www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Katera navigacija za Android
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam bom v mojem el. avtu uporabljal kot board computer. Sicer za začetek še z zelo omejenim naborom prikazanih stvari, s časoma pa bom dodal lahko še marsikaj (idej mi ne zmanjka, časa pa Smile ). Vse pa preko BT povezave in aplikacije Virtuino.

Radio ima dve reži za spominske kartice. Ena je namenjena samo navigaciji.
Kot radio pa vidim zelo uporabno možnost podcastov. Ko bo vato doma na dvorišču se bo oddaja lepo pretekla/naložila v radio, naslednji dan pa jo bom ob poti v službo brez prekinitev poslušal.

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sama navigacija brez povezave v splet ali pa uporabe TMC ni vredna prav dosti v teh časih. Tudi neažurirani zemljevidi pašejo v to košarico.

Torej, avtoradio bo stalno prižgan, ne bo se ugasnil medtem, ko ga boš polnil doma. Ker drugače si ne predstavljam, kako ti bo pretočilo podcaste.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz, kot pravimo, vsako tele ima svoje vesele.

Ja, preden sem šel na dopust sem vlekel dol zadnje karte za iGo (2018 Q1) in mapa "content", kjer je poleg kart še kaj drugega, je na telefonu velika 2.4GB, pa so karte celotne EU.
Tudi na Garminu niso večje.
Kako je z Here kartami, ne bi vedel, toda v 15GB lahko spraviš v iGo poleg EU še recimo USA.
Ko se vrnem iz toplih krajev, lahko dobiš točen podatek, tako za iGo,kot Garmina.

Na to isto napravo lahko priključiš tudi OBD in še marsikaj, brez interneta. WiFi ima pač vgrajen in kaj naj zdaj, rečem, da vzamejo modul ven?

To kar tebi zadostuje je pač za tebe.
Kaj naj bi bil to BT radio?
Vsi ti radiji, ki so tebi mimo, imajo vgrajen BT, za konektanje česarkoli, tudi OBD.

Glede na ceno (tisti iz Solomojstrovega linka je celo manj kot 100$), je za mene bolj ustrezno, da so stvari fiksno vgrajene v vozilo
in poleg tvojega BT zvočnika z vgrajenim mikrofonom, znajo še kaj drugega.

qwertz je napisal/a:
Sama navigacija brez povezave v splet ali pa uporabe TMC ni vredna prav dosti v teh časih. Tudi neažurirani zemljevidi pašejo v to košarico......
Ko si v neznani deželi našega planeta,pride prekleto prav, kljub temu, da je offline.
Že če grem v MB ali na Ptuj ali kam drugam v Slo pride prav,seveda so pa karte zadnje, ki (če) so dostopne na Netu.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolega je kupil nekaj podobnega, android radio dvojne višine, priklopil gor kamero za vzvratno vožnjo, USB SDR sprejemnik, s katerim posluša DAB postaje, pa še kaj bi se našlo. Potem je nastal problem. DAB radio je delal, ko se je peljal mimo oddajnika, sicer pa ne. Ugotavljala sva, kaj bi bilo narobe in ugotovila, da radio dela, če ugasneš luči. Potem so LED parkirne lučke letele v smeti, spet ima notri navadne žarnice (ki seveda svetijo v vidnem spektru, ne pa tudi na nekaj sto MHz). Mogoče pride tale izkušnja komu prav.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imajo tudi take
Bluetoot.
Si pa tukaj omejen na njihovo navigacijo. Ni druge izbire.
Pri nas se dogajajo čudne stvari. Prej kot pridem v avto mi mularija že zasede vse polnilne postaje v avtu. Raje bi darovali ledvico, kot da so brez igrice. Zato priklopim moj here samo takrat, ko teče voda v grlo. Stari radio (14 let) je odpovedal.... Pa tudi telefon poplesava po maturni plošči.
Zato bo izbira android, pa če bi lahko dokupil še kaj notranjega spomina...... Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Imajo tudi take
Bluetoot.
Si pa tukaj omejen na njihovo navigacijo. Ni druge izbire........
Vsaj dve navigaciji sem ponavadi dajal na strojčke z WinCE OSom. Čisto OK se poinštalira iGo in Garmin. S slednjim so včasih težave.
Običajno je na teh kitajskih aparatih kar iGo, za katerega se najdejo nove karte.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 6:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Jaka57.
Potemtakem ima HERE prednost v sprotnem posodabljanju kart. Za nas bolj lene. Mr. Green
Pred odhodom ne pospdabljamo. Ni potrebe. Avto bo pa v dosegu Wifi-ja.
Here omogoča nalaganje kart po državah. Oziroma večjih držav po pokrajinah. Sam imam naloženo jugo Avstrijo in severno Italijo.
Vseeno bom pokukal za radiom z 32gb. Here mi deluje brezhibno, ko so karte naložene na interni polnilnik naprave.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 7:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HERE uporabljam še iz stare Nokie in Symbiana . Redno updata mape ... na morje nas je pripeljala direktno pred apartma ( na Googlu je bila napaka 50m ).
Sicer res nima vmesnih postankov , vendar mapo takoj prilagodi spremembo smeri in praktično takoj preračuna obvoz .

