www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Reflow cinjenje - sestavi si ga sam
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2010 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No nekaj IR zagotovo oddajajo, ampak to so klasični grelci. Namreč šele po kakšni minuti se toliko segrejejo, da začnejo malce bolj vidno žareti.
Je pa dejansko problem sonde. Namreč sonda mojega termometra je skoraj identična na videz. Samo temperaturo kažeta pa močno različno. Za test sem tudi zamenjal sonde. Na instrument sem dal kitajsko in na regulator ono od instrumenta. To je še podkrepilo dejstvo, da je ona sonda zanič.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.92
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2010 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi bili konvekcijski grelci, bi imel not soliden ventilator, ki bi skoznje poganjal zrak.
_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem lineariziral sondo (obup, kaj prodajo kitajci....)
Nov poizkus peke je bil veliko boljši. Opažam, da sem malce preveč varčen z cinom, drugače pa navdušen nad rezultati.



poizkus2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  93.78 KB
 Pogledana:  102 krat

poizkus2.jpg



_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.40
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS, kapo dol. Applause "Lotpasto" pa gor nanašaš kako - ročno (po pinih ločeno) ali preko kakšnega stencila?
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ročno. Malce počasi gre, ampak vseeno je cinjenje hitrejše in boljše, kot ročno.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.40
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Respect. Meni žal primanjkuje časa (in znanja na nekaterih področjih, če sem pošten) za takšne "podvige. Mogoče nekoč Wink
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Simon, bravo!
Še en lep izdelek!
Ali si PID sam spisal ali uporabil kakšno že pripravljeno varjanto?
Sam se lotevam ene temperaturne regulacije pa še raziskujem okrog tega. V teoriji stvar ni nevem kaj, praksa pa ponavadi pokaže svoje (zobe).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam primerek PIDa z neta, ki sem ga malce predelal in sedaj deluje kot je treba.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
žrepko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Mar 2010 20:12
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.08
Kraj: Ptuj-Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2010 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tema me je močno pritegnila.
V kratkem bom moral zalotati 5 plošč z okrog 340 komponentami. (niso vse SMD).

Zanima me sledeče:
Naredili mi bodo tiskanine, kako naj se lotim nanašanja cina na PAD-e?
SimonS: kaj imap to za Lotpasto? Kako se uporablja?

Scinil bi pa z industrijsko pištolo (vroč zrak).
Prosim za info.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2010 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav
Pasto nanašam ročno. Sicer tudi od mojega zadnjega sporočila nisem nič delal na tem. Preveč ostalega Sad
Kako se uporablja lotpasta? Enostavno naneseš, položiš gor elemente, daš v pečico Wink
Vse o pečici vključno z predlogo za TIV, ter programom in slikami bo objavljeno v enih prihodnjih revij elektronik.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75218.85

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 1:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1704
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Okt 2009 22:24
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem se lotil sestavljati reflow pečico. Very Happy
Pečica je 1380W, krmiljenje je narejeno z atmega32, temperaturo se bo merilo s K-tip senzorjem (je še na poti, trenutno imam pa gor priklopljen j-tip, vendar nevem kako je kaj z natančnostjo+ temperatura še nekaj čudno niha..to moram v priliki še odpravit),senzor za temperaturo je priklopljen na max6675. Grelce krmilim preko solid state releja. Gumbi mi služijo za start/stop gretja, za izbiro programa (en bo imekl nastavljeno malo manjšo temp za dvoslojna vezja), potem še 2 gumba sta za nastavitev max željene temperature (celoten profil premikamo gor/dol in zadnja tipka shrani te vrednosti v eeprom.
Konec tedna nadaljujem s testiranjem in upam, da mi uspe zalotat kako plato Laughing




Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1704
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Okt 2009 22:24
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2013 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem še malo delal na programu in prišel do takšnih rezultatov gretja:


Za krmiljenje sem uporabil diskretni PID algoritem:

u(k)=u(k-1) + q0*e(k) + q1*e(k-1) + q2*e(k-2)

q0=K*(1 + TD/T0)

q1=-K*(1 + 2*TD/T0 - T0/TI)

q2= K*TD/T0

V priliki bom še malo optimiziral koeficiente K, TI, TD za še lepše sledenje profilu, čeprav se mi zdi, da je tudi takole že precej vredu Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luftek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2012 11:54
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.44

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2013 11:36 pm    Naslov sporočila:  halogen convection oven Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Danes mi je končno uspelo obiskati mojo delavnico in preizkusiti mojo umetnino.


SimonS: Zdravo, zanima me kako si nalepil alufolijo na steklo? Katero lepilo si uporabil (nekaj rdečega Smile )

Sam razmisljam, da bi naredil regulacijo take pečice: http://www.bolha.com/dom/gospodinjski-aparati/stedilniki-pecice/pecice/konvekcijska-pecica-1289082980.html?aclct=1378902386.
Sem probo mamino kak se segreva. Če je alufolija po notranji strani gre dobro. Predpostavljeno, da mi termočlen K, ji je biu zraven VA18B dobr kaže. Na videju se vidi da piči cirka 2,5°C/s, kar je za prvo stopnjo na max. vmes jo neki sam nastavljam, da preklaplja (termostikalo). na reflow delu pa jo pustim, da gre do cca. 220°C.

Video je v realnem času (približno približno profil):
http://www.youtube.com/watch?v=IkOxq1L3Nfs
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.79
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2013 10:02 am    Naslov sporočila:  Re: halogen convection oven Odgovori s citatom

luftek je napisal/a:
SimonS: Zdravo, zanima me kako si nalepil alufolijo na steklo? Katero lepilo si uporabil (nekaj rdečega Smile )
Slivova marmelada.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group