www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

E-mail aktiviranje novega uporabnika na file managerju
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2003 7:32 am    Naslov sporočila:  E-mail aktiviranje novega uporabnika na file managerju Odgovori s citatom

Za registracijo uporabnika na file managerju je potrebno res minimalno podatkov ki služijo izključno temu da servis deluje normalno. Eden od potrebnih podatkov je tudi e-mail ki se ne uporablja za nobene evidence ali produkcijo spama pač pa je namenjen pošiljanju datotek. Zaradi vpisovanja vsega mogočega Rolling Eyes in posledično nepotrebnega obremenjevanja mail serverja z zavrnjeno pošto sem vključil aktivacijo računa z žetonom poslanim po mailu.

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 26, 2003 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče samo pojasnilo o postopku registracije na File managerju. Ob registraciji je potrebno vpisati zahtevane podatke, nato pa sistem na vpisani mail naslov pošlje generirano aktivacijsko kodo. To kodo ob prvi prijavi vpišete v zahtevano polje. Račun je do vpisa aktivacijske kode voden kot neaktiven. Zaenkrat se neaktivni računi še ne brišejo, bom pa postopek brisanja izpeljal na ta način, da bo več kot dva ali tri dni star neaktiviran račun avtomatično izbrisan.

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.86
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2003 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, ali lahko izbrišeš uporabnika Gavran (samo na File managerju, na forumu je v redu!)? Ko sem se prijavljal na File manager, sem zatipkal e-mail, tako da se ne morem logirati, uporabnik Gavran pa obstoja in se ne morem ponovno registrirati. Trenutno sem se registriral kot aaaaa, ta uporabnik pa bo po aktivaciji imena Gavran izginil. TNX pa sorry za napako, ni bila namerna Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2003 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gavran pozdravljen,
Ta uporabnik je bil res neavtoriziran - sem pobrisal, tako da se lahko ponovno prijaviš. Ne opravičuj se, ker se to lahko zgodi vsakemu Wink .

Lep pozdrav,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2003 2:51 pm    Naslov sporočila:  Download Odgovori s citatom

Pozdravljeni
zanima me zakaj ne morem izvesti download-aja v file managerju. Registriral sem se dobil akivacijsko kodo in tudi racun aktiviral. Ko se sedaj registriram nikjer ne vidim da sem prijavljen v file managerju, tako da mi tudi pri downloadu izpise da nisem opravicen do downoadanja. Na forumu pa je vse vredu. A lahko uporabnika rimci izbrisete samo v file managerju pa se bom probal registrirat se enkrat
Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2003 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rimci pozdravljen,
Daj poskusi ob prijavi pokljukat polje "Ostani vedno prijavljen". Mislim da je problem v tem, sicer pa bom kasneje pogledal za kaj gre.
Sporoči, če gre.

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2003 10:36 am    Naslov sporočila:  File Maneger Odgovori s citatom

Pozdravljen
Sem storil kot si mi svetoval, vendar mi se vedno ne dovoli downloadanja. Pa se nekaj bi vprasal. Sedaj sem zahteval drugo geslo za file maneger in ga tudi dobil. Dovoli mi da se prijavim s tem novim geslom, downoadat pa ne morem. Napise mi ravno tako kot prej z prejsnjim geslom da nimam dovoljenja za to. Zelel bi pa imeti nazaj prejsnje geslo da bi imel istega za forum in file maneger. Se opravicujem da te nadlegujem vendar me res zanima kaj delam narobe.
Hvala
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2003 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pogledal sem tvoj račun na filemanagerju pa je z njim vse v redu. Tisto z "Vedno ostani prijavljen" sem mislil na filemanagerju! Mogoče "Allways stay logged" Confused . Problem je, ker ti gesla ne morem menjat ali videt. Lahko ti sicer pobrišem račun ampak po moje ni potrebe ker je vse OK z njim. Predlagam, če še ne gre, napiši kdaj si na forumu pa bova poskusila preko klepeta uredit zadevo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2003 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen
Frenki najprej opravicilo, vendar ne morem pomat, me je dol vrglo. Ko pa sem prisel nazaj te ni blo vec na klepetu. Hvala da si pripravljen pomat. Zanima me ali si me izbrisal da se ponovno registriram v file maneger
Hvala LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2003 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rimci,
Probaj pokljukat tisto okence v File mangareju ko se prijaviš "Allways stay logged" Sam sem imel podobne težave. Uporabljaš Netscape ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2003 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki in Silvo najprej hvala da sta mi bila pripravljena pomagati. Res je kot sta rekla, nekaj je narobe z mojo "kisto" oz. explorerjem. Ceprav imam omogocene "piskotke" prijava ne gre. Sem sprobal drugje in stvar dela vredu. Se enkrat hvala.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost








PrispevekObjavljeno: Sob Jun 28, 2003 6:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljena Frenki in Silvo
Zopet imam problem (moj usernameje rimci), vendar sedaj z forumom. Enostavno se ne morem prijavit. Ko se prijavim se na forumu vidim kot online, v prijavi pa nisem viden. Sem probal na v racunalnikih pa je povsod isto.
LP
Nazaj na vrh
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2003 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rimci pozdravljen,
Edini možni vzrok po mojem mnenju so nastavitve IE, ki ga uporabljaš. Informacija o uporabniku tako na forumu kot filemanagerju se jemlje iz poslanega cookie-ja. Razlogov za to, da ta informacija forumu ni vidna pa je lahko več. Lahko gre za uporabo požarnega zidu, ki pošiljanje tovrstne informacije prepreči, lahko gre za nastavitev IE, kjer prepoveš uporabo cookie-jev za to domeno ali v celoti, ali pa mogoče za nastavitev IE v zvezi z upravljanjem gesel (password manager) ki operira z napačnim geslom in poskuša izvesti avtomatično prijavo. Drugih možnosti praktično ne vidim. Še najbolj realna možnost se mi zdi da je nekaj narobe z nastavitvami za sprejem cookie-jev.

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gost








PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2003 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen
Frenki ne vem ce bo to drzalo. Res da je nekaj z mojo "kisto" narobe, samo po tistem sem kot sta mi z Silvojem svetovala probal se na drugih racunalnih in tam sem se lahko prijavil tako na forum kot file maneger. Sedaj pa se ne morem nikjer prijavit, niti doma niti kjer koli druge. Ko se prijavim na forum sem viden kot ON LINE (kot da bi bil prijavljen), vendar nisem viden kot rimci.
LP
Nazaj na vrh
Gost








PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2003 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se to sem pozabil napisat. Na file maneger se lahko prijavim, ne morem pa se sedaj prijavit na forum
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group