www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Krmiljenej releja z BMS (ANT Bms)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 9:22 pm    Naslov sporočila:  Krmiljenej releja z BMS (ANT Bms) Odgovori s citatom

Pozdrav vsem!

Moj BMS ( ANT+ bms ) za dodatni paket baterij ima premalo zmogljive mosfete (In=50A), zato bi ga rad razširil z zunanjim relejem (12V/200A).

Je to sploh mogoče, glede na to, da sta izhoda obeh (charge/discharge) mosfet-ov povezana skupaj? Bolj ko preizkušam, manj upanja imam da bo uspelo. Najprej sem mislil, da bi imel en skupni rele (in en pomožni), pa ni šlo. Ampak tudi če uporabim dva ločena releja (enega napajam z +12V, drugega z -12V), se kljub izklopljenimi mosfeti oba vklopita. Sicer mi je to razumljivo (2 releja na 24V).
Vendar, kako bi poveča tudi polnilni tok, ne samo praznilnega? In da se bo izklopil pri overcharge?

V skrajnem primeru mi ostane polnjenje preko mosfetov 50A, a bi rad polnilni tok povečal vsaj na 80+A ....( celice so 200Ah).

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BMSa ne poznam, ampak ce zelis povecati tok, moras prigraditi se kak array mosfetov in pa ustrezno zmanjsati vrednost shunta (ce ti bms prikazuje tok, bo potem prikazana vrednoat seveda napacna). Govorim ob predpostavki, da gre za bolj "butast" se pravi neprogramabljiv BMS, ki mu ne mores nastavljati tokovnih limit.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 26, 2020 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj je to 'izhod MOSFET-a'?

Če oba MOSFET-a krmili en signal, potem namesto obeh MOSFET-ov vežeš en rele, seveda preko tranzistorja. Dva bi težko uporabil.

Kakšna skica (del sheme) ne škodi. Saj je več različic. Težko je pomagati, če si vsak predstavlja nekaj drugega.

Če prav vidim, je na AliExpress tudi 400A različica tega BMS...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 26, 2020 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Če prav vidim, je na AliExpress tudi 400A različica tega BMS..

Ja vem da obstaja, a 50A imam že doma, saj je bil prvotni namen iz 16 celic pretakat energijo v glavi paket 20-tih celic z DCDC step up pretvorikom. In v tem primeru ne bi presegel 50A


Sem sedaj nekaj naredil, sicer ni povsem avtomatsko, a deluje. Mogoče bom v prihodnje nadgradil.

V glavnem, uporabil sem en rele (12V/200A) , eno ročno stikalo in dva pomožna napajanja.
"Ročno" je na ta način, da moram, ko da paket celic na polnjenje, moram preklopiti stikalo na pozicijo "charge" da se rele ob previsoki celice/paketa izklopi. Sicer zaenkrat ni velike težave, tudi če ne preklopim, saj Umax polnilca ni večje od Umax paketa, a če se bo zgodilo, da kaka celica pobegne....?

Kako bi to ročno stikalo nadgradil na avtomatsko? Bi bilo mogoče na način, da bi meril smer toka?

lp



BMS povezava.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  41.34 KB
 Pogledana:  7 krat

BMS povezava.JPG



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2020 3:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nariši originalno shemo. MOSFET-a zagotovo nista zvezana tako kot tukaj, saj ne moreta odklopiti.

V tvoji skici pa manjka masa.

Mislil sem, da sem bil dovolj jasen - namesto da bi vezje krmililo releje, bi krmililo tvoj rele ali dva.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2020 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako sta vezana mosfeta res ne vem, ker BMS-ja nisem odpiral, iz njega ja pa samo B-, ki gre na - od baterij in C- ki je skupni -pol za breme/polnilec.

Verjetno pa bi se res dalo dobiti signal, ki gre na gate od mosfeta in jih uporabiti za krmiljenje dveh relejev, a kot sem rekel, zaenkrat deluje in bo ta nadgradnja prišla na vrsto enkrat v prihodnosti....


lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2020 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej ne želiš odpreti BMS-a. Zdaj je že bolj jasno.
Najbrž je skoraj edina možnost, da zaznaš ali se bo baterija polnila ali praznila in priklopiš ustrezni rele, kot si skiciral. Lahko bi tudi iz napetosti sklepal ali obstaja možnost, da se aktivira ena ali druga zaščita.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group