www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TEŽAVE Z LASERSKIM REZALNIKOM

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pukl
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jan 2009 14:58
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.24
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 10:13 pm    Naslov sporočila:  TEŽAVE Z LASERSKIM REZALNIKOM Odgovori s citatom

POZDRAVLJENI.
Kupil sem cnc laserski gravirnik, ki je deloval normalno, dokler nisem naredil factory reset. Jaz butl. Na stroju je Ruida kontroler, ki ga ne znam povrniti za ta stroj normalne geberite. Tudi po forumih ne najdem nobene pametne pomoči. Probaval sem z Lightburnerjei in RDworksom, pa mi ne rata. Še kar zaznava delovno površino 1000x1000, čeprav je velikosti 500x300mm. Hvaležen bom za pomoč, spodaj je pa slika stroja.
povezava Ebay



s-l1600.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  349.21 KB
 Pogledana:  5 krat

s-l1600.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoce bi IztokS vedel kaj povedati, mislim da ima enak laser.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z enim ali drugim programom, lahko prebereš konfiguracijo mašine, a ne?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 1:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj ima starejši kontroler in zahteva priklopljen PC, kjer so vse nastavitve dostopne.
Nekaj je definitivno tudi pri meni skritih vendar mi je na srečo uspelo z obstoječimi vse nastaviti.

Za natančno delo sem ga moral mehansko predelati, ker se je fokus na vogalih spreminjal. Originalno ravnine niso bile med seboj pravokotne nekatere pa sploh niso bile ravnine. Torej če hočeš dober laser je treba kupit kaj konkretnega ali pa sam narediti ali predelati XY vodila in mizo z Z pomikom za nastavitev fokusa.

Sem malo poguglal pa so me cene laser cevi na Ebayu presenetile, saj so se zelo podražile!?? Veliko boljše cene so na Aliexpresu. Kontrolerji in napajalniki so še vedno dostopni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff po spominu boš moral vpisati dva parametra.
Na mojem sta $130 in $130 .
To sta x-max travel in y-max travel.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gašper hvala za namig.

Tole sem našel:
$130-2 (Maximum travel settings)

From the Grbl Configuration guide: $130, $131, $132 – [X,Y,Z] Max travel, mm

This sets the maximum travel from end to end for each axis in mm. This is only useful if you have soft limits (and homing) enabled, as this is only used by Grbl's soft limit feature to check if you have exceeded your machine limits with a motion command.

BUT The description of the homing cycle also says:

Finally, ensure your $13x max travel settings are somewhat accurate (within 20%), because Grbl uses these values to determine how far it should search for the homing switches.

Essentially, these settings are only used if you have endstops and a home position. If that is the case, then you need to set these to the limits of your machine.

They seem to be used for 2 purposes.

1. How far the machine can expect to travel when trying to find the home position during a homing cycle.

2. Once the home position is set the limits the machine can travel when Soft Limits are enabled.

The values for the second purpose need to be precise. These should take account of the home position, how much travel the limit switches themselves take up, this is due to their positioning and the 'bounce back' value the machine uses once a switch has been triggered.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ima GRBL kontroler, da nima slučajno RPija?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2022 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri ruidi je potrebno it v nastavitve ki so zascitene z geslom. Poglej točen tip tvojega krmilnika in nato ti bo google dal navodila ven. Tam nekje imaš mislim da nastavitve.

Moj krmilnik je se zapakiran ker mi projekt stoji, vendar sem malo igral z njim in mislim da je to kar isces tam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group