www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prenašanje notranjega diska
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 4:15 pm    Naslov sporočila:  Prenašanje notranjega diska Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Kolega mi je dal njegov notranji disk, da mu namestim Linux in shranim podatke, ki jih je imel prej na njem. Jaz sem imel priklopljena dva diska. Na prvem disku imam nameščen Linux na eni in Windows na drugi particiji. Na drugem disku so samo podatki. Drugi disk sem odklopil in namesto njega priklopil kolegov disk. Podatke sem uspešno prenesel na svoj disk ter njemu naložil na disk Ubuntu linux, kot ga imam sam. Problem pa je nastal, ko sem njegov disk vzel iz svojega računalnika in nazaj priklopil svoj drugi disk. Nisem mogel zagnati ničesar. V biosu mi sicer prepozna oba diska, ampak ne morem nobenega zagnati, pa tudi, če spreminjam vrstni red zaganjanja. Problem pa je tudi, ko sva njegov na novo naložen disk priklopila v njegov računalnik je nastal enak problem, kot pri meni.
Zanima me, kakšna je opcija, da prenašaš notranji disk iz enega računalnika v drugega?

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, sicer se ne spoznam na linux, ampak pri windowsih tudi ne moreš inštalirat sistem na enem računalniku in potem poljubno prenašati na druge računalnike. Čipseti na različnih matičnih ploščah potrebujejo specifične gonilnike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zagonski nalagalnik si namestil na napačen disk. In sicer je nalagalnik na novo nameščenega Ubuntuja prepisal nalagalnik za tvoj star Ubuntu. Tako ne moreš zbootat, ker se UUID ne ujema, on pa tudi ne more bootat, ker na disku sploh ni nalagalnika. Težavo boš najlažje rešil s pomočjo LiveCDja: https://help.ubuntu.com/community/Grub2
Tokrat bodi pozoren na kateri disk nameščaš nalagalnik Grub.

P.S: Linux ima drugačen sistem kot Windows: kernel/moduli, zato nima veze kje je bil nameščen, ujemati se mora le arhitektura, ostalo je v jedru ali modulih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj sem namestil GRUB2 na oba diska po postopku "upgrade-from-grub-legacy". Zdaj mi gre zagnati v vsakem primeru, če v biosu odklopim enega od obeh diskov (prej ni šlo). Ali bo zdaj delalo, ko bom dal disk v njegov računalnik?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Definitivno bi moralo iti, razen če ima on kake eksotične naprave ali pa ima le 32-bitni procesor ti pa si namestil 64-bitni sistem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni delovalo. Ob zagonu napiše nekaj v stilu can't find partition in neko 16-iško vrednost. Če pa cel disk sformatiram pri njem in namestim Ubuntu, pa se po tem, ko se sistem namesti, namesto, da bi napisalo, da je potrebno cd vzeti iz pogona in pritisniti tipko enter, izpiše en kup nekih napak glede nekih lokacij..Sploh ne vem več, kaj bi lahko bilo. Kot, da njegov sistem enostavno ne dopušča Linux sistema na disku..
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 12:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Hm, sicer se ne spoznam na linux, ampak pri windowsih tudi ne moreš inštalirat sistem na enem računalniku in potem poljubno prenašati na druge računalnike. Čipseti na različnih matičnih ploščah potrebujejo specifične gonilnike.

Zadnjič sem za hec priključil disk, inštaliran na AMD64/nforce4 na novo mašino (i3/P7P55D)... začuda se je sistem celo dvignil Smile
win7/64

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 7:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ljudsko je napisal/a:
Ni delovalo. Ob zagonu napiše nekaj v stilu can't find partition in neko 16-iško vrednost. Če pa cel disk sformatiram pri njem in namestim Ubuntu, pa se po tem, ko se sistem namesti, namesto, da bi napisalo, da je potrebno cd vzeti iz pogona in pritisniti tipko enter, izpiše en kup nekih napak glede nekih lokacij..Sploh ne vem več, kaj bi lahko bilo. Kot, da njegov sistem enostavno ne dopušča Linux sistema na disku..


Ali lahko napišeš konfiguracijo njegovega računalnika? Morda celo celotno napako ob bootu?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni več pomembno, saj si je že naložil Windows. Zanimivo mi je predvsem to, da si sploh ne more naložit Ubuntu.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo bolj se je treba potrudit, gre ubuntu gor bp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko definiraš ta tvoj predlog-bolj se potruditi, prosim..?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preizkusiti več zagonskih možnosti. Preveriti CD, če MD5 ustreza in preveriti CD za napakami v pogonu. Sem imel že več težav s sistemi ki so se nekaj motovilili, a ko sem zamenjal optični pogon, štartali BP.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dejstvo je, da ko je imel Ubuntu naložen znotraj Windows 7-ke, mu je delovalo brez problema.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je morda res delalo, ampak Wubi je nekaj popolnoma drugačnega kot pa prava namestitev.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Wubi zlavfa iz windows bootloaderja afaik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group