www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Geocaching oz. po slovensko Geolov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 6:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
program_er je napisal/a:
Jaz uporabljam kar Google Maps aplikacijo (na Samsung Galaxy S - Android torej) in izberem, da sem peš, ter lepo zgenerira pot "do zaklada". Iskal sem tudi namenske aplikacije po Android marketu (jih je kar nekaj), ampak sem s to zadovoljen.


A to deluje tudi brez mobilne povezave (offline) ? Recimo na tablet-i, ki nima 3G.


Ja, če ima vgrajen GPS. V nastavitvah GPSa ima moj možnost, da si pomaga z mobilnimi omrežji (za hitrejše določanje lokacije), lahko pa to izključiš in dela popolnoma neodvisno.

Ampak... Sem se zdaj spomnil, da ti pa Google Maps potem dela bolj slabo Confused ker on preko interneta (WiFi ali podatkovna povezava) nalaga slike (zemljevid), nima namreč zemljevidov shranjenih v napravi, kot recimo Garmin. Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
A to deluje tudi brez mobilne povezave (offline) ? Recimo na tablet-i, ki nima 3G.


Deluje, če se malo potrudiš. Vendar so to samo zemljevidi, za navigacijo - usmerjanje še zmeraj rabiš internetni dostop.

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zrij
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2004 14:40
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam(o) Garmin Nüvi 205w in nimam(o) težav. Malo iznajdljivosti pa mora vsak geo lovec tako ali tako imeti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
A to deluje tudi brez mobilne povezave (offline) ? Recimo na tablet-i, ki nima 3G.


Sam uporabljam c:geo. Brezplačen in mislim da najboljši Android program za geocaching. V navezi z Locus-om imaš možnost offline zemljevidov, shranjenih keškov v pomnilnik telefona - se pravi pravi offline. Za online ima pa iskanje nearby, live map (enak izgled kot GC stran), pa še razvijalec lepo odgovarja na emaile in izboljšave. Program_er, preizkusi ga Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75552.29

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2011 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorazdkop
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Dec 2008 12:19
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.78
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2011 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A lahko kdo priporoči kakšen dober program za Nokio s Symbian-om?
Za geolov seveda.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kokynator
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 08 Jun 2011 18:48
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 6:51 pm    Naslov sporočila:  Geo popotniki Odgovori s citatom

Za vse geolovce je na spletu nova storitev Geo-popotniki.info , ki vam omogoča, da kreirate brezplačnega popotnika (igračo, kovanec, lutke ipd.) ter mu nato sledite na zemljevidu. Ob prijavi prejmete kodo za sledenje s pomočjo katere ostali geo lovci beležijo lokacijo popotnika.
Poleg svojih, spremljate tudi vse ostale skrite popotnike. Storitev deluje podobno kot TravelBug storitev iz geocaching.com, vendar je ta popolnoma brezplačna in za popotnika lahko uporabite vse kar vam vaša domišljija omogoča. Seveda brez nevarnih snovi in hrane, kar pa je obrazloženo v pogojih uporabe. Upoštevati morate le, da na geo popotnika zapišete naslov spletne strani in kodo za sledenje popotnika. Le tako bodo lahko ostali zabeležili najdbo popotnika, ter ga skrili na novo lokacijo.

Stran je sveža, nova, v fazi zagona, pomagajte tudi vi pri kreiranju novih popotnikov.

Vabljeni!

http://www.geo-popotniki.info
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 8:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem teh (in podobnih strani) je v tem, da jih GC.com ne podpira. In tako sploh ne vidiš da je geoNekaj v škatljici. Za moje pojme cena originalnih TBjev ni tako draga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75552.29

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav,

nekaj ne razumem pri tem GeoCaching, ko prideš na tiste koordinate potem imaš tam nekaj škatlo ali kar koli in kaj je tam noter?

In kako se to obdrži, čudno da nobeden ne naredi škode in škatlo odnese jo uniči skrije na drugo mesto itd.

Se bom tudi sam preizkusil z mojim GPS sprejemnikom ki sem ga sam naredil, pa bom iskat šel podobne zadeve letos na morju, Krk, ima še kar teh točk kolikor sem videl.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.62
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ah, verjetno da tja pa sem kakšno škatlo uničijo...
Sicer pa je so škatle sorazmeroma dobro skrite in jih naključni obiskovalec ne opazi.
V škatli je pa svašta. Od navadne matice M8 pa vse do video igrice (to sem jaz do sedaj srečal). Ves hec te igre je nekaj pustim nekaj vzamem. Lahko tudi samo nekaj pustiš. Bolj ne zaželeno je da samo nekaj vzameš. Razen tako imenovani travel bug. To pa je posebna vrsta zaklada, ki ga ne smeš obdžati v trajno last, temveč ga moraš čim prej odložiti v drugem zakladu.
Saj več navodil je na njihovi strani. Na kratko čudovita igra za staro in mlado. Enostavno te potegne.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

drVrh. Poglej si predstavitveni video, tam povedo veliko. Drugače pa ko najdeš škatlo, se vpišeš v logbook, lahko kaj zamenjaš in skriješ nazaj. Tam blizu tebe imaš dva na Kopah, dva na Kremžarci, partizanske bolnice in nano v Centru. Pa dva v Mislinji. Za prve ti priporočam Kremžarco ali moje bolnice, ostalo je za nekoga brez km pretežko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

drVrh, eno pomembnejših pravil geocacherjev je, da ne dopistiš, da te ne-geocacherji (takozvani BUNKLJI Smile Smile Smile ) vidijo, ko škatlo jemlješ/vračaš na mesto, kjer je skrita.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 2:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
drVrh, eno pomembnejših pravil geocacherjev je, da ne dopistiš, da te ne-geocacherji (takozvani BUNKLJI Smile Smile Smile ) vidijo, ko škatlo jemlješ/vračaš na mesto, kjer je skrita.

LP, g


Ja... me prav zanima, če se lahko neopažen vpišeš v geocache, skrit sredi naselja, kjer se vsi poznajo... Mr. Green

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2011 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Neo... Leti tole na Žiganjo vas? Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group