www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Linux na enem samem PCB-u

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 8:41 am    Naslov sporočila:  Linux na enem samem PCB-u Odgovori s citatom

Wifi router ali kak drug router je pravzaprav linux.
Zanima me, ali obstajajo (seveda obstajajo, le ne vem kako guglu rečt, da mi jih najde) temu podobne naprave z vgrajenim linux sistemom, ki bi jih lahko programiral, da mi delajo podobno, kot moje Bascom naprave, le pod Linux sistemom. Tako bi jih bilo enostavneje priklopiti jih na web.
Če ima kdo take izkušnje, bi jih bil vesel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S56RGA
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Sep 2008 13:33
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.72
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kaj takega:?

http://embedded-system.net/avr32-network-gateway-kit-for-embedded-linux-development-atmel.html
http://zedomax.com/blog/2006/09/14/the-new-atmel-avr32-stk1000-embedded-linux-start-kit/
http://www.embeddedarm.com/products/arm-sbc.php

Trenutno se pa ukvarjam z
WRT54GL -> serijski port -> AVR

_________________
Agar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.74
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 9:34 am    Naslov sporočila:  Re: Linux na enem samem PCB-u Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Wifi router ali kak drug router je pravzaprav linux.
Zanima me, ali obstajajo (seveda obstajajo, le ne vem kako guglu rečt, da mi jih najde) temu podobne naprave z vgrajenim linux sistemom, ki bi jih lahko programiral, da mi delajo podobno, kot moje Bascom naprave, le pod Linux sistemom. Tako bi jih bilo enostavneje priklopiti jih na web.
Če ima kdo take izkušnje, bi jih bil vesel.

Hmm za začetek si lahko umisliš kakašen Asusov router z dodatnimi USB priključki in na njega naložiš open-WRT ali pa X-WRT ni ravno Bascom je pa Linux obprt za probramiranje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75545.96

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda bo potrebno izbrati nekaj, nabaviti in potem orati.
Rad pa bi zaoral v njivo, ki jo je nekdo že preoral, se pravi, nabavil nekaj takega, kar pri vas že deluje in se lahko obrnem po pomoč.

Kdo se javi, da ima dobre izkušnje?

So na razpolago podprogrami za
merjenje temperature na DS1820
analogno/digitalno (in obratno) pretvorbo
prikaz podatkov na LCD-u, skratka vse to, kar že znam v Bascomu, ker mi Bascom pri tem nudi makroinstrukcije...


Pozdrav
vs
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75545.96

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
So na razpolago podprogrami za merjenje temperature na DS1820
analogno/digitalno (in obratno) pretvorbo prikaz podatkov na LCD-u, skratka vse to, kar že znam v Bascomu, ker mi Bascom pri tem nudi makroinstrukcije...

Podobnih programčičev se najde kar nekaj. Ampak tukaj nima Bascom nič zraven, programirati boš moral v C / C++ in z ustreznim prevajalnikom.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.74
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za bascom ni garancije, da boš na netu kaj dobil, dobil pa boš precej izgotovljenih projektov na Linksys in Asus routerjih, kjer že imajo zorane njive, tako da bi se gotovo našlo kaj podobnega tvojim željam vilko. Išči malo mogoče celo naletiš na kaj uporabnega.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LinuxFuter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Jun 2007 14:40
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.89
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
So na razpolago podprogrami za
merjenje temperature na DS1820


Čakaj malo, ti iščeš program/program/funkcijo za delo z 1Wire na linuxu? Za take primere ti svetujem uporabo OWFS sistema (prebira vrednosti iz senzorjev ipd, ter ima možnost krmiljenja stikal), vse pa deluje preko datotečnega sistema oz. knjižnic za v nekaterih prg. jezikih (C++ (preverjeno), pa še nekaj jih je). Zadeva za svoje delovanje potrebuje sicer še FUSE, ampak to je samo ena malenkost za nasnet.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 15, 2010 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi na linksys ruterju že obstaja mod za temparaturni senzor

sicer pa tole z linux osnovo jaz sedaj delam, problem je v datasheet-ih,
sedaj je še zadnje upanje da jih le dobim, sicer bo pa potrebno po dobrem starem reverse-engineeringom poseči Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bluel
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Apr 2008 20:11
Prispevkov: 79
Aktiv.: 0.41
Kraj: Kreplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2010 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce rabis zanimivo plato je tudi ta z arm-om
http://www.hawkboard.org/
Sam sicer uporabljam atmel, je bila pa plata z atmel
ic-jem precej drazja kot tale.

Sicer, pa kot so pisali kolegi, se dobi kar nekaj linux sw-ja
za routerje.
Nekaj sem se pred casom igral z ddwrt na linksys-u
http://www.dd-wrt.com.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group