www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zamenjava win XP z Linux
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Šepa dokumentacija, šepa optimalizacija, šepa zaključno poliranje izdelka in testiranje. Kaj mi pomaga. če je seznam zmožnosti dolg kot ponedeljek, če mnogo tega ne dela kot bi bilo treba, dokumentacija pa ni v pomoč nikomur, ne uporabnikou, najbrž tudi razvijalcem ne, saj se napake vlečejo iz verzije v naslednjo verzijo ali pa se domnevno odpravljena napaka spet pojavi čez nekaj verzij, kot je prepogost slučaj pri Ubuntu, ki ima prehud tempo novih izdaj ?


S tem odstavkom se popolnoma strinjam. Res je. Nekatere napake se vlečejo več let, uporabniki so razjarjeni pa jih nihče ne pogleda. To je nedopustno, ampak na srečo obstaja možnost, da presedlaš na drugo namizje/distro/program. Ubuntu ima prehiter tempo izdaj, ampak tega noče nihče slišati. Vsakomur, ki se čez to pritoži, takoj zabijejo naj gre na Debian. Tudi to ni pravi odnos, pa čeprav od communitya.

Citiram:
Vsaka stvar za svoje. Vsaka je na nekem področju dobra. Povejte mi kako naj se gredo froci na linuxu igrice ? Težka bo!


Da je na Linuxu delalo par iger za X, je držalo kakih 10 let nazaj, danes pa to nikakor več ni res. Že samo v Ubuntu repozitorijih obstaja okrog 600 iger!, z Dosboxom lahko igraš praktično vse DOS igre, številne igre pa zadovoljivo delujejo z Wine (vse Casual igre, ki sem jih preizkusil [zuma, bookworm, bejeweled itd., Half-Life 1, Wow itd.). Če teh več tisoč iger otroku ni dovolj, potem pa Bog pomagaj Smile.
Če pa otrok hoče igrati novejše igre z napimpano grafiko pač naj kupi Windows, ampak od teh je večina obupno zanič, z tone hroščev, nespoliranim pogonom, kratkim enoigralskim načinom in so nasploh nevredni tistih par ur, ki bi jih vložil vanje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.19
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Če teh več tisoč iger otroku ni dovolj, potem pa Bog pomagaj


saj bi mogoče otrok bil zadovoljen, samo kaj ko zvočna ne dela...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.95
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še mojih pet minut:
Pred kake petimi leti sem naložil prvi Ubuntu na mašinco, z dual-boot seveda. Nisem imel nobenih problemov. Kar se mene tiče je Ubuntu daleč najbolj prijazen do uporabnika. 50% časa sem prebil na Ubuntu, ker so me stvari zanimale. Čez dve leti presedlal na Slackware. Ni tako prijazen ampak ko ga obvladaš, pa si lahko stvari v terminalu do te mere customiziraš, da niti ne boš tipkal preveč za določeno opravilo.
Kar se tiče blatenja se mi zdi nesmisel, ker noben vas ne sili uporabljati Linux. Tudi kar se tiče zvočnih kartic, sem sam imel zmeraj problem. Posebej Alsa. Po defaultu izbrala integrirano zvočno kartico in glej ga zlomka ne dela out-of-the-box. Se najde miljone topicov po googlu, se da problem rešiti BP. Alsa se nanovo naloži in stvar deluje.
@audiox: Linux ni za snemanje audia, videa, ... Sam imam dve zunanji zvočni kartici, pa mi niti na misel ne pade da bi šel snemati v Linux. Ezdrummer in podobnih VSTjev tudi nikoli nisem skušal inštalirati na Linux. Raje uporabljam windows, kjer vse dela. Enostavno sem si razdelil kaj delam na Linux in kaj delam na Windows.

_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.19
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Alsa se nanovo naloži in stvar deluje.

Ni stvar v temu. Težav je več. Ena je pulseaudio, ki zvočne ne zazna pravilno, to sem rešil z urejanjem konfiguracijske datoteke etc/pulse/default.pa. Drugi je ta, da gonilnik enostavno ne deluje dobro.

Citiram:
Kar se tiče blatenja se mi zdi nesmisel, ker noben vas ne sili uporabljati Linux.

Jaz ne blatim, ravno nasprotno, trdim da je linux super, samo ne za vsakogar. Sploh pa ne za otroke, ki hočejo igrat sodobne 3d igre. je res, da je iger več kot dovolj, če bi seveda rad igral sokoban na 15 načinov, diamante, 4 v vrsto... Za kaj več pa komaj čakam konfigurirat wine ali dosbox (sploh glede zvoka)...


