www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kosilnica robot
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2011 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo Rudi.

Zato ker upam da bo kdaj postala .

Zakaj pa imamo forum? Anxious
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 18, 2013 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Solomojster ,pozdravljen!
Malo bi obudil temo in me zanima kako ti služi kosilnica,kakšne baterije imaš, kako dolgo lahko kosiš.Na yuot... sem si ogledal posnetke in je zelo zanimivo,si jo mogoče kaj dogradil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2013 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Nastale so tri konstrukcije in z sodelovanjem Rudi.p-ja tudi dve elktroniki.Vsaki samohodki nekaj manjka in se sproti učiva.
Ko že misliš, da je rešeno vse;
http://www.youtube.com/watch?v=jEa0bo4-QUc
jo prestaviš na trato in ugotoviš ,da ji primanjkuje navora na kolesih. Potem začneš z solarno izvedbo in ugotoviš ,da si omejen z napetostjo. Brick wall ,ji povečaš kolesa in se sistem spet poruši.
Čez zimo je nastala karbonska izvedba,katera je prilagojena na modularno prilagajanje(menjavanje različnih pogonov in motorjev košnje) z majhnimi posegi.
Iz svinčenih baterij smo prešli na lion.(celice prenosnika) Za katere sem prepričan da so prava izbira.
Najina ahilova peta je pomanjkanje časa in bi potrebovala sodelavca v penziji.
Več težav ,bolj je zanimivo. Mr. Green Very Happy



samohodkasolo.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  498.53 KB
 Pogledana:  11 krat

samohodkasolo.jpg



samohodkasol.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  36.48 KB
 Pogledana:  56 krat

samohodkasol.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2013 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzpodbudno,da se napreduje!
Sta obstala pri isti dimenziji košnje ( mislim da okoli 30cm) ?Kolesa sta kupila plastična,ali se bolje obnašajo? kaj drsijo .če je vlažno?Vidim ,da sta prešla na 4 kolesa,verjetno zaradi stabilnosti ali še kaj drugega,pogonska kolesa so še od dvigovalca stekla? Na koliko voltov vama dela komplet stroj?
Sem firbčen,tako delo me pač veseli
L.p. Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2013 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiv projekt, pa malo razmišljam, od kod bosta vzela 3kW moči za vsaj 30min? Solarno se mi zdi, da ne bo šlo. Baterijsko bo drago....
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2013 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Zanimiv projekt, pa malo razmišljam, od kod bosta vzela 3kW moči za vsaj 30min? Solarno se mi zdi, da ne bo šlo. Baterijsko bo drago....

Zakaj pa 3kW, električna "laksarca" (mislim da Bosch) ima motor 800W pa prav lepo dela.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2013 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, za 2x2m košnje najbrž res, a to lahko narediš tudi s škarjami Smile
Res so potem podjetja nenormalna, ko na rotacijske kosilnice tlačijo 2kW+ motorje.
Ti primerjaš hruško in jabolko.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2013 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ohišje z karbona si sam delal? Hudo, to bi moral jaz enkrat videt kako se to dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2013 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
A ohišje z karbona si sam delal? Hudo, to bi moral jaz enkrat videt kako se to dela.


Podobno kot s steklenimi, le jedro so karbonska vlakna in ne steklena.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2013 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

imam bosch art 26 acu kosilnico na tiste plastične nožke,reže 26 cm na motorju piše 50W in 9000 obr.Z priloženo baterijo NI cd 1,2ah lahko režeš 20 min.Torej rabiš še dodatno energijo za pogon.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2013 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O moči bi se dalo razpravljat v nedogled, če se prej ne definira uporabe. Vse je odvisno od površine, razgibanosti terena pogostosti košnje...

Če bo kosilnica kosila recimo vsake 7-10 dni, potem verjetno ne potrebuje take moči. Seveda spet odvisno od vrste trave. Sem pa mnenja, da pogon porabi kar nekaj moči.

Primerjati nitke z rotacijsko kosilnico pa tudi ne gre najbolje. Nitka namreč travo najprej pri tleh odreže, potem ko pa pade na tla pa še malenkost zmelje. Rotacijska kosilnica pa dobi šop delno potlačene trave direktno na nož. Tudi širino obdelave ima verjetno vsaka rotacijska večjo od omenjene električne.

Za moj primer bi si recimo pri 2KM bencinski želel še kak KM več, vse je odvisno od primera do primera.

Osebno sem mnenja, da so kabelske nitkarice primerne za košnjo ob kakšni škarpi in podobno za resno delo pa je potrebno poseči po bencinski.

