www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Windovs 7 32bit
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Jun 2008 7:24
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa ostale komponente računalnika: ali je morda, laično rečeno, procesor Intel i7 "predober" za 32 bitni OS, ali pa to sploh nima veze. Ne vem, sprašujem ker nimam pojma. Razsvetlite me. Pray
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

chaos je napisal/a:
Tukaj ste začeli pisati neumnosti. PC-ji znajo uporabiti precej velike količine pomnilnika, in to že od pradavnih časov - t.j. od časov pentium pro.

Edina omejitev je 2GB (oz. s posebnim stikalom na windows 2000 in novejših 3GB) NA proces - to pomeni en proces ima ponavadi 2GB velik naslovni prostor, AMPAK procesov je lahko tudi več in VSAK lahko porabi svojih 2GB. Torej, odvisno od uporabe, lahko z lahkoto uporabiš tudi 40GB pomnilnika na 32-bitnem sistemu.

LP!


Zanimivo... system properties in task manager pravita drugače Think

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Kaj pa ostale komponente računalnika: ali je morda, laično rečeno, procesor Intel i7 "predober" za 32 bitni OS, ali pa to sploh nima veze.


before je napisal/a:
Delam s programom Allplan in 3D animacije mi na sedanjem računalniku delujejo tako slabo, da jih praktično skorajda ne morem uporabljati


Da. i7 bo izkoristil 64bitni Win7 + izkoristil bo, kar ti ponuja Allplan. Razlika med 32 in 64 biti se najbolj pokaže ravno pri modeliranju, grafiki in podobnih zahtevnih matematičnih operacijah. Za vsakdanje delo pa je praktično nepomembno, saj razlike v hitrosti ni opaziti.

Še vedno sem mnenja, da preizkusi, saj ti ni potrebno kupit takoj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gumby je napisal/a:
Zanimivo... system properties in task manager pravita drugače Think


http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension#Operating-system_support

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

chaos je napisal/a:
gumby je napisal/a:
Zanimivo... system properties in task manager pravita drugače Think


http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension#Operating-system_support

LP!


Govora je o win7 32-bit. Ta ne bo videl 4+ giga rama...

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Dobra ideja Very Happy . Ampak glede na to, da sem na tem področju popolnoma nepoučen, sploh ne vem kakšne možnosti imam na razpolago. Torej je to možno?! Potem bi si naložil na novi PC moj 32 bitni OS in če bo delovalo OK, vse lepo in prav, sicer pa lahko z spleta (najbrž z Microsoftove spletne strani)potegnem 64 bitno različico in jo aktiviram z kodo na DVD-ju mojega kupljenega OS. Sem prav razumel?


Z Microsoftove spletne strani si sicer lahko potegneš Windows 7, vendar gre za Windows 7 Enterprise in vprašanje, če bo tvoja koda delala s tem. Bolj sem ciljal na prenos iso slike s torrenta. Če pa to slučajno ne bi šlo (tvoja koda dela le z 32-bitnimi Windows 7), potem bi pa bilo cenejše kot nakup novih Windows 7, nakup Windows 7 upgrade, saj glede na njihovo stran prihraniš 180$. Ravno zato sem rekel, da je najbolje kontaktirati Microsoft, ker bodo oni najbolj vedeli kako ravnati v tem primeru
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Jun 2008 7:24
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolje bo, da res pokličem na Microsoft in vprašam, saj sam nisem najbolj vešč inštaliranja programov, kaj šele operacijskega sistema. Ni mi znano niti kaj je to "iso slika", prav tako ne vem kaj je "torrent". Embarassed
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 5:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

--> ISO slika
--> BitTorrent protokol

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Batman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2008 21:43
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.22
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2010 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Windows 7 ima za 32 in 64 bitno verzijo isti ključ.
In medij je za vse vrste(home, premium...) isti, vrsta Windowsov se naloži na podlagi vnešenega ključa med instalacijo.
In če se ne motim, paše isti ključ tudi na Slovensko in Angleško verzijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group