www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 10
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2010 10:31 pm    Naslov sporočila:  Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 10 Odgovori s citatom

Na dan z vprašanji in predlogi v zvezi z revijo številka 10 Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super članek dr. Vidmarja. Mislim, da bodo njegovi članki potegnili revijo svetlobna leta naprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na hitro preletel naslove in me zelo veseli, da bom lahko še prebral kar sem slišal na predavanjih o nebrezhibnem protokolu. Absolutno mi je večina informacij ušla saj je bilo zahtevno slediti vsemu Very Happy, drugače pa vse pohvale nad revijo in seveda urednikom Wink
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma svetovna špica, itak! Mr. Green
80 strani! To je že en kos knjige Very Happy
Pohvale vsem! Upam, da bom kdaj še sam kakšen članek spravil skupaj...

Vsekakor, če se bo revija kdaj tiskala (v obliki zbornika ipd...) bom takoj za!
Res, da si jo lahko sam natisnem, vendar bi nekako lepše izgledala v vezani obliki...


lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2010 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GregorN je napisal/a:
Na hitro preletel naslove in me zelo veseli, da bom lahko še prebral kar sem slišal na predavanjih o nebrezhibnem protokolu. Absolutno mi je večina informacij ušla saj je bilo zahtevno slediti vsemu Very Happy


DVDje s predavanj bom imel s seboj na pikniku - če bi rad še enkrat slišal še komentarje avtorja (M.V.) poleg članka.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
David2204
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Nov 2008 0:01
Prispevkov: 997
Aktiv.: 5.32
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rad bi opozoril na napako v članku o svetilki s superkondenzatorjem. Enota farad ni ekvivalentna As (oz. C), ampak As/V (C/V). Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 9:55 pm    Naslov sporočila: icon_great Pohvala avtorju Odgovori s citatom

Pohvalil bi članek Blaža Antoniča o hibridnem avdio ojačevalniku. Zelo lepo strokovno napisano in s pravo mero dodanega humorja.

Ob pripravi članka je nastal Aljošev podpis:
Citiram:
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Brez muje se še čevelj ne obuje. Wink

Applause Bravo Blaž! Še več takih člankov!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Škoda samo, da ga ni prinesel demonstrirat na piknik. Sigurno bi bil ena večjih atrakcij Smile
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

David2204 je napisal/a:
Rad bi opozoril na napako v članku o svetilki s superkondenzatorjem. Enota farad ni ekvivalentna As (oz. C), ampak As/V (C/V). Wink

Se opravičujem bralcem in uredništvu, čisto moja napaka. Na začetku sem menil da bo svetilnost zadostna v območju 2.5 do 1.5V, torej 1V in iz tega določil kapaciteto v mAh.

Članek pa sem pisal sproti, kot je gradnja uspevala in pozabil na nepopolni uvodni del in tako ustrelil velikega kozla.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2010 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Revija je super, najboljša do sedaj!
Lepa hvala vsem, ki so se potrudili da smo dobili tako lep izdelek, poln koristnih informacij in nasvetov. Applause
Seveda me je najbolj zanimal in navdušil članek o hibridnem avdio ojačevalniku. Ker mi je ta tematika posebej blizu, sem ga takoj z veseljem prebral. Very Happy
aly je napisal/a:
Škoda samo, da ga ni prinesel demonstrirat na piknik. Sigurno bi bil ena večjih atrakcij Smile

Nikoli ni prepozno! Ojačevalnik bo zagotovo velika atrakcija kjerkoli se bo pojavil. Zelo bi me zanimalo slišati v živo kako deluje.
Bravo, samo tako naprej!

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusil sem za vajo simulirati hibridni avdio ojačevalnik iz članka v reviji.
Najprej sem določil parametre za model uporabljene elektronke, tako da se karakteristike čim bolj ujemajo s tovarniškimi podatki.
Potem sem izrisal celotno vezje. Če sem pravilno razumel, je treba izhod predojačevalnika z elektronko povezati neposredno na vhod tranzistorske končne stopnje. Malo sem se moral znajti z elementi: namesto LED sem dal zenerko 2V4 in uporabil tiste končne tranzistorje ki jih imam (splošni model Darlington tranzistorja za namen učenja). Na koncu sem še malo spremenil vrednost upora med bazo prvega tranzistorja in maso (pri meni R12) tako da sem na izhodu dobil polovico napajalne napetosti. Mislim da te spremembe niso bistveno vplivale na končni rezultat.
Morovni kolektorski tok končnih tranzistorjev sem nastavil s trimerjem na 50mA. Na vhod sem priklopil generator trikotne napetosti 1Vpp.
Rdeča krivulja na sliki kaže napetost na R12 oz. na bazi prvega tranzistorja, zelena je napetost na 8 ohmskem bremenu.
Rezultat potrjuje odlično linearnost celotnega ojačevalnika kljub pomanjkanju globalne negativne reakcije. Upam da se tudi sliši tako lepo kot izgleda.



Simul hibr ojač.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  387.09 KB
 Pogledana:  61 krat

Simul hibr ojač.jpg



_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s56a
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Jan 2008 23:05
Prispevkov: 172
Aktiv.: 0.87
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S53MV je napisal cudovit tekst ampak naslednji od Blaza je bolj primeran za Joker revijo. Verjetno elektronka ima vecje sanse preziveti udar strele ali priklop omrezja na vhod predojacevalca ampak je to danes tehnicna neumnost.

Cestitke urednistvu na 10 izdanih stevilk. ZRS je v tem letu zmogel samo eno Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor07
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Jan 2008 17:53
Prispevkov: 94
Aktiv.: 0.48
Kraj: slovenija

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 7:53 pm    Naslov sporočila:  kr neki.... Odgovori s citatom

Very Happy
Snel, na hitro pregledal, zanimivo bo....POHVALE

S56a glede Blaza. Res je opisoval slikovito. Vendar to je bistvo. Tako delujejo normalni možgani. Laughing Pa še večinoma ima prav. Tudi glede elektronk. Vedar A-klasa je zakon pa pika.
Še tole. Mislim da ni bil mig25(ta je bil narejen za izvidništvo in prestrezanje amerikanskih U2 in SR71. Bil je mig23 flota, ki bi vzletela skupaj z istrelitvijo raket in počistila kar bi še ostalo. Lepo je raztavljen skupaj z elektroniko v tretjem delu minnhenskega muzeja. Bojda so zahodnjaki svoj čas investirali največ sredstev, da so ga dobili v roke....

LP

_________________
Ups...Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bovsiandlord16
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 16 Feb 2011 23:47
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 11:53 pm    Naslov sporočila:  Komentar Odgovori s citatom

Super revija. Kar tako naprej Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.73

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2012 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat a si mogoče kje objavil tiskanino hibrida?
Da si prišparam kako urico Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group