Mogoče avtomatska električna na nitko niti nebi bila tako slaba ideja, le glavo z nitko bi bilo potrebno namestiti izven kosilnice (pred njo) ali pa konstrkucijo dvigniti nad višino trave. Butasto je edino to avtomatsko podajanje nitke, o katerem pa tudi nebi izgubljal besed, ker enkrat porabiš 10m za recimo 45min dela, enkrat je pa še izpljune ne. Tako da to je prva stvar, ki se demontira pri kosilnici na nitko.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2013 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S55m
Imam težave tudi v službi, ker razmišljam napačno.Po besedah mojega šefa.
Sam pa pravim ,da razmišljam drugače.Torej kako pokosim z čimanj energije ?

Pzufic
Nitka ni prava stvar je preveč upora in preveč porabljene energije za košnjo.

Lojz54
Ker zadnje dni skačem po zidarskih odrih ti lahko posodim nekaj konstrukcij na reverz z motorji ,da ne boš zgubljal energije in denarja po nepotrebnem. Sam sem do jeseni itak mrzlel ,ker imam precej dela pri hiši. Če imaš železno voljo se oglasi pri meni ,pa še kakšno rečeva. Mogoče poseduješ s kakšnim orodjem, ki ga sam nimam in si stvari olajšamo.

Pobesneli.
Za karbonski oklep mi je pomagal prijatelj David ki dela pri Pipistrelu. Tudi to delo ima svoje specifike in ga ne bi podcenjeval.Če bom spet kaj vlival pozimi ti javim pa priletiš iz Ajdovščine na vajenško delavnico.

Rudi.p
Kako gre ?

Zdaj pa vprašanje;
Je mogoče z gps-jem pripeljat samohodko do stebrička začet krožno gibanje ,se premaknit še na druge tri točke vajo ponovit in na koncu pokosit še ob robovih.

http://www.youtube.com/watch?v=pRMq9CNzn1Y
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2013 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
S55m
Imam težave tudi v službi, ker razmišljam napačno.Po besedah mojega šefa.
Sam pa pravim ,da razmišljam drugače.Torej kako pokosim z čimanj energije ?



Zdaj pa vprašanje;
Je mogoče z gps-jem pripeljat samohodko do stebrička začet krožno gibanje ,se premaknit še na druge tri točke vajo ponovit in na koncu pokosit še ob robovih.




Prvo pravilo službe: "Šef ima vedno prav!" Smile

Fizike še nihče ni "nategnil". Morda boš z drugačnim razmišljanjem prvi. Za igranje bo baterijska stvar zanimiva. Za praktično uporabo pri današnjih baterijah absolutno ne (moje mnenje), razen za kakšen travnićek 5x5m.

Odgovor na vprašanje.


Poglej si malo na spletu, kako z GPS-i na traktorjih orjejo ali obdelujejo njive.
Odvisno kako veliko stvar imaš v mislih. Če je to 5x5m je GPS nesmisel.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
danilo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Avg 2003 14:57
Prispevkov: 147
Aktiv.: 0.66
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2013 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Že pred tridesetimi leti sem klasično bencinsko kosilnico (crknil bencinski motor) predelal na električnega. Uporabil sem 450 W trifazni motor s 1400 obrati, priklop na eno fazo seveda s kondenzatorjem za simulacijo faze in kondenzatorjem za izboljšanje cos fi (jalove energije). Na elektromotor je bila direktno priključeno klasično rezilo od bencinske kosilnice. Vse skupaj je poganjal Hondin 350VA generator (Mio Standard) seveda nameščen na kosilnici.

Košnja je bila uspešna, samo trava ni smela biti previsoka. V nasprotnem primeru je kosilnico rado zadušilo. Zelo slaba lastnost pa je bila kar velika teža. Kosilnica je služila svojemu namenu vse do takrat, ko je oče nabavil novo s košem.

Napisal pa sem samo zato, ker se tukaj govori o po mojem mišljenju preveliki moči motorja.

lp Danilo

p.s. Če se bo kdo spraševal, kako sem lahko 450 W motor priključil na 350 VA agregat, naj pomisli, da je moč motorja podana za trifazni motor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2013 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Košnja je bila uspešna, samo trava ni smela biti previsoka.........


Najbrž tudi ni smela biti niti malo mokra....
Iz tega sledi, da je bila moč motorja premajhna, teža pa prevelika. Smile
Pa četudi se spustimo na 1500W, je to še vedno ogromen zalogaj za današnje "elektrozalogovnike".

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 6 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group