www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Štrom sredi divjine
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75213.42

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2005 10:10 pm    Naslov sporočila:  Štrom sredi divjine Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.17
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 2:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

odvisno od števila ljudi in posledično luči,...

Če obstaja zvočno izoliran prostor, predlagam nekaj avtomobilskih akumulatorjev ter nakup majhnega generatorja na bencin, ki ma direkten izhod 13Vdc + 220Vac za kakšen vrtalni stroj, brusilko, reflektor, kar se včasih rabi.

Če je uporaba parcele samo nekajkrat na leto se splača generator izposoditi in pripeljati vsakič sproti.

Generator poženeš za urico ali dve, da se akuji napolnijo in imaš cel večer elektriko v miru.

Glede na cene solarnih modulov je generator še poceni Rolling Eyes

LP, aly.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75213.43

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75213.42

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 7:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare jaz bi se vsekakor odlocil za sonce.
Kolegu sem stvar naredil in dela kar lepo. Kupil je soncni panel, ki jih prodajajo v kmeckih trgovinah za elektricnega pastirja. Tam nekje 12.000 sit. Mala preprosta elektronika, ki omeji napetost na 14V ter mocan akumulator iz telekomove centrale.
Tvoje naprave niso prozresne, razen hladilnika!!! Ta se ponavadi ne heca z porabo Evil or Very Mad
Jaz ti predlagam sledece. Ce nisi prevec pogosto na morju ne rabis kaksnega hudega panela. Bolje, da kupis veliko mocnejsi akumulator. tako da prakticno koristis energijo akumulatorja med casom ko si dol in med casom ko te ni se lepo pocasi polni.
Sicer pa kaj za vraga te je pa na hrvasko neslo Shocked Jaz iz principa ne grem dol, pa ne vem kaj ce je. So prevec prijazni do slovencev. Pa ce ze imam pot obvezno govorim italjansko. Pa da vidis kako prijazni so takrat Razz Cool

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75213.42

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot vir energije bi koristil sonce ali veter. Potem bi uporabil kak pretvornik z 12 -> 230V. Sam pretvornik je varianta samogradnja. (Ena taka enostavna varianta je bila pred časom objavljena v Elektor-ju. Če te zanima bom poiskal. (Sam sem jo preizkusil.)
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1753
Aktiv.: 7.86
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Mare jaz bi se vsekakor odlocil za sonce.
Kolegu sem stvar naredil in dela kar lepo. Kupil je soncni panel, ki jih prodajajo v kmeckih trgovinah za elektricnega pastirja. Tam nekje 12.000 sit. Mala preprosta elektronika, ki omeji napetost na 14V ter mocan akumulator iz telekomove centrale.
Tvoje naprave niso prozresne, razen hladilnika!!! Ta se ponavadi ne heca z porabo Evil or Very Mad
Jaz ti predlagam sledece. Ce nisi prevec pogosto na morju ne rabis kaksnega hudega panela. Bolje, da kupis veliko mocnejsi akumulator. tako da prakticno koristis energijo akumulatorja med casom ko si dol in med casom ko te ni se lepo pocasi polni.
Sicer pa kaj za vraga te je pa na hrvasko neslo Shocked Jaz iz principa ne grem dol, pa ne vem kaj ce je. So prevec prijazni do slovencev. Pa ce ze imam pot obvezno govorim italjansko. Pa da vidis kako prijazni so takrat Razz Cool


Kje imate take kmetavzarske trgovine? Jaz pa izumljam toplo vodo ravno z napajanjem pastirja! Mi lahko posreduješ kaj več info?

Hvala, LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Satelitko, pastirja ti lepo žene modul sončnih celic. Kar širok izbor jih ima Conrad. (seveda v Grazu - pri nas so za polovico dražji)
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 8:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se tiče sončnih celic za napajanje pastirja, ne vem koliko je močna celica za 12ksit v kmetijski trgovini ?? mogoče 2W ali pa nekaj ne štima s ceno.
Kon-tiki-solar v Kamniku ali pa gryps ali pa mastervolt, so firme ki imajo solarne zadeve, pa še bi se kje kaj našlo, tudi Merkur, Conrad, seveda pa se prej povsod pozanimaj za ceno.

Napajalni sistem za divjino za na hrvaško ozemlje, je škoda denarja za tja dol, razen če misliš vedno sproti s seboj voziti vredne stvari, saj se dol dogajajo čudne stvari. Mi je pravil znanec, ki ima nekje na eni parceli prikolico, da je bolje pustiti odklenjeno, zato da ne vlomijo, ampak prosto vstopijo, hladilnik, če je noter naj bo star in po možnosti grd in na videz pokvarjen, da ga ne izruvajo, v glavnem, če si dol 1x ali 2x letno, pa tudi če je celo poletje nekdo dol, ni za puščat vrednih stvari, še posebej ne sončnih celic.
Jaz razmišljam takole: če že imaš dol prikolico ali nekaj, potem , če ne gre vse v prtljažnik, zapni še tovorno prikolico da pelješ s seboj razno tako kramo, akumulator, celice, agregat, pakete piva, .... na prikolico narediš še prečke, gor pa nosilce za bicikle da jih ne vlačiš na strehi avtomobila ampak kar na prikolici, pa še dosti nižje so, seveda slednje velja za ljubitelje biciklizma na morju, tako kot sem jaz.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za ono soncno celico ne bi vedel, koliko je mocna. Ampak ni panike. V enem tednu zagotovo napolni baterijo.
Glede hrvatov. Verjetno bi kar drzalo. Sploh pa ce vedo, da je to lastnina slovencev Evil or Very Mad Kaj naredi politika.....
Ampak mislim, da so absolutno preleni, da bi plezali na streho ter demontirali mali soncni panel. Mocna baterija iz telekomovih central, pa je itak pretezka, da bi jo vlekli za sabo Wink
Sicer pa se Reber kar strinjam s teboj. Kolikor lahko neses s sabo je bolje da neses, ker znas biti ob naslednjem obisku presenecen. To ne velja samo za hrvasno, ampak nasplosno!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni.

Zanimiva bi bila varijanta na veter, vendar boš imel preveč dela.Nedolgo nazaj sem bil v Nemčiji, kjer sem dobil podatek, da ena sončna celica da 45W od sebe.Kot zanimivost, če morda niste še vedeli, sem si ogledal kako izkoriščajo veter, kjer imajo "vetrnic", da se kar tarejo.NO, podatek, za katerga še mogoče niste slišali pa je ta, da ena "vetrnica" proizvaja 1500kW.....mi pa se jih tako branimo.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75213.43

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borisz je napisal/a:
Za veter niti ni tako komplicirano. v google odtipkaj Hugh Pinnot, pa boš prišel do načrtov itd.

lp




Hmmm, in dobiš ven tole.¸http://conny22.party.lu/index.php?page=106913&session=&
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75213.43

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group