www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava ležajev pralnega stroja v slikah.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mateyqo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 31 Jan 2013 12:19
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 10:59 pm    Naslov sporočila:  Re: Menjava ležajev pralnega stroja v slikah. Odgovori s citatom

carli je napisal/a:
mateyqo je napisal/a:
bit aktiven uporabnik da to preberem Sad


Ja tako nekako, pa da ne boš na roke pral klik . Čez 3 dni pa bo šlo.

hvala! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spektr
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 31 Mar 2013 12:13
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Cerklje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tomazp je napisal/a:
Lepo opisano. Tudi mene že opominjajo, da jih bo potrebno zamenjati.


LP, vsem. Zanima me, kako veste da je ležaj na elektromotorju pri koncu? Meni se je namreč včeraj začelo kaditi iz pralnega stroja gorenje WA 63131. Potem sem izklopil, počakal in dalje..potem je bilo ok.

Danes izgleda tudi v redu. Smrdi pa tam pri motorju ja, tudi malo črnega prahu je tam.

Je pa tudi res, da mi že dalj časa, ko se boben začne vrteti, nekaj zaškriplje. Ampak samo ko se začne vrtet, potem ko se vrti je ok. Včasih pa dela tudi brez škripanja. Ne vem, a je pomembno (najbrž je) kako se ustavi boben in perilo v njem, pa kaka je obremenitev. Kake podobne izkušnje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Črni prah bi mogoče lahko bil od krtačk. Think
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.78
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas je šel ležaj v motorju (pozneje sem ugotovil, da verjetno zaradi preveč napetega jermena), in se je slišalo ropotanje v skladu z obrati motorja, torej hitreje od obratov bobna, kar sem tudi ugotovil po menjavi ležajev bobna.
V bistvu ni pobralo ležaja ampak gred na strani jermenice pa tudi ležaj ni bil v najbolj rožnatem stanju. Tako je gred skakala znotraj ležaja.

Ropotanje pa je bilo seveda najbolj strašljivo pri centrifugi, s tem da včasih je pa delal čisto tiho, odvisno kako se je gred motorja postavila v ležaju.
Ker sem pri odpiranju motorja po nesreči zlomil še jermenico, sem menjal cel motor...

Kadilo se pa nič ni, ker se ni imelo iz česa.

Mogoče pri tebi jermen podrsava? Glede na škripanje, ki ga omenjaš. Ko sem namestil novi jermen je tudi precej črnega prahu odletelo z njega. Sicer se ne spomnim točno zakaj, verjetno pa je bil preveč napet, kar ni tvoj primer.

Drugače pa krtačke, čeprav so do sedaj še vsi pralni stroji, ki sem jih videl, (ni jih bilo veliko sicer) imeli brezkrtačne motorje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Oilexpert
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 16 Apr 2013 7:44
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2013 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
Zelo pohvalno! Res dober slikovni vodič za zamenjavo ležajev, ki ga lahko uporabi tudi kakšen "začetniški" mojster. Sem prav vesel, da si še kdo vzame čas in svoje znanje deli z ostalimi. Želim si, da bi bilo še več takih ljudi, ki bi lahko pomagali marsikomu Wink.

Še vprašanje: a si uporabil kakšno posebno mazivo tam pri ležaju in semeringu, ali si namazal kar z navadno mastjo, ki jo kupimo na bencinskih servisih? Sprašujem zaradi tega, ker je že bila enkrat debata okoli mazalnega sredstva, da le ta, ne bi razžirala gume oz. semeringa. Je potrebno uporabiti kakšno posebno mazivo?

LP


najvarneje je uorabiti mast, ki ne vsebuje mineralnega olja , torej na osnovi PAO. Takšnem asti se pogosto uporabljajo v prehrambeni industriji, Ker uporabljajo kot zgoščevalec aluminijeva mila so bele barve.

_________________
Oil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oilexpert je napisal/a:
...najvarneje je uorabiti mast, ki ne vsebuje mineralnega olja , torej na osnovi PAO. Takšnem asti se pogosto uporabljajo v prehrambeni industriji, Ker uporabljajo kot zgoščevalec aluminijeva mila so bele barve.


Fino bi bilo če bi napisal kje okvirno bi lahko laik tako stvar kupil.
Vsaj kak napotek (pakiranje, okvirna cena, ...) bi bil dobrodošel.

Ker tega (vsaj elektroniki) ne potrebujemo ravno pogosto, bi bila zaželjena količina manjša tuba.

Ali je mast ki se uporablja za tesnila pri pitni vodi primerna?
Če je, se dobi v večini trgovin z vodovodnim materialom.

