www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ubuntu-root
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 09, 2010 4:18 pm    Naslov sporočila:  Ubuntu-root Odgovori s citatom

Imam eno majhno težavico. Včeraj sem nekaj risal v Kicadu, pa sem bil primoran izdelat nov footprint. Vse lepo in prav, dokler ga ne izdelam in se pojavi težava, da ga nisem mogel shraniti, ker nimam pravic. Nekaj sem se igral z ukazom chmod in chown na celoten /usr direktorij (vem, ne bi smel) in od takrat naprej mi je pri vsakršnem poskusu po uporabi sudo ukaza izpisalo tole: "must be setuid root ". Tole sem rešil z naborom ukazom v recovery modeom tako, da sem postal root: chown root:root /usr/bin/sudo
in nato
chmod 4755 /usr/bin/sudo

Sudo ukaz se mi je vrnil, ali kako bi to opisal.

Zdaj pa imam nov problem in sumim, da ravno zaradi tega. V programskem središču želim namestiti program, ali pa želim izvršiti kakršnokoli drugo stvar v grafičnem okolju, ki zahteva overitev, se mi pojavi okence za overitev, brez vpisnega polja za geslo, samo z gumbi in se takoj zapre, pred tem pa sem uspel prebrati, da napiše da overitev ni uspela. Kako bi se lotil tega problema?
Uporabljam Ubuntu 10.10.
Lep pozdrav

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2010 12:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tole igranje z chmod/chown na /usr direktorij ni pametno, ker lahko [slovenščina je zame španska vas] celoten sistem. Kaj ti napiše, če poskusiš inštalirati program preko ukazne vrstice?

sudo apt-get install <ime programa>
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2010 8:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Shrani si nastavitve in domači imenik, potem pa kar na novo namesti - bo še najhitreje.

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 12:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prek ukazne vrstice lahko počnem vse..problem je v grafičnem načinu.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

chaos je napisal/a:
Shrani si nastavitve in domači imenik, potem pa kar na novo namesti - bo še najhitreje.

LP!


Kaj naj na novo namestim?

PS.: Ne morem se spomniti, kakšen iskalni niz bi uporabil v google za to težavo Confused

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
watts
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 17:59
Prispevkov: 422
Aktiv.: 2.59
Kraj: Knežak

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje je chaos mislil, da namestiš ponovno celoten ubuntu. Sam sem se sicer mešal na /usr/*, ne na /usr, ampak to je skoraj isto.
Najprej boš rešen vseh muk, če napišeš ime programov, kopiraš podatke, in "via reinstall"!

moja 2 euro centa Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 7:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse uporabnikove datoteke se v Linuxu shranjujejo v /home mapo. Ostale mape so zaščitene z razlogom. Najlažje boš zadevo rešil s ponovno namestitvijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno bi lahko tudi prekopiral celotno /home/(tvoje_ime)/ mapo vključno z vsemi skritimi datotekami oz. mapami. Tu noter se namreč nahajajo (skoraj) vse nastavitve programov, ki si jih uporabljal doslej. Potem pa po ponovni namestitvi vso vsebino enostavno shraniš nazaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

chmod 4111 $(which sudo)

Drugače pa se stvari v /usr NE pipa.

Če imaš karkoli, to shraniš v svojo domačo mapo.

Vsak normalen program ti to mora omogočat.

Jaz pri gEDA + PCB uporabljam svoje knjižnice v svoji, uporabniški mapi /home/my_user_name/GEDA_LIBS

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem spregledal, da si problem s sudom že rešil.


Drugi je težji. Nekje nekaj nima ustreznih pravic in zato te stvar ne spusti naprej.

IMHO bo najlažja ponovna instalacija.

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem upošteval vaš nasvet. Ponovno sem namestil Ubuntu, ter prekopiral in zamenjal home mapo ter vse kar je bilo v njej. Pa se mi je sistem totalno sesul. V zgornjem meniju "programi" ni nič več, v nastavitve menijev ne morem dostopat, pod Sistem je tudi samo še pomoč in "o ubuntu", gksudo ne deluje in še bi se kaj našlo. Zdaj sem ponovno namestil Ubuntu, a še nisem zamenjal home mape, dokler ne izvem, kaj sem naredil narobe. Očitno menjava vseh datotek v home mapi ni bila pravilna izbira. Bi moral na kaj posebej paziti?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno nekaj ni zadovoljno s podatki, ki jih najde v tvoji stari domači mapi.

Jaz bi skopiral iz nje v novo samo tisto, kar rabiš ( thunderbird pošto, firefox ali chrome bližnjice itd), ne pa vsega.

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težava je v tem, da je večina datotek skritih. Zdaj sem prenesel vse, kar je vidno, torej vse podatke (kicad datoteke etc.). Potrebujem pa še nastavitve za vse programe, ki sem jih imel ter zavihke in podobno za firefox, vendar tega ne vidim.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 11:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V čemerkoli to že gledaš, ziher je opcija "pokaži skrite datoteke".

Če si v ukazni vrstici, zlistaš vse z "ls -al"

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zopet sem nekaj preveč prekopiral in zamenjal:

Koda:
blaz@blaz-PC:~$ piklab
Session management error: None of the authentication protocols specified are supported
DCOPClient::attachInternal. Attach failed Could not open network socket
kdeinit: Aborting. No write access to '/home/blaz/.ICEauthority'.
piklab: version 0.15.7 (rev. distribution)
KCrash: Application 'piklab' crashing...
Warning: connect() failed: : Permission denied
KCrash cannot reach kdeinit, launching directly.


Confused

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group