HERE je sicer v solastništvu od audija , marcedesa in BMW in so njihova domača navigacija pa še od BOSCHa in Continentala ter Pioneera ter pikico od intela

Slovenija je velika 452,2Mb

Hrvaška 511.4 Mb

BiH 370.1 Mb

_________________
Moments before detonation ,....... TT


Nazadnje urejal/a lucca brassi Tor Avg 28, 2018 7:54 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zato jaz za navigacijo preferiram telefon in ne vgrajene navigacije/avtoradia. Ker je bolj priročna in vedno sveža ter mi nudi vse, kar rabim.

BT bi pa lahko vedel kaj pomeni. Oziroma radio z vgrajenim BT modulom, da bo g. moderator zadovoljen.

Torej, neke hude dodane vrednosti takega radia jaz ne vidim. Vsi bonboni so samo balast, ki mi med vožnjo ne pomagajo prav dosti. Kamer, senzorjev in ostale šare pa ne porebujem, mi vse potrebne informacije kažejo merilniki, ki so vgrajeni v avto.

DAB+ bo pa prišel z novim avtom.

Jaka, pa si se kdaj vprašal, zakaj so mape tako majhne? Si se kdaj poglobil v te mape, povlečene iz travnika? Ai kdaj prebral opis? Vedno, ko so mape majhne, so po navadi ali manj detaljne ali pa nepopolne ali pa načrtno izpuščene določene zadeve iz map. Če si potegnil samo img dol, verjamem, da nimaš izkušenj s tem. Če pa si si sam generiral,bi pa lahko vedel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nadgradnja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kristalno jasno mi je kaj je BT in vse to, kar imaš ti na telefonu imam jaz v vgrajenem radio (kitajskem), ki je lepo povezan preko BTja s telefonom.
Ja in tudi DAB+ je v njem.
Kot sem napisal, vsako tele ima svoje vesele in tvoje razmišljanje kaj potrebuješ in kaj ne, je relevantno samo za tebe in ne pričakuj, da je to tvoje razmišljanje edino zveličavno.

Ko pridem nazaj v SLO bom za hec naložil to super truper Here navigacijo in da vidim, koliko se razlikujejo njihove karte od kart za Garmina ali iGo.
iGo uporabljam že kar nekaj let in me ni še nikdar na cedilu pustil, definitivno pa drži tista, čitaj kartu i seljaka pitaj, torej, glej navigacijo in seveda table ob cesti.

In ne, nikoli ne vlečem iz travnikov dol samo img, za Garmina jih pa sam generiram za mobilno napravo.
Resnično me pa zanima, kaj o mapiranju in generiranju vektorskih kart veš ti in seveda katera orodja uporabljaš za to?

In še nekaj, tudi v tem avtoradiu se lahko karte posodabljajo enako kot na telefonu in ne potrebujem nobenih dodatnih nosilcev in napajalnih kablov na armaturi, s tem,
da je pogled na karto na 8-10 colskem ekranu neprimerno lažji kot na telefonu.

Sicer pa je tole vse skupaj offtopic, kajti vprašanje je bilo "katera navigacija za Android" in ne tvoje ali moje razmišljanje o tem ali radio z BT ali brez (danes ga ima praktično vsak)
in ali je radio z Android OSom smiselen ali ne.

Na sosednjem forumu je odprta enaka tema in nisem videl nobenega pametovanja o tem, kaj je smiselno in kaj ne, enostavno je vsak povedal, kaj mu najbolj leži in basta.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Pon Avg 27, 2018 1:06 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Nadgradnja?
S tem je pa tako kot WinXP->WinVista->Win........
Če mi nekaj deluje tako kot mora, potem se izogibam temu, kajti nadgradnja običajno zahteva tudi več strojnih resursov.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem dobil igračo v rekordnem času. Zaenkrat zgleda obetavno. Gps deluje, usb ključek tudi. Radio, tri postaje celo brez antene. Videoposnetki z youtuba tudi lepo prikazani. Zaenkrat zadovoljen z igračo za 100 €.


IMG_20180830_203837.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.35 MB
 Pogledana:  24 krat

IMG_20180830_203837.jpg



IMG_20180830_200617.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.33 MB
 Pogledana:  21 krat

IMG_20180830_200617.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2018 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko sekund rabi da naloži sistem ?
Koliko sekund po vklopu zaslišiš FM radio ?

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2018 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam zagon radia pri priklopljenih kontaktik bat+ in bat- in aktiviranju kontakta preko ključavnice, traja okrog tri sekunde, do vklopa radia. Presenetljivo hitro.
Po naloženih kartah navigacije here (sosednjih držav in Bosne) ostane še 10gb internega spomina. Kar bo kot kaže zadostovalo, ker muzika in druga šara bo na usb ključku. Vsekakor pa dvomim, da ima radio 32gb, kot je reklamiran..
Radio je še na mizi in ocena delovanja je še v povojih...

android radio
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group