www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Trifazni greatz
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
freshman
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Mar 2010 0:16
Prispevkov: 149
Aktiv.: 0.87
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 7:34 pm    Naslov sporočila:  Trifazni greatz Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Rabil bi greatz za trifazni trafo .
Kako je povezan z šestimi diodami mi je jasno kot mi je jasna relativno visoka cena takih usmerniških diod,ki naj bi jih uporabil (reda 20 Amperov) !
Ali je to možno izvesti še na kak drugačen način mislim na usmerjanje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.74
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni se diode in greci nikoli niso zdeli dragi, je pa tudi res, da jih že dolgo nisem kupoval. Mogoče se je kaj podražilo.
Včasih so se mi neverjetno poceni zdeli trifazni greci za polnilce 72V - akumulatorjev za viličarje. Mislim, da so šli tam nekje od 60-100A, izdelani pa so bili z "altenatorskimi" diodami, naprešanimi v aluminijaste plošče, Iskra Trbovlje. Sicer smo nekaj poskušali tudi sami popravljati, zamenjali smo pregorele diode, a takšen grec potem nikoli ni deloval dlje kot 14 dni, verjetno zato ker diode niso imele enakih karakteristik, zato je bilo dolgoročno bolje kupiti novega.

Na sliki pa je teoretični eksperiment s tremi KBPC1035 ali 3510, kakorkoli se jim že reče - trije enofazni greci, vezani kot trifazni. Ne vem, če zadeva deluje, nisem nikoli preizkusil. Zadnji nabavljen KBPC je bil 470SIT, torej bi strošek sedaj bil okoli 6 EUR za vse tri.
Je pa tukaj ena finta, verjetno isto kot 15A/100W pri 2N3055: ti podatki najbrž veljajo za temperaturo ohišja 25°C . Kako boš obdržal grec na 25°C pri 35A, pa proizvajalca ne zanima.
Če bo kdo preizkusil spodnjo shemo, naj napiše, če deluje.



DSC02797.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  734 KB
 Pogledana:  1 krat

DSC02797.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.90
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 9:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Trifazni greatz Odgovori s citatom

freshman je napisal/a:
Ali je to možno izvesti še na kak drugačen način mislim na usmerjanje?

Seveda rešitev tega problema je več:

Trifazni motor, ki vrti enosmerni generator.

Ampak taka rešitev je bistveno dražja, tako nabava, kot vzdrževanje, zanesljivost obratovanja je nižja, večje pa so zahteve po prostoru in še teža zna biti precejšnja.

Rahlo bližje usmerniškim diodam, kot motor generatorsko postrojenje, so živosrebrni usmerniki, ampak še vedno glomazno in občutljivo.

Mislim, da bo solid dtate rešitev najbolj optimalna. Poleg diod ne smeš pozabiti na hladilnike zanje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
upor_nik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Jan 2009 13:00
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.42
Kraj: vipavska dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav, ..

Mogoče kaj takega bi šlo?
Sicer pa take usmernike ( pa tudi novejše ) lahko najdeš v pokvarjenih frekvenčnih pretvornikih, moči nad 1.5 kW. Malce sem pobrskal po netu za to oznako usmernika in res, cene so od 30 do 140 € ( ebuy ). Ne vem več, kje je pamet.
Lp, 5er

_________________
Sanja svinja o koruzi, ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
...
Na sliki pa je teoretični eksperiment s tremi KBPC1035 ali 3510, kakorkoli se jim že reče - trije enofazni greci, vezani kot trifazni. Ne vem, če zadeva deluje, nisem nikoli preizkusil. Zadnji nabavljen KBPC je bil 470SIT, torej bi strošek sedaj bil okoli 6 EUR za vse tri.
Je pa tukaj ena finta, verjetno isto kot 15A/100W pri 2N3055: ti podatki najbrž veljajo za temperaturo ohišja 25°C . Kako boš obdržal grec na 25°C pri 35A, pa proizvajalca ne zanima.
Če bo kdo preizkusil spodnjo shemo, naj napiše, če deluje.

Če ne zameriš sem tvojo skico malo "oskubil". Delalo bo po obeh skicah, le da so pri tvoji diode podvojene, po moji pa potrebuješ le dva gretza ... oziroma enega in pol Smile



3ph_2g.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  38.52 KB
 Pogledana:  3 krat

3ph_2g.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.74
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi dobra ideja, še posebej če moraš nekaj na hitro zimprovizirati
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da imam kar nekaj primerkov. Lahko odstopim.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
freshman
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Mar 2010 0:16
Prispevkov: 149
Aktiv.: 0.87
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 6:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsem se zahvaljujem za odgovore !
Uporabil bom KBPCje ker so najcenejša verzija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 12:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

freshman je napisal/a:
Uporabil bom KBPCje ker so najcenejša verzija.
Question Question
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
freshman
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Mar 2010 0:16
Prispevkov: 149
Aktiv.: 0.87
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
freshman je napisal/a:
Uporabil bom KBPCje ker so najcenejša verzija.
Question Question


Ja VolkD oprosti saj sem videl tvoj post in tvoj namen po odstopu gretzov vendar imam doma vsaj tri KBPCje (35A) pa še v službi so dostopni Whistle .
Vsekakor pa hvala na velikodušni ponudbi pa naj imam jockerja za kakšno drugo priliko Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

Če ne zameriš sem tvojo skico malo "oskubil". Delalo bo po obeh skicah, le da so pri tvoji diode podvojene, po moji pa potrebuješ le dva gretza ... oziroma enega in pol Smile

Pri drugemu spojiš oba priključka in uporabiš celega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:

Pri drugemu spojiš oba priključka in uporabiš celega.

Ne, jaz tisto raje pustim za rezervo, če odnese kakšno diodo ... Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2012 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nadaljujem temo.


Sestavil sem 3F usmerniški mostič iz šestih diod (deklarirane za 2,2kV). Zaradi previsoke napetosti (3kV) mi je en par sesmodilo. Sedaj bi diode nadomestil z dodatnimi šestimi diodami (vsaki v serijo dodal še eno) in tako povečal prebojno napetost. Moram v tem primeru vzporedno k posamezni diodi vezati tudi upor, za enakomerno razporeditev napetosti? Ali bo pač vsaka "prevzela" nase svoj (enak) del?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tihi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 14:15
Prispevkov: 281
Aktiv.: 1.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2012 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabi diode za višjo napetost

Sicer že razloženo, pa vseeno:
http://www.allaboutcircuits.com/vol_3/chpt_3/4.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group