www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Forum, forum, ...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2005 10:45 pm    Naslov sporočila:  Forum, forum, ... Odgovori s citatom

Zivijo!

Kaj mi je jasno:
- biti clan foruma je privilegij,
- drzi se pravil in vse bo OK,

Kaj mi ni jasno:
- pravila ne veljajo za vse.

Nekatere akcije "glavnih" so postale ze absurno smesne. Ko se nekdo zapici v dve besedi v enem besedilu in mirno "spregleda" polovico odgovorov (med katerimi so nekateri popolnoma brez repa in glave), mi ne preostane nic drugega, kot da postavim vprasanje zakaj je to dobro? Me je kar minilo spremljati debato...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2005 11:37 pm    Naslov sporočila:  Re: Forum, forum, ... Odgovori s citatom

slawc je napisal/a:
Zivijo!

Kaj mi je jasno:
- biti clan foruma je privilegij,
- drzi se pravil in vse bo OK,

Kaj mi ni jasno:
- pravila ne veljajo za vse.

Nekatere akcije "glavnih" so postale ze absurno smesne. Ko se nekdo zapici v dve besedi v enem besedilu in mirno "spregleda" polovico odgovorov (med katerimi so nekateri popolnoma brez repa in glave), mi ne preostane nic drugega, kot da postavim vprasanje zakaj je to dobro? Me je kar minilo spremljati debato...


Slawc,
Pravila veljajo za vse. Sodelovanje na forumu je prostovoljno. Nihče te ne sili, da spemljaš debato ali v njej sodeluješ. Forum ni komercialnega značaja, glede tega ni cilj pridobivanje na članstvu.



Citiram:
...(med katerimi so nekateri popolnoma brez repa in glave)....


Lahko navedeš mogoče primer ? Če mogoče misliš Andreja, oziroma njegova spročila. Osebno jih toleriram ker ne sliši, in ima zaredi tega težave s komuniciranjem.
Prav tako bom toleriral vsako spročilo uporabnika, ki ima težave s slovenskim jezikom (recimo, da ni Slovenec in bo to tudi napisal v sporočilu)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2005 6:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še v razmislek tistim, ki jim pravila niso všeč primerjava dveh forumov, ki se prav tako ukvarjajo z elektroniko.

Prvi je Mobisux. Forum ima skoraj 37000 registriranih. Online je na forumu tudi do 300 uporabnikov. Gre za komercialen forum. Politiko na njem kar dobro poznam, kajti v elektroniki imam moderatorske pravice. Pravila tam so glede samega pisanja dokaj okrnjena. Prepovedano je le "kričanje" (pisanje z velikimi črkami). Sicer kakih drugih omejitev glede pisanja ni. Ostala pravila so podobna kot tukaj. Prepovedano je pripenjanje ali debatiranje o crackih, prepovedano je reklamiranje ...
Drugi je Slo Tech. Same politike foruma ne poznam. Na forum zahajam občasno. Oglasim se, če se vprašanje ter debata "zdrava". Ne kot recimo v primeru debate, ki ravno poteka o RF modulčkih. Ko je bil avtor opozorjen naj skuša svoje spročilo bolj jasno napisati, je sledil izbruh:
Citiram:
k*le nimate pojma o pojmu usi sk*upi ce ne veste kaj je RF oddajnik pol k*wa sploh odgovarjate ....

Zakaj sem omenil ta dva foruma. Smatram, da ju večina uporabnikov registriranih tukaj na Maxi-ju pozna in je celo registrirana na njih (vsaj po nickih sodeč) Glede debate v forumih pa presodite sami. Večina debat preide v "ircanje" po malem v "podje*bavanje". Do kake debate na nivoju pride bolj redko. Torej Slawc sprašujem tebe, ki si načel tole debato: Zakaj recimo ne pomagaš človeku z zgoraj omenjenega primera (po nicku sodeč si tudi član Slo Tech-a vem tudi, da si strokovnjak) Mogoče z istega razloga kot jaz. (pa morebiti še kdo). Mogoče prav zaradi načina napisanega spočila ali obnašanja uporabnika, ki ga je napisal ?
Verjamem, da bi se na podobo debato na Maxi-ju razvila burna ter koristna debata.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2005 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno gre za tole debato. Slawc strinjam se s teboj, da tole ne pelje nikamor. Zanimiva tema je s tem vložkom izgubila svoj namen. Šlo je za enako opozorilo, kot že v kar nekaj primerih doslej. Opozorila k temam dodajam predvsem v primerih ko je videti, da ne gre za napake pri pisanju. Pri tem opozorilu bi tudi ostalo, če ...

Kako naprej? Vsake konstruktivne debate o omenjeni problematiki bom vesel.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.19
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2005 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Zanimiva tema je s tem vložkom izgubila svoj namen.
...
Kako naprej? Vsake konstruktivne debate o omenjeni problematiki bom vesel.

Ja, frenki, ta tema je bila mišljena.

Jaz sem na podobne težave že večkrat naletel na elektron-u, kjer sem moderator že malo dalj časa.
Odzivi ljudi so res različni...
- eni se takoj opravičijo v svojem naslednjem odgovoru
- eni ne rečejo "ne bu ne mu"
- nekateri začnejo nesramno odgovarjati kar v temi, kjer je bil opozorjen
- drugi pa pišejo sovražna zasebna sporočila

Ti ta zadnji so po nekaj izmenjanih sporočilih (ki ponavadi samo še stopnjujejo nasilnost in kričanje) brisani s foruma.
Tako vsaj tema ostane "čista", oz. se debata razvija naprej.

Takšni, ki na opozorila odgovarjajo kar v temi, pa ponavadi zamorijo celotno debato. Takšnega bi jaz po zesebnih sporočilih obvestil, njegove off-topic odgovore pa enostavno brisal, da ne zasvinjajo in zamorijo (dobre) debate. Če se že misli "usajat", naj to stori v oddelku, ki je temu namenjen, ali preko zasebnih sporočil. V temi, kjer je bil opozorjen, naj ne bi bilo sledi kreganja in smetenja.

Toliko z moje strani.

LP, aly.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2005 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na to temo sem mislil tudi jaz , v debati okrog enkoderjev na forumu Svet elektronike , kjer pa me je Silvo na žalost narobe razumel , ko sem napisal da zaradi takih piscov na koncu skrbniki foruma ipadejo kot "diktatorji".
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2005 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantje, popolnoma se strinjam z vašimi komentarji vendar bi pa rad na nekaj opozoril. Predvsem verjamem, da se je potrebno držati pravil na forumu in, da je moderator tisti, ki odloča kakšna bodo. Konec koncev, saj se mi igramo v njegovem peskovniku. Po drugi plati pa sem malce pregledoval problematično debato in se začel spraševati ali oseba, ki je v debati problem, sploh zna tekočo slovenščino. Dobil sem občutek kot, da se človek hoče trudit, pa mu ne gre ???A je sploh Slovenec ??? Mene so vslužbi naučili, da je treba preverit zakaj prihaja do problema in da ni vedno tako kot izgleda na prvi pogled. Mogoče pa je koga sram priznati, da česa ne zna ???
Še in še vprašanj se pojavi ob vsem tem. Sem pa tudi sam za to, da se takšna kreganja avtomatsko izbriše iz teme ali pa se jih preusmeri v "Kregalnico" Smile
Lep pozdrav
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group