www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Apple OSX

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 1:24 pm    Naslov sporočila:  Apple OSX Odgovori s citatom

žrepko je napisal/a:
Prodajajo, ampak za OSX za Apple. Wink
Sem odpru novo temo da nebom smetil, ker me zelo zanima kako OSX spraviti na navaden PC ali prenosnik.
žrepko je napisal/a:

Imel sem Appla in mi je bil operacijski sistem tak kot se šika. Tudi cenovno izredno dostopen. Mislim da je family pack za 50€ in za 5 računalnikov. Windows stane krepko čez 100€ za en računalnik.

Kakorkoli, pri novem računalniku tako ali tako dobiš operacijski sistem (v večini windows, včasih Linux). Za mamo bo več kot dovolj, če si pa premisliš, pa še vedno lahko kupiš OS posebaj.

Na uradnji Applovi strani se mi zdi da imajo paket za 29 funtov oz. celo dolarjev, če se ne motim.
protoncek je napisal/a:

BTW...OS je že poceni, kaj pa računalnik? cena je dvakrat višja. Spodoben 24 colar je recimo preko 2k€, da ne govorimo o macbookih...da nabaviš recimo 5 applov bo to ranga 10k€, za ta denar pa dobiš že ohoho PC vsakega s svojo licenco.
Apple je svoj rang. Poleg tega ima tudi svoje "bonbončke". Je pač za točno določeno skupino ljudi. Meni ne ugaja preveč.

Ja saj to se mi dopade, ker je zelo ugoden, ampak je tu en problem. Ko bi se odločal za OSX bi moral nekje dobiti dokumentacijo, katera strojna oprema mu najbolj ustreza. Ve kdo kje dobiti na enem mestu?Žal še nisem uspel najti uporabne dokumentacije, ki bi mi prikazala skupek vse podprte strojne opreme. Iz tega naslova ni potrebno kupiti drage strojne opreme od Appla ampak si sestaviš po izbranih komponentah PC, malenkost težje prenosnik. Nekatere matične plošče nočejo najlepše sodelovati z OSX in tu je meni važno kje bi dobil celoten spisek strojne opreme.

Seveda obstaja še ena verzija OSXa, ki bolje podpira strojno opremo, ni pa uradna izdaja od Appla, ampak so jo neki intuziasti prilagodili, da je zadeva bolje strojno prilagodljiva.


Nazadnje urejal/a kobranka Pon Mar 14, 2011 10:32 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MihecPihec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Feb 2009 16:02
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.28
Kraj: Šempeter v Savinjski Dolini

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred par dnevi sem ravno spravljal OSX na moj stari računalnik. Na splošno naj bi bilo da dela najbolje na Intelovih procesorjih in Geforce grafičnimi karticami. Za matične plošče naj bi bile najboljše Gigabajtove ki so dobile now bios nekje konec prejšnjega leta - v ta del se nisem ravno poglobil ker imam starejšo matično.

Na žalost mi ni uspelo usposobiti zvoka in omrežja ampak za poskusit pa je.

Uporabil sem tale vodič , več informacij nameščanju OSX na PC pa je tule.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
žrepko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Mar 2010 20:12
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.09
Kraj: Ptuj-Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je napisal MihecPihec, intelov procesor, GeForce grafična (tudi druge delujejo) in pa fajni vodič. V googlu išči Mackintosh.
Mislim pa, da na večini HP prenosnikih dela BP.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group