AVRji.
Opazam pa, da se od vseh forumov, zadnji cas, vedno vec kvalitetnejsih
tem in odgovorov pojavlja ravo na maxiju. Predvsem po zaslugi posamiznikov
kot so Mare, Slawc, Simon, Boris...
Vec kot bo taksnih clanov, bolj kvaliteten bo forum. Ukinil bi zasebna sporocila
in uvedel javni email, kot pogoj.

LP Tomaz

_________________
Za www.quectel.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.05
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 5:10 am    Naslov sporočila:  Mislim, da s tem forumom ni prav nic narobe Odgovori s citatom

Mislim, da s tem forumom ni prav nic narobe. Nasprotno, je forum, ki ima najvecje clanstvo, najvec objav, in kvaliteta prispevkov je nadpovprecna. Osebno se zadnje case ne oglasam tako pogosto, ker sem dalec od doma, nimam laboratorija in svojea PC-a, kjer bo preizkusil zadevo, predno jo dam na forum, pa ceprav je odgovor na vprasanje, na katerega bi mnogi bolj izkuseni odgovorili na pamet. Obcasno gostujem na tujem PC-u, da odprem elektronsko posto in pogledam, kaj se dogaja po svetu.

Ce vzamamo v racun se to, da je forum v slovenscini, se pravi, da je nabor morebitnihi sodelavcev v primeri z forumi, ki imajo clane z vsega sveta, je kvaliteta foruma po mojem v sami svetosvni spici. Primerjam recimo z forumom mcs
http://www.mcselec.com/forum/

ki nikakor ne zazivi , ceprav pokriva isto tematiko kot mi tukaj, in je v anglescini..
in svevilo prispevkov in clanov je veliko ansje kot tukaj.

FORUM JE V REDU, JE VEC KOT V REDU.

VIlko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 6:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Strinjam se s predhodniki, tale forum po mojem mišljenju zelo dobro deluje. Od vseh slovenskih na temo elektronike verjetno najbolje. Če ga primerjamo recimo z Mobisux-om, ki ima online po 200 obiskovalcev in ima tudi forum elektronike, nam ne seže do kolen.

Strinjam pa se glede zasebnih sporočil. Sam sem jih vrjetno od kar forum obstaja prejel preko 1000 Shocked . (Ne vem kako je z zasebnimi sporočili ostalih uporabnikov) Veliko je bilo takih, ki so sodila na javni forum. Kar nekaj sem jih potem objavil v javno debato - le uporabnika nisem podpisal. Vzrok za rabo zasebnih sporočil je verjetno tudi to, (kar se bo mogoče zdelo smešno) da nekateri člani čutijo močno pripadnost nekemu drugemu "klanu" ... forumu. Sam sem prejel kar nekaj zasebnih sporočil s podobnim pripisom kot je "Pišem ti zasebno, ker jim "pri nas" ni prav, da tu pišem... Confused

Moj zaključek je, da forum zelo dobro deluje in upam, da bo tako deloval v naprej...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75342.05

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki daj povej kateri so tisti člani ki imajo največje razmerje privat in forum sporočila potem pa naj kar sami utemelijo zakaj je tako


LP cero
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, sicer nisem dolgo tu gor. Ampak ko sem prišel sem si rekel KONČNO en konkreten elektro forum. Sam sem sicer zastavil kar nekaj vprašanj in tudi odgovoril na marsikatero temo, včasih krajše včasih daljše po svojih močeh.

Tisti, ki pa imajo sama zasebna sporočila pa predlagam mail, irc ali pa še kaj drugega ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.34
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam zagotovo nisem med tistimi, ki raje komunicirajo po ZS-ih kot pa javno na forumu. Več ZS-ov sem poslal edino Silvotu, ko sem imel res zelo specifična vprašanja o PIC-ih, ki bi forum prej smetila kot mu koristila. Sem pa kakšen ZS že prejel kot vprašanje ali pa pomoč.
Mogoče pa imajo na komuniciranje v ozadju kakšen vpliv tudi "javna linčanja" z strani nekaterih forumašev, kakršen se je zgodil pred kratkim tudi meni? Takšen odnos in (pre)ostre reakcije zagotovo ne vzpodbudijo odpiranja novih tem ali pa javljanje v njih marsikateremu novemu ali staremu članu. Zaradi tega slučaja sem se v izogib ponovitvam takih nesporazumov odločil, da bom tudi sam v določenih slučajih raje poslal ZS, kot pa na forumu delal (po mnenju nekaterih) reklamo.

