www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Laserski tiskalniki in TIV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.13
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se ne bom nategnil, če vzamem barvnega? Kako bo s prenosom pri omenjenem barvnem tiskalniku?
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Sibica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Maj 2009 15:24
Prispevkov: 1097
Aktiv.: 6.06
Kraj: Vremska Dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprosti ker sem te prestrašil. Sem te hotel samo opozoriti. Pogooglaj malo. Mogoče kaj piše.

In še nekaj. Ne pričakuj da boš s tistim barvnim lasercem printal barvne fotografije.
Ne. Ima premajhno resolucijo. Mišljeno je bolj za kakšne logotipe oz. različne barve pisave, risbe..

Jaz imam fotokopirc na kartuše za kakšno barvno fotokopijo oz. za printanje kakšnih slik. Za kakšen pdf, poročila, nasplošno text in za toner transfer, uporabljam črnobelega laserca.

_________________
Slabih pilotov ni. So dobri ali pokojni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.90

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaj za vraga ?

Tale samsungov barvni laser ima boljše fotografije kot katerikoli inkjet ki sem ga do sedaj imel.

Še kartice za piknik so se printale z njim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.13
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:
kaj za vraga ?

Tale samsungov barvni laser ima boljše fotografije kot katerikoli inkjet ki sem ga do sedaj imel.

Še kartice za piknik so se printale z njim.

Se dobro izdeluje TIV-e z njim?

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.66
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 3:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samsung clp-320n barvni laser preverjeno deluje za tiv, pa še ethernet vmesnik ima. Barvno printanje je zadovoljivo, slike so povsem primerljive z večino inkjetov. Problem ima edino z papirjem debeline več kot 4 navadni 80g A4 listi.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.13
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj pa res ne vem več kaj. Rolling Eyes
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.13
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da imam doma barvnega injecta bom verjetno vzel črnobelega, pa še 100% je zanesljiv glede prenosa tonerja.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.95
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzami kar črnobelega, ker barvni pošlje papir čez 4 grelce in s tem preveč segreje povoščen papir, ki posledično uniči tiskalnik(sem že Samsunga clp300N uničil na tak način), s črnobelim(samsung ml1640) pa nimam problemov.

In tudi Musty-u svetujem, da odneha s to prakso. Na ta novih samsungih je prav nalepka, ki piše nekaj v smislu "warany voided if glossy/photo paper is used"

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.66
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan, nikoli se nisem zavzel kaj piše na nalepkah gor. Očitno bom moral premisliti o nakupu še enega printerja. Je bil pogoj v gospodinjstvu, da vzamemo barvnega da bo še ostalim koristil. Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MatevzM
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2011 23:09
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.25
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam barvni Samsung-clp300 in mi še vedno dela. Če v nastavitvah označiš, da printa črno-belo, gre samo čez en grelec - čas, da se natisne en list je občutno manjši. Tako, da po moje ni nič narobe če z barvnim tiskaš na povoščen papir.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.13

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.mimovrste.com/artikel/2830096331/laserski-tiskalnik-hp-laserjet-p1102-ce651a

Ima morda kdo tega, hp p1102? Kolikor sem gledal se potem tudi tonerju dobijo dovolj poceni (okoli 60€)..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam podobnega, hp1120. Tonerji so od 36 € dalje, neoriginal.
HP toner je 70 €, razlike ne opazim. Z enim pa naredim
približno 3000 printov A4.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
daneb
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Jan 2008 18:47
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.68
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ziga555 je napisal/a:
http://www.mimovrste.com/artikel/2830096331/laserski-tiskalnik-hp-laserjet-p1102-ce651a

Ima morda kdo tega, hp p1102? Kolikor sem gledal se potem tudi tonerju dobijo dovolj poceni (okoli 60€)..

Jaz imam popolnoma enakega, printa popolnoma zadovoljivo tudi na alu folijo sem ga preizkusil zdaj moram še laminator dokončati. Kovinske zobnike sem dobil v "Ideal" V Velenju po 3,24€ za kos. Pošljejo tudi po povzetju.

_________________
Starejši, ko smo več pozabljamo.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Neper
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Apr 2009 9:51
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Višje je nekdo vprašal, kako se obnese domače polnjenje tonerja s prahom, kupjenim na ebayu. Sam to uspešno prakticiram. Sem sicer enkrat med menjavo nekje nekaj poraskal in mi sedaj printer na enem delu strani naredi črto (torej na tej črti ne nanaša tonerja) vendar je črta tanka. Ko zalikam vse na ploščico, se toner tako ali tako stopi in tisto črto zapolni, tako da nisem imel še nikoli problemov. Se pa vseeno poizkusim izogniti tiskanju na tistem delu kjer je črta (če je vezje dovolj majhno).

Do sedaj sem z doma napolnjenim tonerjem uspešno izdelal povezave do 0.3mm. Clearance pa je tudi tam nekje, morda celo malo manj. Ožje sploh še nisem preizkusil, ker pač ni bilo potrebe. Ni pa rečeno, da ne gre.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4041
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

greš pa kupiš

http://cgi.ebay.de/HP-LASERJET-4M-PLUS-4-PLUS-LASERRUCKER-C2039A-/360350726163?pt=Drucker&hash=item53e693b813

hud tiskalnik , malo počasen ampak OK in črna je črna

rezervni deli so skoraj zastonj , toner pa tudi s tem da ga ne pokuriš zlepa ne

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group