www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Hišna alarmna centrala
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 9:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TIP in RING je dovod (priklopiš na linijo), T1 in R1 pa je izhod iz centrale, kamor priklopiš telefon. Poanta tega je da centrala ob morebitnem alarmu izklopi tvoj telefon iz linije in jo prevzame, ker ima ona prednost. Lahko seveda priklopiš paralelno telefonu, T1 in R1 pa pustiš prazne. Itak te ni doma ko centrala deluje.
EDIT: prilagam še dva dokumenta, kjer je še bolj v detajle razložen sistem programiranja in vezav.
Prvi dokument, stran 5 imaš telefonsko vezavo.



PC1616-PC1832-PC1864_v4-2_EU Installation manual.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PC1616-PC1832-PC1864_v4-2_EU Installation manual.pdf
 Velikost datoteke:  963.07 KB
 Downloadano:  10 krat


PowerSeries_Reference_Manual_EN_29007160R003.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PowerSeries_Reference_Manual_EN_29007160R003.pdf
 Velikost datoteke:  3.98 MB
 Downloadano:  6 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sponke so označene tako, da gre telefonska linija skozi.
Ne spomnim se točno kaj je "IN" in kaj je "OUT", vendar se preizkusi.
Daš linijo na tip- ring, če ne deluje , pa obratno T1- R1.
Ponavadi se je pač uporabilo katerokoli tel. linijo in ko ni bilo alarma je delovala kot običajna linija.

Me je @protonček prehitel Applause


Nazadnje urejal/a Bizgec65 Pet Apr 01, 2011 10:20 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Telefonska linija se veže direktno na centralo, tel. aparati pa na out centrale z namenom, da centrala prevzame linijo in ne vlomilec, ki nepravilno odloži slušalko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2011 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:

EDIT: prilagam še dva dokumenta, kjer je še bolj v detajle razložen sistem programiranja in vezav.
Prvi dokument, stran 5 imaš telefonsko vezavo.


Hvala, tole bo prišlo kar prav. Upam, da bo uspelo...

lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nmihec
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 28 Jul 2017 21:50
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 28, 2017 10:06 pm    Naslov sporočila:  DSC Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Kako naj zvežem zunanjo DSC sireno Lady Pi na DSC PC1616 in nastavim jumperje.

Sirena naj bi porabila 1.4 oz. max 2.8A toka.

Hvala

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za zacetek lahko pogledas v prilozena navodila ali pa vsaj pogledas/najdes vezalno shemo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nmihec
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 28 Jul 2017 21:50
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2017 8:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
marko11 je napisal/a:
Mene zanima kaj takega, da lahko sam zmontiram.

G7, seveda pridejo pa "fajn" zaračunajo.

LP,


Če vprašaš meme - alarmna centrala brez priklopa na nek sistem varovanja za katerem stoji neka družba varovanje je popopnoma brez smisla.
Recimo, da jo imaš povezano na GSM. Kako boš reagiral v primeru sproženega alarma vloma ali požara? Boš poklical gasilce ali policijo? Kaj bo v primeru lažnega alarma? Oz. v resnični situaciji - tveganje da ti hiša pogori do tal oz ti jo spraznijo dokler lahko karkoli ukrepaš?


No, alarmno-krmilna naprava, ki ti omogoča tudi upravljanje in nadzor nekaterih malenkosti, kot recimo kurjavo, 'od daleč' ima smisel. Če veš, da je doma vse v redu, lahko potem v kampu, kjer si na dopustu, mirno spiš.
Alarmna naprava ima tudi smisel odganjanja nepridipravov. Z utripajočo lučjo in alarmnim zvoncem, ki ju alarmna naprava sproži, še predno so nepridiepravi v hiši, so pa recimo preblizu vrat ali tistih oken, kjer bi se najlažje stopilo v vrata, nekako dvignež nervozo nepridipravu, ki se bo z veliko verjetnostjo odločil poizkusiti kje drugje. Če pa vstopi v hišo, potem mora alarmna naprava zagnati veliko sireno, da se zbude mrliči na bližnjem pokopališču.

Res pa je, da alarmna naprava ne sme alarmirati gasilcev ali policije. To narede dobri sosedje, ki jih na take slučaje pripraviš in primerno stimuliraš.
Pred leti, (predno sem imel alarm instaliran) smo imeli vlom v hišo. Tipično: Potem sem šele instaliral alarm. Storilcev niso nikoli našli, v v otroke se je naselil strah, in niso več hoteli biti sami doma, ne da bi imeli alarm vklopljen. In in ker je bil mulc bolan in ni šel v šolo, smo mu pač pustili alarm vklopljen in šli v službo. Mulc je seveda sprožil alarm in sosedje so pritekli, videli, da je vse v redu in odšli. Ko sem se vrnil, sem šel v trgovino po vino in v vsako hišo, za katero sem vedel, da so reagirali sem nesel štefan vina in se jim zahvalil, in prosil, da se ob prihodnjem alarmu spet odzovejo, in da bomo bolj pazili, da ne bo lažnih alarmov.

Kolikor sem slišal, so odzivni časi družb za varovanje, kadar gre za privatnike, tam okrog 15 minut. Se mi zdi veliko preveč. Pa verjetno je tudi drago.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group