Še vedno pa mislim, da forum deluje dovolj dobro po zaslugi večine aktivnih članov, najbolj pa seveda obeh šefov Silvota in Frenkija.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jul 2004 13:22
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2005 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsaj večina vemo, da so želje eno a realnost je običajno od želja še daleč.
Potrebno je sprejeti stanje foruma (ki je vsekakor po zaslugi že omenjenih posameznikov, .. več kot zadovoljivo) takšno kakršno trenutno je ne glede ali je le-to morda po naši zaslugi slabše kot nekateri pričakujejo.

Kot večina tudi osebno sodelujem na več forumih in to z namenom – nuditi teoretično tehnično pomoč (iz področja , ki mi je poznano) tistim, ki jo želijo. V teme se vključim pač toliko kolikor je potrebno oz. kot mi dopušča prosti čas.
Forum s svojo kapaciteto nudi veliko le vključiti se je potrebno, se potruditi in s svojo pozitivno energijo prispevati k napredku foruma in vseh na forumu sodelujočih.
Dejstvo pa je, da je kljub opozorilom problem zastavljenih vprašanj na forumih podoben. Vprašanja so običajno pomanjkljiva zaradi površnosti ali lenobe piscev vprašanj, tako, da je šele po nekaj odgovorih razumljiva zapisana želja (tema) posameznika.

Glede zasebnih sporočil zame omenjen odstotek ZS ni moteč, ker menim, da je ZS le-to pravica vsakega posameznika. Verjetno pa vsebina ZS bistveno ne siromaši foruma. Vse pač ni možno, da imamo vsi. To so dejstva s katerimi se je potrebno sprijazniti, če ravno je morda to včasih proti naši volji.

LP. jp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.24
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2005 3:08 am    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

malo primerjave s konkurenco... (tisto ki jo jaz poznam)

številke z maxija...
Uporabniki so skupaj objavili že 14149 prispevkov.
Imamo že 727 prijavljenih uporabnikov.

številke z elektro-n-a...
Naši člani so poslali 25836 sporočil
Imamo 2991 registriranih uporabnikov

pa še svet-elektronike....
Uporabniki so skupaj objavili že 3142 prispevkov
Imamo že 415 prijavljenih uporabnikov


Glede na vse skupaj, bi potegnil tako črto:
maxi: 19,5 sporočil/uporabnika
elektron: 8,6 sporočil/uporabnika
SE: 7,6 sporočil/uporabnika

Iz tega se vidi, da s(m)o na tem forumu najbolj kreativni!! Ne glede na veliko število ZS. Jaz osebno jih uporabljam za kakšne komercialne ali bolj privatne zadeve, ki bi bile z javnega foruma takoj brisane.
Se pa strinjam, da bi bilo dobrodošlo da se take uporabnike z #ZS > #prispevkov vsaj opomni, če se jih že ne napiše na črno listo Cool Me prav zanima, kakšne vsebine se pretakajo tam zadaj. ali bi tisto tudi sodilo na javni forum ali ne?

Ko sem že pri primerjavah...
Kar se tiče absolutnega števila uporabnikov in prispevkov, lahko za elektron mirno rečem, da je tam prijavljenih veliko spammerjev.
Komaj 554 oz. 18% uporabnikov ima več kot 10 objav.
In še to, da je bil ustanovljen pred maxijem, zaradi tega je tam več prispevkov.

SvetElektronike je pa v vsakem primeru tam nekje bolj zadaj. Je prišel pač zadnji na sceno. Ali sem še katerega pozabil??
Da ne omenjam takšnih . Saj ideja je v redu, ampak vsekakor se je avtor preveč specializiral v tako ozkem prostoru kot je naša mala Kokoška.

Že tale dva velika foruma (maxi & elektron) imata veliko skupnih uporabnikov, ki odpirajo dvojne teme (isto temo na obeh forumih).