Citiram:
Linux ni za snemanje audia

Je. Linux je za snemanje avdia. Ko ti zvočna kartica enkrat deluje, naložiš programsko opremo napisano ravno za to in zvok snemaš. Ko ti pač enkrat rata vse nastavit seveda in ko se navadiš na asketsko grafično podobo.

Zakaj ne bi snemal, če imam to možnost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Jaz ne blatim, ravno nasprotno, trdim da je linux super, samo ne za vsakogar. Sploh pa ne za otroke, ki hočejo igrat sodobne 3d igre. je res, da je iger več kot dovolj, če bi seveda rad igral sokoban na 15 načinov, diamante, 4 v vrsto... Za kaj več pa komaj čakam konfigurirat wine ali dosbox (sploh glede zvoka)...


Hja, žal je res. Dandanes je merilo "dobre igre" le kvaliteta grafike. Več kiča kot ima, bolj kot se bliska, bolj jo mladina popade. Žal so te igre večinoma igralno na dnu, ampak to nikogar ne briga. Glavno, da so efekti.

Pa nekaj opazk: Še nikoli nisem potreboval konfigurirat Wine ali Dosbox. Zaženeš in dela. 3D streljačin in strategij je na Linuxu kar nekaj, ampak ker niso tako grafično napredne kot moderne igre, jih večina sploh pogleda ne.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.65

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni samo grafika... dobra igra zahteva precej poliranja, testiranja in popravljanja hroščev. Ogromno, ne precej. In tega pri zastonjskih igrah ne bo nikoli...
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, bi držalo, mogoče 10 let nazaj Mr. Green .... dandanes je na trgu večina plačljivih iger s tono hroščev, z neoptimiziranim pogonom, ki so pretestirane v vikendu ali dveh. Obstaja ščepec firm, ki res polirajo izdelke do potankosti in to sta med drugim Blizzard in Valve. Drugim gre samo za zaslužek, pritiskajo na razvijalce, da izdajo igro daleč pred končanostjo in tako dobimo kup hroščatih skropucal. Nato izdajo popravek ali dva in se pomaknejo naprej, igre pa imajo še tisoče napak. Preberite ocene v kakem Joker ali podobni igričarski reviji, pa boste videli, kakšna je resnica.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.32
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

R33D3M33R je napisal/a:
Da je na Linuxu delalo par iger za X, je držalo kakih 10 let nazaj, danes pa to nikakor več ni res. Že samo v Ubuntu repozitorijih obstaja okrog 600 iger!, z Dosboxom lahko igraš praktično vse DOS igre, številne igre pa zadovoljivo delujejo z Wine (vse Casual igre, ki sem jih preizkusil [zuma, bookworm, bejeweled itd., Half-Life 1, Wow itd.). Če teh več tisoč iger otroku ni dovolj, potem pa Bog pomagaj Smile.
Če pa otrok hoče igrati novejše igre z napimpano grafiko pač naj kupi Windows, ampak od teh je večina obupno zanič, z tone hroščev, nespoliranim pogonom, kratkim enoigralskim načinom in so nasploh nevredni tistih par ur, ki bi jih vložil vanje.

Mogoče je pa bolje pri konzolah. Saj začuda jim je v tem času precej padla cena in se za 300€ da spogledovati med tremi modeli Xbox360, PS3 Slim ter WII igre pa se kupi na njihovih servisih ali v tujini kjer so cene precej bolj ugodne. Ampak to je sedaj problem že za novo temo z naslovom "Kaj kupiti za igranje, računalnik ali konzolo?"
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bdbstone
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Feb 2011 23:05
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

audiox je napisal/a:

Citiram:
Kar se tiče blatenja se mi zdi nesmisel, ker noben vas ne sili uporabljati Linux.

Jaz ne blatim, ravno nasprotno, trdim da je linux super, samo ne za vsakogar. Sploh pa ne za otroke, ki hočejo igrat sodobne 3d igre. je res, da je iger več kot dovolj, če bi seveda rad igral sokoban na 15 načinov, diamante, 4 v vrsto... Za kaj več pa komaj čakam konfigurirat wine ali dosbox (sploh glede zvoka)...

Tukaj se ne bi moral ravno strinjat, saj je npr.ID, ki je doslej se vsako igro napisal tudi za Linux, pa ne samo to:izdal je tudi vec spilov pod open-source. Odprto kodo najdes za take igre kot so Quake3 in UT. Pa je to samo en primer, teh podobnih razvijalcev, ki izdajajo igre tudi za Linux okolje imas res polno. Imas tudi firme, ki so se ali se ukvarjajo s predelavo iger ki so pisane posebi za Windows(DirectX) igre da delajo na Linux sistemih. Koliko je igranje iger sploh popularno pri Linux uporabnikih imas podatek da je vecina teh firm potem sla po gobe, dosti teh iger imas pa se vedno na voljo preko raznih Linux-prodajnih strani ali pa preko eMule.

