www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine od A-Ž v slikah ;)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.81
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drejcek je napisal/a:
Zanima me kako režete vitroplast....

Verjetno starejše od mene Smile, vendar odlične Smile



2013-02-22 21.54.38 (Large).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  164.57 KB
 Pogledana:  9 krat

2013-02-22 21.54.38 (Large).jpg



_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.77
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drejcek je napisal/a:
Zanima me kako režete vitroplast. Do sedaj sem to reševal s kotno brusilko (fleksarco) na približno takšnem stojalu ampak je precej smotano biti natančen.

S tračno žago Smile Ali pa kako drugo žago.
Pri kakih škarjah me je vedno strah, da bi vitroplast počil. Je pa res, da nimam kakih kvalitetnih škarij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Drejcek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Jan 2010 11:58
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.47
Kraj: Blagovica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem poskusil odrezati preizkusno ploščico s kleščami, je ploščica počila. Bom žrtvoval nekaj koncev vitroplasta in poskusil več klešč.



VolkD je napisal/a:
zbloda je napisal/a:
Tudi mene zanima če se da nevtralizirati jedkalno mešanico (peroksid, HCl, voda) tako da je primerna za v oddtok?

Seveda se da. Že nekaj pralnega praška je dovolj.

Verjetno to velja tudi za železov klorid?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dyfan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Maj 2007 9:54
Prispevkov: 652
Aktiv.: 3.16

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drejcek je napisal/a:
Ko sem poskusil odrezati preizkusno ploščico s kleščami, je ploščica počila...
Klešča niso za to, saj ob rezu razmaknejo ploščo, zato ta poči (in ne boš verjel: nikoli tam, kjer bi mi hoteli Evil or Very Mad ).

Uporablja se lahko škarje, ker naredijo strižni rez in plošče ne razmikajo.
Ob takem rezu se plošča samo ukrivi: en del rahlo navzdol, drugi navzgor, kar običajno ne povzroči loma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
upor_nik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Jan 2009 13:00
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.42
Kraj: vipavska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav, ..

Primež, pa žaga za železo, .. sicer nekaj v +, kar se da pa potem s pilo poravnati.

Deluje že vsaj 25 let.
Lep dan,

5er

_________________
Sanja svinja o koruzi, ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Volc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2013 21:35
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,

mislim da je najbolše će vzameš navadno žago za kovino (kot upor_nik)in hitro odrežeš kos ali pa s električno žago z finimi zobami-tudi gre
Pa še:
Drejcek je napisal/a:
Odstranjevanje v odtok-Verjetno to velja tudi za železov klorid?


železov klorid naj nebi zlival direktno v odtok, ampak ga odneseš v zbirni center; vendar če uporabljaš manjše količine, kot pri jedkanju in to potem razrečiš nebi smelo nič bit narobe, če to pol vlijes v otok, pa nosi rokavice, ker ne gre zlahkoto dol Wink

_________________
LP, Volč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Drejcek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Jan 2010 11:58
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.47
Kraj: Blagovica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 1:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do zdaj sploh še nisem zavrgel železovega klorida. Še vedno uporabljam prvo mešanico, le da ji dodam žličko zrn. Kje lahko pogledam, kje so zbirni centri? Verjetno mi tam dajo posodo za zbiranje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Volc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2013 21:35
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2013 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,

@Drejcek...ja veliko bolje je če recikliraš in ponovn uporabiš FeCl3, od časa do časa dodaš novega, in prefiltriraš, če se naberejo usedline, lahko pa ga tudi skristaliziraš če ga nekaj časa neboš uporablo..

drugač pa zdirni centri so po celi državi, pač vtipkaš svoje komunalno podjetje in malo pobrskaš, jaz ga imam tu:arrow: http://www.snaga-mb.si/dejavnosti-podjetja/loceno-zbiranje-odpadkov/zbirni-centri/ jaz tja samo odnesem v flaši (gor je napisano kaj je not) in prijazen gospod odnese flašo med ostale kemične odpadke Wink

_________________
LP, Volč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Volc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2013 21:35
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2013 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav še enkrat, pripenjam še uporabno, nazorno in preprosto prikazan postopek izdelave tiskanega vezja za vse , ki si sami izdelujete tiskana vezja- je pa nekoliko bolj začetniški Wink http://goo.gl/9DZOL
_________________
LP, Volč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Darkoo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2012 16:57
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Aleksinac , Srbija

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sta je to afterprint ??
_________________
http://darkoelektronik.webs.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
yu2myg
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2010 13:49
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To ti je posle štampe.E sad šta? nisam gledao temu već samo tvoje pitanje.
_________________
tube technique is the law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Darki
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Jan 2010 20:05
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Uporabljam natrijev persulfat za jedkanje.
Zalomilo se mi je danes pri izdelavi TIV. Namreč toner je odstopal z vezic, kar je povzročilo uničenje TIV-a. Zanima me kaj bi bilo po vaše lahko narobe. Jedkal sam sorazmerno dolgo 1h30min. Ne vem zakaj tako dolgo. Uporabil pa sem staro mešanico (cca. 1 leto staro), jo segrel na 50-70° dokler ni voda zavrela v loncu, v kateri sem imel plastično banjico s TIV!!! banjico sem potresaval med jedkanjem da se TIV čisti od bakra.

Je morda bolje pri natrijevem persulfatu zamešat samo toliko mešanice kot dejansko misliš porabit za ta dan. NE jedkam drugače veliko TIV.

_________________
What's the difference between BAD and VERY GOOD electrical engineer?
Ofcourse, their HAIR!!! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roberto111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Jun 2014 16:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.26
Kraj: Radlje ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 04, 2014 8:50 pm    Naslov sporočila:  Re: Lp Odgovori s citatom

Imam problem in sicer vezje sem sprintal na foto papir in printer mi je printal roza namesto črno pa se nikakor ni hotelo primiti na ploščo v čem bi bil problem.
_________________
Lep pozdrav Roberto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.20
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 04, 2014 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imate inkjet ali laserski tiskalnik?

Ta postopek deluje samo na laserskih tiskalnikih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.29
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Alex17 je napisal/a:
Drejcek je napisal/a:
Zanima me kako režete vitroplast. Do sedaj sem to reševal s kotno brusilko (fleksarco) na približno takšnem stojalu ampak je precej smotano biti natančen.

S tračno žago Smile Ali pa kako drugo žago.
Pri kakih škarjah me je vedno strah, da bi vitroplast počil. Je pa res, da nimam kakih kvalitetnih škarij.

vitroplast ne poči, poči pa pertinax
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Naslednja
Stran 46 od 50

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group