www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

MSP430 LaunchPad
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 25, 2010 2:33 pm    Naslov sporočila:  MSP430 LaunchPad Odgovori s citatom

Ti je pred tremi dnevi predstavil razvojni komplet....

http://processors.wiki.ti.com/index.php/MSP430_LaunchPad_%28MSP-EXP430G2%29?DCMP=launchpad&HQS=Other+OT+launchpadwiki
z neverjetno ceno 4.30$ za komlet v Ti trgovini brez poštnine.

Sedaj pa me zanime če je ta zadeva primerna za začetnika? Sam nisem elektronik, sem se pa v sklopu študija (strojništvo) malenkost spoznal z Siemensem S7 in fortranom. Vem da so zadeve popolnoma drugačne, vendar vsaj malo poznam logiko programiranja...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 25, 2010 3:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš voljo in čas se spustiti v svet uP je tole ena izmed najcenejših in najelegantnejših rešitev.

Vendar kot povsod, se bo potrebno usesti in stvar naštudirati preden bo viden rezultat. Sam sem začel z Teksasovimi MSPji iz nule pa mi je osnovo uspelo naštudirati.

Sicer se nisem poglobil v zgorajomenjeno razvojno orodje, vendar na hitrem pregledu izgleda super. Tako da le korajžno Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slemi
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2004 13:29
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.74
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 25, 2010 4:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiva zadeva. Sem jo hotel nabaviti pa jih je že zmanjkalo.

LP

P.S.: Če ga ima kdo ga odkupim.

_________________
slemi.info - en
slemi.si - slo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 25, 2010 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slemi je napisal/a:
Zanimiva zadeva. Sem jo hotel nabaviti pa jih je že zmanjkalo.

LP

P.S.: Če ga ima kdo ga odkupim.


Zadevo so komaj predstavili (22.6.2010) Konc tega meseca jih naj bi začeli pošiljati..-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2010 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bo kdo naročal, sem našeč še kupon za 50% popust se pravi za 2.15€ dobimo komplet s poštnino vred.

kupon je pa HALFMSPTOOL ki ga vpišeš pred plačilom...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2010 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem gledal, pa je spet potrebno vpisati ime podjetja, kjer odpademo...
Sam sem malo pokukal okrog teh MSP430, kaj resnega pa še nič...


lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prix
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Nov 2009 20:22
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.34
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2010 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem nabavil takoj, 2 uri po izdaji projekta, ko se TI stran še ni sesuvala... Upam, da dobim v doglednem roku...

Glede podjetja pa sem si kar zmislil ime podjetja. Najbolj jih tako zanima številka kreditne kartice Smile

Za 4.30$ je res smešno... Upam pa, da se bo dalo programirati preko tega toola tudi druge primerke MSP430 druzine v spy-bi-wire nacinu...

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2010 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da bo v kratkem na zalogi, ker je cena res kar smešna za kaj takšnega.. tile MSPji so drugače kar solidna zadeva, le dobavljivost pri nas je zelo skromna (oz. je sploh ni).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2010 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prix je napisal/a:
Jaz sem nabavil takoj, 2 uri po izdaji projekta, ko se TI stran še ni sesuvala... Upam, da dobim v doglednem roku...

Glede podjetja pa sem si kar zmislil ime podjetja. Najbolj jih tako zanima številka kreditne kartice Smile

Za 4.30$ je res smešno... Upam pa, da se bo dalo programirati preko tega toola tudi druge primerke MSP430 druzine v spy-bi-wire nacinu...

LP


Če sem prav razumel ne boš mogel programirati ostalih serij v Spy-Bi-Wire načinu, razen te, katere imaš priložene. Ravno tukaj je politika Ti. Sam sem imel orodje EZ2013 pa sem lahko flashal le serijo F20xx, serije 21xx pa ne. Za vprašanje [slovenščina je zame španska vas] povprašal na TI. Odgovor je bil da je s pomočjo firmwera omogočeno flashanje samo določene serije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prix
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Nov 2009 20:22
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.34
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2010 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh Smile

Bodo ziher kakšni tweaki na netu Smile glede na to da so s tem toolom kr razširili community.

Verjetno se bo pa dalo vse "Value Line" programirat kar tudi ni tako slabo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prix
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Nov 2009 20:22
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.34
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

evo našel podatek in tabelo, kateri uC so podprti za spy-bi-wire:

Built-in flash emulator connects flash-based MSP430 Value Line devices to a PC for real-time, in-system programming and debugging via the included mini USB cable.

* The flash emulator can program all Value Line MSP430s, as well as any other MSP430 with the Spy Bi-Wire (2-wire JTAG) interface, enabling complete scalability to higher end MSP430 devices. List of MSP430 devices with Spy Bi-Wire interface is located here, in table 2-1.

tabela 2-1: http://focus.ti.com/lit/ug/slau157m/slau157m.pdf

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.74
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali bojo samo DILce ali bo kasneje s kakšnim adapterejm možno programirat tudi čipe v drugačnih ohišjih? Predvidevam da samo DIL, čeprav teoretično bi lahko bilo na nek način možno tudi čipe v ostalih ohišjih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75550.53

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prix
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Nov 2009 20:22
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.34
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav!

Evo zadevca je danes prišla. Odpakiral in pogledal not. Vse stvari so bile priložene, kot se za resno firmo, kot je TI spodobi.

Zaenkrat sem sprobal samo sprogramirano aplikacijo, torej meritev temperature z integriranim temp senzorjem.

Za kaj več tako nimam časa, ker grem na morje Smile Poročam čez kaj več kot teden dni.

LP

ps. Jumperji za Spy-bi-wire način programiranja so prilotani, tako da se bo dalo enostavno nardit en priključni kabel za programiranje drugih MSP430. Puščene so tudi luknjice, da si lahko prilotaš isti priključek kot je na eZ430.... Torej takšen majhen, kjer so pini zlo skupaj... nevem točnega razmaka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
David2204
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Nov 2008 0:01
Prispevkov: 997
Aktiv.: 5.32
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2010 1:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poklanjam se genijem pri TI. Neverjetno kako zelo preprosto je debugganje, ko točno vidiš, kaj se dogaja s kakšno spremenljivko in kakšno je stanje na pinih.

Trenutno se še igračkam z ledicami in tipko. Jutri bom poskusil k pameti spravit kako periferijo. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group