Imas tudi igre, (neodvisnih) razvijalcev ki so spisane posebej za Linux okolje. En primer je npr.Nexuiz( http://www.nexuiz.com/classic.php ).

Imas tudi tukaj par naslovov: http://kahvipapu.com/blog/2007/06/16/linux-gaming-part-one-first-person-shooters/ sicer je to res majhen delcek. Teh naslovov, ki so spisane posebi za Linux(free in pa open-source) imas res polno malho in vecina je prav dobrih.

Torej za igranje iger ne rabis nujno WINE. Sam sem poganjal vec starejsih in novejsih naslovov brez njega. Res pa je, da si je Microsoft tukaj ustvaril monopol z izdajo DirectX knjiznice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.17
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnjič sem zasledil, da imajo nekatere igrice po 50-60 mio dolarjev budgeta... kar pomeni, da kaj takega niti največji entuzijasti ne morejo narediti zastonj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.89
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Niso glavni problem $$$. Še manj odlično dokumentiran in podprt DirectX, ki je samo (zelo uporabno) orodje.

Osnovni problem je pomanjkanje idej, ki je pri odprtokodnikih še bolj akutno, kot pri teh, ki so za svoje delo plačani, saj se ti mažejo ven s specialnimi efekti, ko reciklirajo stare štose.

Milijavžnt verzij Tetrisa, Pacmana in Duke Nukem ter ostalih kultnih uspešnic, vsi njihovi kloni skupaj, ne dosegajo in ne morejo doseči slave originala. Za neko res novo idejo v svetu računalniških iger, se denar vedno najde. Igro Mafia 1 je spisal majhen team.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bdbstone
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Feb 2011 23:05
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Zadnjič sem zasledil, da imajo nekatere igrice po 50-60 mio dolarjev budgeta... kar pomeni, da kaj takega niti največji entuzijasti ne morejo narediti zastonj.

Imas prav.

Nexuiz je delan na dodelanem Quake1 pogonu(ja prav si slisal Quake 1Very Happy), kar se ostalih stvari pa dostikrat uporabljajo Quake3 ali pa UT pogon, ali pa kakega od zastonjskih in odprtokodnih(Irrlicht, Ogre3d,..) Malo je norcev ki bi sli stvari delat od zacetka, celo sami studiji dostikrat odkupijo sam pogon in pa knjiznice ki z stvari dosti olajsajo, npr.za zvok(Crysis ima npr.lasten graficni pogon, uporablja pa knjiznico za zvok, to vem ker sem isto knjiznico vcasih tudi sam uporabljal:D).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2011 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Zadnjič sem zasledil, da imajo nekatere igrice po 50-60 mio dolarjev budgeta... kar pomeni, da kaj takega niti največji entuzijasti ne morejo narediti zastonj.


Denar vložen v igro žal še zdaleč ne pomeni, da je dobra. Indie razvijalci pogosteje naredijo boljše igre z budgetom tam max. 100 tisoč dolarjev.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Amicum
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 20 Jul 2011 14:30
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj se pogovarjate o igricah... Nimam besed Very Happy. Dobro, svet računalniških iger je velik in denarja je v tej smeri preveč. Dobrih igre dobesedno skoraj ni več, samo še copy/paste in to je nova igrica :/.
Kar se tiče pa zamenjave z Win XP na Linux, go for it!!! Jaz sem tudi naredil isto zamenjavo in se mi je obrestovala. Na začetku sem kot kaki zelenec za vsako stvar posebej gledal na Google, ko se enkrat na vadiš na sistem izgine. Priporočam ti programček Gnome Do, da si malo poenostaviš delanje z Linux-i Smile. Drugače pa, vsak začetek je težak, verjemi, izplačalo se ti bo Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno za kaj...tole je slišati podobno kot bi nekdo vprašal če bi prodal avto in kupil kamion, pa bi mu nekdo odgovoril:Itak!
Vsaka stvar je za nekaj dobra. Linux npr. kot prvo za kakšen strežnik - po mojem mnenju je tu Linux brez konkurence. Za druge stvari je pa recimo čisto neuporaben - npr. programiranje in razvoj AVR kontrolerjev v basicu...
(navedel sem dva ekstrema, resnica je itak nekje vmes... Twisted Evil )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group