Pa če temu prištejemo še stroga pravila, je stvar že bolj jasna. Za primerjavo je forum Računalniške novice... 152.090 prispevkov, 29.488 uporabnikov
Tam je ogromno šare, brezveznih postov, hihitanja, slenga,... (silvo bi znorel Wink ). Med uporabniki pa je veliko mularije, ki nima kaj počet. Ki jih zanimajo samo igrice in internet. Že samo v témi Smešnice imajo 12.641 prispevkov. Toliko o tem. Da ne bi o kakšnih strokovnih debatah tam... Verjetno jih prešteješ na prste.
Tukaj statistika ne pomaga prav nič več.

Suma sumarum.... Frenki, ne se preveč sekirat Wink Tale forum je super!

P.S. opazil sem tole:
"Imamo 0 uporabnik(ov) na klepetu [ Klikni za klepet ]"
Koliko časa je že ta opcija? ali je samo jaz nisem videl?
Vseeno mislim da je forum boljši za reševanje problemov kot pa klepet. Na forumu ostane zgodovina, da si lahko še kdo drug pomaga, klepet pa izpuhti. Enako kot zasebna sporočila. Nobeden drugi nima koristi od njih kot en sam človek!

LP, aly.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2005 6:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
P.S. opazil sem tole:
"Imamo 0 uporabnik(ov) na klepetu [ Klikni za klepet ]"
Koliko časa je že ta opcija? ali je samo jaz nisem videl?
Vseeno mislim da je forum boljši za reševanje problemov kot pa klepet. Na forumu ostane zgodovina, da si lahko še kdo drug pomaga, klepet pa izpuhti. Enako kot zasebna sporočila. Nobeden drugi nima koristi od njih kot en sam človek!


Aly,
Tole se mi zdi, da je že kar od nastanka foruma. Wink Zdi se mi, da je sedaj klepet malo zamrl, sicer smo včasih zvečer kar aktivno "klepetali". Vsekakor je uporaben za takojšno izmenjavo informacij, ni pa preveš uporaben, v koliko je na njem več uporabnikov istočasno ter vsak "premleva" svojo temo Sad, kar se je tukaj dostikrat zgodilo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mleko_milk
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Apr 2005 16:09
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2005 4:55 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
Ali sem še katerega pozabil??



Pozabil si še forum Računalnikar

Sicer je res, da je bil ustanovljen šele pred dvema mesecema, je zelo podoben forumu računalniških novic. Prav tako je nastal iz časopisa. Zaenkrat imajo 275 uporabnikov, ter 1261 objav, kar pomeni 4,5objav na uporabnika. Na Računalnikar-ju sem že našel veliko objav, ki sploh ne spadajo v določeno temo. Npr. temi je naslov tekoča številka, notri pa se najdejo razne objave zakaj je zelo malo znanih slovenk slikanih golih, ter ugotavljajo katira slika z golimi dekleti je lepša. Na forumu sem zasledil samo 5-10 uporabnikov, ki se držijo pravil foruma in ne pišejo v slengu. Tudi vsi Administratorji in moderatorji se ne držijo pravil in pišejo v slengu. Prava sramota! (za njihov forum) Nevem kako lahko človek postavlja pravila, potem se jih pa ne drži!


Moje mnenje o maxi-ju je, da je "perfekten" forum in naj tak tudi ostane.

Glede ZS-jev se mi pa zdi, bolje da uporabniki smetijo po ZS-jih, kot pa po forumu.

(Vse ostalo pa pove tudi mij podpis:D Cool )



/* Na forumu obstajajo pravila , ki se jih držimo. V več tvojih sporočilih sem opazil poskuse reklamiranja in smetenja po temah. Če s tem ne boš prenehal sledijo sankcije! Frenki */

_________________
Kar je dobro, ni slabo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2005 8:33 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

mleko_milk je napisal/a:
aly je napisal/a:
Ali sem še katerega pozabil??



Pozabil si še forum [url=h**p://www.racunalnikar.com/forum]Računalnikar[/url]


Hm, mleko_milk. Kaj res nisi opazil, da so našteti forumi od Aly-a večinoma namenjeni elektrnoniki in ne računalništvu. Ali si hotel samo malo reklame naredit? Za računalništvo imamo pa itak že ogromno-po mojem mnenju preveč forumov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group