www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako mačka odvaditi sesanja?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.00
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 5:25 pm    Naslov sporočila:  Kako mačka odvaditi sesanja? Odgovori s citatom

Ker vem, da je kar nekaj mačjeljubcev, pa tudi mačkov, mucev in muckov ( Very Happy ) tukaj gor, sprašujem za nasvet:

Imamo cca 1 leto starega muca, katerega je zelo mladega našla soseda v hosti. Mi smo ga posvojili in zdaj je že skoraj 1 leto pri nas. Malo pred njim smo dobili tudi muco, ki je potem Smukiju (mačkovo ime) igrala nadomestno mamico in starejšo sestrico, čeprav je bila starejša le par tednov. Smuki jo je večkrat zizal pod vratom, tako da je mela že kar zbledelo dlako. No, zadnjič se je k nam zateklo še eno mačje bitje, ki smo ga čez par dni posvojili, saj je našo muco Lučko povozil avto. Zdaj opažam, da Smuki tudi ziza malo muco, katera je še dojenček - cca 3 mesece. Muca je vsa slinasta.

Kako to preprečiti? Se ga že mazal s šnopcem pa limono, ko sem ga dobil, pa ni nič pomagalo. Muce nisem nič mazal po kožuhu, saj nebi rad, da ima ona probleme, ko se umiva...

Je kdo imel podoben problem in kako ste ga rešili?

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.56
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Naš" maček je cuzal majice in deke, čim je bil v ugodnem položaju in se je počutil dobro je pričel s sesanjem, če ga nisi takoj ustavil si imel kmalu moker flek.

Odnavadili ga nismo, ker je poginil preden bi ga uspeli.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi z vodo. Vzameš brizgo ali pa tisto zadevo za rože vlažiti, in vsakič ko bo poskušal, ga špricni. Par krat bo še poskusil, pol bo nehal. Jaz sem tako našo razvajeno mačje bitje odvadil skakanja na terarij in vznemirjanja nič hudega sluteče kače.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.73

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ga ne odvajaš - pustiš ga da sesa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LinuxFuter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Jun 2007 14:40
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.88
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se maček/mačka ne odvadi dojenja/sesanja preden ostane sam, se ne bo odvadil nikoli, zakaj, pa ne vem. Lahko mu pa kupite plišasto mačko približno naravne velikosti, pa naj tisto igračo sesa Anxious
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.19
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem pogooglau na to temo.

Mama muca pove mali muci kdaj naj neha sesat. Jo prav odrine in celo udari s tačko.

Ker pa mame muce ni več zraven, bo mucek čez čas sam nehal. Lahko poskrbiš, da ne bo nikoli lačen, da ne bo imel občutka, da mu nekaj manjka, pa se bo prej odvadil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.61
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naš maček je star 8 let pa še vedno nagonsko z tacami menca po kavču ko pride izpod mraza v toplo hišo. Pa nič ne slini, le "masira".
_________________
lp Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.80
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sesanje odraslega mačka se pojavi največkrat zato, ker kot mladič ni bil dovolj dolgo pri mami muci. Jasna sta vzrok in posledica, mehanizem pojava pa še ni v celoti razjasnjen.
Ne gre pa zato, da bi odrasla žival sesala, ko je lačna. S tem, da jo nasitimo torej ne rešimo problema. Gre se bolj za neke vrste občutek varnosti, ki ga je doživel kot povsem majhen mladič ob materi. Ker je to njegovo odraščanje bilo prezgodaj prekinjeno, maček na ta način išče zavetje.
Pomaga dosti ukvarjanja z tako živaljo. Predvsem takrat ko cuza, mu je treba to preprečiti in mu v zameno ponuditi njemu ljubo igro.

Če te še kaj več zanima pa lahko vprašaš tudi tule: http://www.macji-svet.org/forum/index.php

Mimogrede, tudi tam sem moderator Smile

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zažigalec
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2008 21:19
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.93
Kraj: Vipavski Križ (blizu)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 12:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsega smo mi krivi ljudje če bi malo manj posegali v "potek dogajanja" očitnih stvari bi rešili miljon problemov. Le kaj bi mi počeli če bi nas vzeli stare 10 let. Nekam preveč komplicirate, boge mačke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.00
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 8:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, to je že tretji mačkon, ki smo ga posvojili, ker ga je nekdo zavrgel. In ni nam žal. Lepo je, ko vidiš, da lahko pomagaš premraženi prestrašeni kepici, ki je ponavadi še polna zajedalcev (no, ta tazadnja je pa prišla še s pljučnico). In ko vidiš, kako napreduje in zraste v lepo odraslo žival. Včasih se mi zdi, da te sirote kar čutijo in cenijo to, da si jim dal dom in poskrbel za njih, ko so bile na cesti, prepuščene usodi.

Je pa grdo gledat mačko, ki stalno slinasta hodi naokoli, zato bi rad mačkona to odvadil.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.40
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
No, to je že tretji mačkon, ki smo ga posvojili, ker ga je nekdo zavrgel. In ni nam žal. Lepo je, ko vidiš, da lahko pomagaš premraženi prestrašeni kepici, ki je ponavadi še polna zajedalcev (no, ta tazadnja je pa prišla še s pljučnico). In ko vidiš, kako napreduje in zraste v lepo odraslo žival. Včasih se mi zdi, da te sirote kar čutijo in cenijo to, da si jim dal dom in poskrbel za njih, ko so bile na cesti, prepuščene usodi.

Je pa grdo gledat mačko, ki stalno slinasta hodi naokoli, zato bi rad mačkona to odvadil.


Damo, se strinjam s tem kar si napisal, v celoti. Trenutno imam doma (že tri leta) dve mačorki, ki tako kot sam praviš, očitno čutita da sta nekje varni in je za njiju poskrbljeno - obe sem zavrženi in poškodovani vzel iz dveh zavetišč.

Kar se pa slinjenja mačka tiče ; ne vem sicer kako je pri tebi, ampak moja mačka je zadnji mesec slinila kot blesava in poskušala polizat in posesat praktično vse, tudi drugo mačko. Sem jo peljal veterinarju, ki ji je diagnosticiral hudo vnetje dlesni (gingivitis), posledično je izgubila 4 kočnike, ampak po dozi antibiotikov (in sedanjem mazanju z neko protivnetno mastjo) je OK Mr. Green

Skratka, za vsak primer mu poglej malo dlesni (kakšen je zadah?), da niso vnete. Tudi to je eden od pogostejših razlogov za prekomerno slinjenje.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.00
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, ta naš maček je že od nekdaj pravi "smelly cat". Ko se userje, smrdi ko dap, ko prdne tudi, pa tudi iz gobca mu smrdi. Vendar pa je na vet. pregledu vse ok, je zdrav ko riba, pa tudi proti zajedalcem mu redno dajemo.

Sesa pa ne vedno, ampak le včasih. Zdaj ko je stara mačka šla na oni svet, je enčas dal mir, zdaj se je pa na tamalo spravil. Sem mu rekel, da je kot pedomaček (pedofil) in da naj neha s temi bedarijami, pa me je samo butasto gledal Shocked

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.60
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
Ja, ta naš maček je že od nekdaj pravi "smelly cat". Ko se userje, smrdi ko dap, ko prdne tudi, pa tudi iz gobca mu smrdi...

Kaj je to "dap" ?

Sem poguglal pa dobim (med drugim) Download Accelerator Plus... Very Happy

To najbrž ne bo pravi dap.

LpA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dap oz. Dep = Dihur. Tak je pač domač izraz v tistih koncih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.00
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, točno tako kot je Jože povedal Wink
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group