www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dinamični -> Statični IP

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2005 2:41 pm    Naslov sporočila:  Dinamični -> Statični IP Odgovori s citatom

Doma imam dinamični IP naslov in router na 4 računalnike. Do enega od njih bi rad občasno dostopal od "zunaj" preko določenega porta. Kako naj od "zunaj", ko me ni doma, izvem trenutni IP routerja? Poizkusil sem z DynDNS Updaterjem vendar mi enkrat javlja napačno konfiguriranje, drugič pa DynDNS Updater ready ... Ne uspe mi niti najti-izvedeti statičnega naslova, ki naj bi mi bil dodeljen. Confused

Prosil bi za kakšno pomoč, ker sem v tej smeri popoln začetnik.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2004 20:22
Prispevkov: 204
Aktiv.: 0.91

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2005 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na dyndns.com si ustvari uporabniški račun (brez skrbi, je zastonj Very Happy ), po logiranju greš na "My Services -> Add Host Services", klikneš na "Add Dynamic DNS Host" izmisliš si poddomeno in izbereš domeno, ki bo "kazala" na tvoj IP, IP bi moral biti takrat tisti, ki ga v tistem trenutku že imaš. Enable Wildcard pomeni da lahko vključiš tudi www za svojo spletno stran, če jo boš imel. To je vse kar moraš nastaviti na strani. Dodati moraš še program, ki bo spremljal tvoj IP in ga posodabljal na dyndns. Cel seznam lahko najdeš na http://www.dyndns.com/support/clients/dyndns.html

Program namestiš na tisti računalnik, do katerega boš dostopal iz interneta, ga primerno nastaviš, na routerju samo še odpreš določen port na njegov lokalen IP.

Na takšen način sem jaz postavil en mini server pri meni doma.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.24
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2005 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok,
Po moje je najenstavnejša varianta, da vzameš statičen IP. Če uporabljaš Siol to ne stane nič. Na servisni strani snameš dokument za zahtevek za statičen IP. Ga izpolniš ter ga pošlješ. Običajno je stvar urejena prej kot v tednu. Sicer mislim, da Symantec pcAnywhere omogoča pošiljanje IP-ja na email.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2004 20:22
Prispevkov: 204
Aktiv.: 0.91

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2005 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda je tudi to ena izmed opcij, vendar bi se sam počutil malce "nelagodno" za statičnim IP-jem, ne vem zakaj, sicer imajo na SiOL-u vse v logih, vendar še vedno rajši vidim, da imam novo številko, če resetiram modem Rolling Eyes

Pa še IP številke se ti ni treba zapomnit, ker imaš svojo domeno, čeprav je malo čudna, naprimer mojadomena.mine.nu Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.16
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2005 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

se pridružujem zgornjim odgovorom.
tukaj:
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1902
sem se že malo dotaknil te tematike.

jaz sem uporabljal slednja dva:
http://www.dyndns.org
http://www.no-ip.org/
in nisem imel nikoli problemov. Takrat ko se IP spremeni, je naslov nedosegljiv kakšno urico. Če pa točno takrat nujjno rabiš naslov, pa pogledaš v svoj account in si prepišeš trenutni IP.

Za takšne manjše stvari niti ne priporočam statičnega IPja, ker se s tem bistveno poveča možnost vdorov.
Jaz imam sedaj statični IP in se LOG firewalla (blokiran promet) kar pridno polni Wink

Pa še to - routerji se znajo sami odklapljaz od centrale po določenem času neaktivnosti. Če hočeš takrat od zunaj dostopati, je računalnik nedosegljiv.... Ob aktivnosti znotraj domače mreže (zahteva navzven), pa se avtomatsko zopet poveže s centralo.

LP, aly.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Pet Maj 27, 2005 10:40 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2005 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po Cerro-tovih navodilih mi je uspelo nastavit zadevo tako, da mi sedaj deluje Remote Administrator. Smile

@ Silvo, o statičnem IP-ju zaenkrat še ne morem odločat, ker sem "podnajemnik" na ADSL liniji ... Wink

@ aly, super opis. Zelo uporabna tema. Se opravičujem ker jo nisem sam našel, čeprav sem pred odpiranjem te teme brskal po forumu z iskalnikom in besedama "statični" in "dinamični" ...

Hvala vsem trem za odgovore ... LP Iztok
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 80 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group