www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Razvojno okolje za STM32F103xx primere
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

V katerem IDE naj bodo pripravljeni primeri za STM32F103x?
Atollic TrueSTUDIO(R)/STM32
13%
 13%  [ 4 ]
Keil uVision 4
86%
 86%  [ 25 ]
Skupaj glasov : 29

Avtor Sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:26 pm    Naslov sporočila:  Razvojno okolje za STM32F103xx primere Odgovori s citatom

Ker sem se v temi o odzivih z ARM STM32 seminarja grozno zarekel, bo sedaj treba požret kar sem si skuhal Mr. Green

Zanima me vaše mnenje o tem, v katerem okolju bi najrajši videli pripravljene primere, ki se bodo skladali s članki v reviji Elektronik.si.

Sam odlično poznam okolje Keil uVision 4 in mi je primere zanj tudi najlažje pripraviti, torej je definitivno moja prva izbira. Vendar, če bo glasovanje odločilo da se uporabi STjev Atollic TrueStudio, bo uporabljen le ta. Če bo neodločeno, bosta na voljo obe konfiguraciji.

Primeri bodo, jasno, narejeni tako, da jih bo možno uporabljati z demo variantami omenjenih orodij. Strukturirani bodo enostavno, njihova vsebina pa ne bo samo enostavna.

Hardware je fixen: ST-Link v povezavi z Elektronik.si boardom. Na voljo je še nekaj boardov!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Keilov uVision je definitivno boljši, ampak sem vseeno glasoval za Atollic.
Zakaj? uVision demo omogoče le par k kode, ki zelo hitro postane premalo. Sam proram pa je nesramno drag za osebno uporabo.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Keilov uVision je definitivno. Po telovadbi v soboto sem pa sploh odločen za Keil.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 1:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Atollic lite ni vreden počenega groša. Tisto okno, ki vsakih nekaj sekund buzerira, mi je pobralo vso voljo, da bi karkoli poskušal v njem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 7:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
Tisto okno, ki vsakih nekaj sekund buzerira, mi je pobralo vso voljo, da bi karkoli poskušal v njem.


Definitivno sem za Keil uVision 4.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
žrepko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Mar 2010 20:12
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.10
Kraj: Ptuj-Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rudiP je napisal/a:
Slowfly je napisal/a:
Tisto okno, ki vsakih nekaj sekund buzerira, mi je pobralo vso voljo, da bi karkoli poskušal v njem.


Definitivno sem za Keil uVision 4.

Podpis!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 9:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se zdi, da je Atollic lite precej neuporaben saj pusti samo en brakepoint, za nameček pa še noče pokazati stanja SFR. OK, da se vstaviti adreso registra v watch ampak je vseeno moreče. Da nag-screena ne omenjam, včeraj mi je gotovo zapravil vsaj uro časa...

Se pravi, da večina navija za Keil. Bom poskusil!

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robbby
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 14:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.47
Kraj: okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 9:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem za Keil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede Keil uVision: je še vedno omejen na 32 k, če v njem uporabljaš GCC? Ne, da bi v kratkem planiral sproducirati toliko kode, pa vendar - človek mora gledati v prihodnost Wink
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Glede Keil uVision: je še vedno omejen na 32 k, če v njem uporabljaš GCC? Ne, da bi v kratkem planiral sproducirati toliko kode, pa vendar - človek mora gledati v prihodnost Wink

Moram reči da ne vem imam pa občutek, da bi s tako konfiguracijo moralo delovati. Če bi uporabil GCCjev compiler in linker... Potem se uVision nima kaj pritoževat. Bi pa bilo potrebno to naredit in natančno pregledat kako in kaj.

In 32kB ni tako zelo malo. Za toliko kode se moraš že kar pomatrat Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti je za ARM7 imel keil GCC prevajalnik že poleg na demo cd-ju in si lahko prosto izbiral s katerim prevajalnikom boš delal. Tudi veliko primerov je bilo napisanih za GCC, sedaj ne vem, če je še tako. Se moraš verjetno sam pomatrat in narediti integracijo.
Sivo področje pa je še vedno na voljo za home userja Silenced
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stusk
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Dec 2007 19:29
Prispevkov: 41
Aktiv.: 0.21
Kraj: Tržišče

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Definitivno sem za KEIL uVison 4. Na seminarju mi prav tako niso bile všeč ST-jeve knjižnjice, ki začetnika v Cortex svetu (tukaj štejem tudi sebe) samo dodatno medejo. Tako da bi bilo odlično, če bi bili primeri spisani brez ST-jevih knjižnjic. Tako se iz kode vsaj vidi katere registre rabiš nastavit za eno utripanje LED-ice, za kar sem prepričan da več kot 20 vrstic ne bo potrebnih. Medtem, če so priložene ST-jeve knjižnjice, je takoj nekaj 100 vrstic kode, iz katere se nisem dobro znašel.

LP Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Keil 4 bi bila kar dobra izbira. Atollic se že po defaultu čudno obnaša. Vsaj meni no. Kolikor sem poizkušal primere, ki so na STjevi strani za samo Discovery platko, mi je debugger edino v IARju delal brez da bi se pritoževal.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po tem, kar sem videl na seminarju, je Keil neprimerno boljša izbira kot Atollic.
Pri atollicu so praktično vse pametne funkcije zaklenjene, GUI pa katastrofalen Rolling Eyes
Če bi že tehtal, bi med IAR in Keil Wink

Še vedno pa velja, da dobimo eno Atollic licenco zastonj.
Torej, komur se program dopade in ga bo znal izkoristiti, ga čaka licenca Wink

stusk,
gre tudi z direktnim čečkanjem po registrih. Ampak znajdi se potem Brick wall
Finta knjižnic je v tem, da ne rabiš ves čas imet na enem monitorju datasheeta in na drugem programa, ampak lahko narediš dokaj uporaben program tudi brez da bi pogledal v datasheet. In še program sam je bolj pregleden.

Če ne želiš, ti tudi ni treba.
Imaš tudi take ekstremiste, ki gredo za ARM-a pisat program v assemblerju. Ampak tak je v sloveniji en sam...

Se pa strinjam, da so ST-jeve knjižnice brez potrebe zakomplicirane in razdrobljene v tisoč fajlov. Tudi sam sem rabil 2 tedna da sem jih naštudiral.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
Ampak tak je v sloveniji en sam...

Ni... Anxious
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group