www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BASCOM na LINUXU
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 01, 2010 11:16 pm    Naslov sporočila: icon_question BASCOM na LINUXU Odgovori s citatom

Živijo, želim narediti popoln preklop na Linux, a bi to storil le, če bi lahko na Linuxu uporabljal tudi programsko okolje Bascom. Zanima me, če kdo od vas poleg emulatorja Wine pozna možnost za uporabo Bascoma v os Linux .

LP Žiga
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 02, 2010 7:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
The name Wine derives from the recursive acronym Wine Is Not an Emulator.


Imaš pa potem še virtualBox oz. druge oblike virtualnih mašin. Zakaj pa ti Wine ni všeč?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.05
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 02, 2010 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem že razmišljal o preklopu na Linux, ampak sem se preveč navadil na tega hudiča in imam že vse ustaljeno. Dolgo bi rabil, da bi na Linuxu delal vse, kar lahko zdaj na oknih.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 02, 2010 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne gre samo za Bascom, na sploh imajo Windowsi monopol dobljen ne z dobrim delom, temveč s tem, da so popularni.

Zamislite si, da imate dober program (recimo Bascom) , ki bi ga radi tržili. Veste, da je linux boljši od windowsev, toda prodaja vašega programa bo šla bolje, če ga boste ponudili v Windows okolju. In ker je treba zaslužiti za življenje, boste vaš program ponudili najprej ( in morda edino) v Windows okolju, in tako prispevali k monopolu ki ga imajo Windowsi. In tako razmišljajo tudi drugi avtorji raznih programov.

Krivica za Linux, a svet na sploh ni pravičen, kaj ne?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.73
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 02, 2010 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa dajmo še večjo bedo narest. Npr. MAC OS tudi temeli na Unix sistemu in kaj boš naredil ko so ga pa predelali da ga prodajajo in polek tega izdelujejo programje zanj. Npr. Dizajnerski program MAYA če se ne motim stane 1000$ za na mašintose.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Vilko:
Če je program narejen v C# in .Net, ga skompajliraš še v Mono, pa isti source teče še na Linuxu. Ampak vedno to ne gre, pa tudi potencialnih strank, ki bi ta program plačale, je neprimerno manj. Mislim da je v tem zadnjem glavni problem, ja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.73
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No Waldo sedaj si mi pa dal vprašanje kako pa če se do kode ne moreš dokopati, rad bi pa uporabil vsebino inštal datoteke npr. .jad, .jar, .sis, .exe Verjetno boš obupal, ker sam ne pozman zadeve, ki bi ti iz inštal datoteke skompailala nazaj v kodo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Unknown_User zgrešil si, govorili smo o tistih, ki so avtorji programov za trg. Le ti imajo izvorno kodo...
seveda pa je prenosljivost vprašljiva tudi, če je koda napisana v C-u ali C++ čim se koda dotakne sistemski virov, ...


Nazadnje urejal/a vilko Sob Jul 03, 2010 2:35 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

.jad in .jar sta neka javanska arhiva, Java pa je načeloma "platform independent".
Za .exe sicer obstajajo neki dekompajlerji in disasemblerji, ampak pomoje je to le za majhne projekte ali pa za zelo zagrizene in visoko motivirane ljudi. Kdo pa bo lovil po vsej kodi miljon raznih sistemskih klicev in jih prevajal v klice čisto drugega sistema! Avtomatsko, z enim klikom, to prav gotovo ne gre.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.95
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni dela Bascom cisto lepo preko Wine na Ubuntu 10.04 Lucid lynx izdaji. Programator pa preko konzole.


Screenshot.png
 Opis:
screenshot na ubuntu
 Velikost datoteke:  73.15 KB
 Pogledana:  53 krat

Screenshot.png



_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No saj po vaših komentarjih sodeč je Wine zaenkrat še edina rešitev, kar pa meni ni všeč in bom kar ostal na dual boot Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.95
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 04, 2010 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz radovednosti... Zakaj ti pa ni všeč?
_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.73
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 04, 2010 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Tozir, licenca na licenco je plačaj na plačaj, izjema so odprtokodne licence, Windows plačaj, plačaj licenco enega programa in še deset drugih pa še firmo se pejmo in v štartu zagonimo več tisoč evrov, žal nisem bogat. Sem se kje zmotil. Na podporo pa se jaz nebi kaj preveč zgovarjal. Evo recimo da je to pogled iz mojega stališča.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.95
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 04, 2010 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Unknown_User: Ne razumem kaj hočeš povedati, saj nisem tak fan windowsov, me je samo zanimalo če je kakšen bolj podroben razlog za neuporabo Wine. Vem, da so redke izjeme programi, ki celo delajo pod Wine in da je support mlahav. Kar se tiče licenc pa vem da je denar na denar, licenca za licenco, kot si ti povedal.
_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.73
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 04, 2010 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aja se opravičujem. Wine je dober kolikor brezplačno pač ponuja in to se mi zdi kar veliko, pač logično je da se morajo DLL knjižnice posodabljati. Sedaj kakšen eksotičen program lahko predstvalvla probleme pri normalnem delovanju in te lahko zato mine. Meni mi je tudi delalo nevšečnosti tako da bo verejtno treba presedlati nazaj na dualboot.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group