LP, Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
e2162355
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 25 Apr 2013 11:04
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne bo še kdo pral na roke, download do pdfja v prvem postu brez registraije in potem še dneve čakanja!

https://mega.co.nz/#!ZAo3DQ6L!DyZVmVelTmczl1JHpv1KNRHHsh1HphloUg1_jcgzHhc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

e2162355 je napisal/a:
Da ne bo še kdo pral na roke, download do pdfja v prvem postu brez registraije in potem še dneve čakanja!

https://mega.co.nz/#!ZAo3DQ6L!DyZVmVelTmczl1JHpv1KNRHHsh1HphloUg1_jcgzHhc


Nič narobe, le en pomislek. Ko bo tale zadeva na linku nekega dne izginila, bo tale tema na forumu kot pes brez repa in ušes.
S takimi linki torej potencialno pohabiš temo na forumu. Kot moderator bom tale link čekiral in če izgine njegova vsebina, potem izgineš z njo vred tudi ti s tega foruma !

Obstaja pa še ena rešitev: Popraviš svoj post tako, da v njem ne bo tega linka.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejc12
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 19 Jul 2013 18:50
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 8:38 pm    Naslov sporočila:  Re: Menjava ležajev pralnega stroja v slikah. Odgovori s citatom

TIBET je napisal/a:
Včeraj sem menjal ležaje, naredil par slik in dodal komentarje k slikam.


Koliko časa se kaj zamudiš za menjavo ležajev pri pralnem stroju? Ali je kdo že menjal ležaje pri pralnem stroju Bloomberg?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
accelerate14
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 22 Sep 2014 23:23
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 12:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 8:06 am    Naslov sporočila:  Re: Menjava ležajev pralnega stroja v slikah. Odgovori s citatom

andrejc12 je napisal/a:

Koliko časa se kaj zamudiš za menjavo ležajev pri pralnem stroju? Ali je kdo že menjal ležaje pri pralnem stroju Bloomberg?


Najprej je potrebno pogledati če sploh gre. Turki so začeli dajati bobne notri take, ki so lepljeni skupaj in potem lahko menjaš samo kompletno kad. Ponavadi pa je bloomberg imel bobne vijačene skupaj z vijaki. Kar je pomenilo, da si ga mogel podreti stroj do konca in boben izvleči iz strtoja. Odvijačiti cca. 20 vijakov na bobnu šele potem izbiti ven ležaje. Vzelo ti bo en dopoldan časa ali malo več. V svojih časih ko sem to delal redno sem porabil od 2h do 3h. In sem se kar dobro nadelal Smile .

_________________
Drži vodu dok majstori odu. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lpesl
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Dec 2013 22:07
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.09
Kraj: Severni Temni Gozd

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 03, 2014 12:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res pohvalno, da izkušeni uporabniki to delite z ostalimi. Pred časom je prijatelju en serviser zaračunal 150 € za menjavo ležajev, medtem ko dobiš v vsaki bolje založeni trgovini (z ležaji seveda) takšne ležaje za 15 €. Z nekaj iznajdljivosti in odrekanja kakšni TV oddaji, se marsikaj prihrani.
_________________
Kam pa pridemo brez domišljije...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZoranB
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 14:23
Prispevkov: 102
Aktiv.: 0.73
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2015 8:01 pm    Naslov sporočila:  Ležaji PS Odgovori s citatom

Pri menjavi ležajev je posebej treba paziti na čisti tekalni obroč, kjer na os bobna nalega semering. Nekajkrat se je zgodilo da je nitka ki se je navila na os povzročila puščanje semeringa nakar so ležaji hitro opozorili na prisotnost vode. Pri menjavi nitka ni bila odstranjena in zadeva se je zelo hitro ponovila.

Pozdrav.

Zoran
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dravni
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 28 Sep 2015 13:54
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2015 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ali si je morda kdo prepisal številke teh ležajev Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZoranB
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 14:23
Prispevkov: 102
Aktiv.: 0.73
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2015 2:58 pm    Naslov sporočila:  Ležaji Odgovori s citatom

Velikost ležajev je odvisna od letnika, modela in proizvajalca pralnega stroja. Tudi v enak model stroja lahko vgrajujejo različne velikosti ležajev, zato je najbolj mirodajna artikel številka stroja (pri gorenju npr. šest številčna koda) s katero greš na gorenje servis ali katero drugo štacuno z rezervnimi deli za belo tehniko. Tako boš najverjetneje dobil prave ležaje, ampak za vsak slučaj shrani račun. Najboljša metoda pa je vsekakor vzeti ležaje in semering iz stroja/križa in z muštrom iti iskat material.

Veliko uspeha pri menjavi.

L.P.

Zoran
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group