www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Razvojno okolje za STM32F103xx primere
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

V katerem IDE naj bodo pripravljeni primeri za STM32F103x?
Atollic TrueSTUDIO(R)/STM32
13%
 13%  [ 4 ]
Keil uVision 4
86%
 86%  [ 25 ]
Skupaj glasov : 29

Avtor Sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, pa še da dodam:
moj namen ni, da bi favoriziral eno ali drugo ali tretje orodje. Gre se striktno za to, da sebi olajšam delo.

Primeri bodo strukturirani tako, da bo od primera do primera potrebno v projekt dodati kakšno *.c datoteko (ali pa še to ne) in popolnoma nič drugega. S čim se koda prevaja in debagira ni moj problem.

Jaz Atollica ne bi kar takoj na začetku obsodil. Kot vsako drugo orodje, ga je treba naučiti se uporabljati. Glede na opis lastnosti ne more biti slab in po moje, bo tisti, ki bo zaslužil licenco zadovoljen!
(So pa tiste 3 sekunde za moj buffer dobre volje in potrpežljivosti predolge...)

Anketa je odprta za 10 dni, zainteresirani prosim glasujte.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni tudi Atollic ni preveč všeč. Kdaj v prihodnosti, če bo čas, ga bom mogoče uporabil, zaenkrat pa ostal na Keilu. Kolikor razumem te knjižnice, stvar teži k temu, da bi bilo podobno kakemu basicu ali pa C#, kjer je ogromno knjižnic že narejenih in potem nekako lažje za pregled, ker imaš ukaze napisane z besedami namesto s številkami. Saj je to zelo uporabno, samo moraš stvar spoznati in jo konstantno uporabljati.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Umnik je napisal/a:
aly je napisal/a:
Ampak tak je v sloveniji en sam...

Ni... Anxious

Poleg Vidmarja (verjetno si tega imel v mislih) se tudi moj sosed nekaj muči v assemblerju...

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Umnik je napisal/a:
aly je napisal/a:
Ampak tak je v sloveniji en sam...

Ni... Anxious

Poleg Vidmarja (verjetno si tega imel v mislih) se tudi moj sosed nekaj muči v assemblerju...

Muči... in verjetno pri tem tudi ostane, brez kakšnega učinka. Mr. Green
To je tako, kot bi sedaj kopal temelje za hišo s krampom, sosed pa ima kopača. Res je, da lahko na roko skoplješ luknjo na cm natančno, ampak... Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marko, tvoja primerjava kramp vs. bager sicer drži, ti bom pa sedaj jaz dal še eno drugo.
Ne vem sicer koliko poznaš zadeve, pa vseeno.
Brušenje in poliranje ogledala za reflektorski tip teleskopa.

Lahko ga brusimo in poliramo ročno, ali pa strojno. Zanimivo pri vsem skupaj je to, da je ročno brušeno in polirano ogledalo (enakega premera in goriščne razdalje seveda) ohoho dražje od strojno brušenega. Pa ne samo to. Tudi veliko bolj točno je. Celo toliko, da z nobenim strojem ne moremo doseči take točnosti, kot pri ročni obdelavi.

Podobna stvar je tudi pri stružnicah. Vodila so lahko strojno brušena, ali pa ročno tuširana. Cena in tudi kvaliteta (beri točnost) je bistveno višja pri ročno tuširanih vodilih.

Torej če povzamem, Matjaž (pa še kdo drugi najbrž tudi) verjetno prekleto dobro ve, zakaj ARM-e programira v assemblerju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z napisanim.
Verjetno mislimo Matjaža Vidmarja?
Sem malo spremljal njegov ne brezhibni protokol. Za takšen protokol pri takšnih hitrostih je lpc2138 res premalo zmogljiv in tukaj je verjetno res rešitev optimizacija. Sam bi verjetno vzel arm9, to imajo tudi linksysova gigabitna stikala. Vse ima svoje prednosti in slabosti. Za nas večino uporabnikov je C majka. Sploh si ne predstavljam, da bi moral z asm računati kakšen floating point. Mr. Green

Ali pa kot je kolega programer izjavil (svoj čas je optimiral kodo): če bi programerji znali programirati, bi še danes bilo dosti 256MB rama. Mr. Green

p.s. To bi si lahko vzeli na znanje tudi razvijalci firefoxa, ki ima takšne memory leake, da glava peče.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

/** čez eno leto **/

Po dveh popoldnevih mi je uspelo pripraviti moj stm32 discovery, da deluje s programom atollic, sedaj pa najdem to temo... Smile Z Atollicom sem začel, ker sem nameraval delati po ARM seminarju, ki ga je organiziralo društvo. Ker pa sem še na začetku, bom verjetno kar takoj menjal razvojno okolje.

Je zelo pomembno, da v poti do projekta ni šumnikov in presledkov? Ker vse kar dela je da naloži program na stm, ko pa poizkušam karkoli debagirat pa vrne nekaj podobnega:
Citiram:
Can't find a source file at "G:/Arhiv/\212TROM/ST32 ... \..\..\src\main.c"
Locate the file or edit the source lookup path to include its location.

Nalagam demo program.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group