www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Wi-Fi povezava ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2005 11:13 pm    Naslov sporočila:  Wi-Fi povezava ? Odgovori s citatom

Za komunikacijo dlančnika preko Wi-Fi povezave na domačo mrežo sem v računalnik (na sliki COMP4) vgradil PCI adapter za Wireless komunikacijo. Dlančnik se poveže z COMP4 vendar je prikaz statusa edino kar kaže na uspešno povezavo. Dlančnika v mreži ne "vidijo" drugi računalniki, niti se z njim ni mogoče povezati na internet. Izklopil sem vse WEP, Authentication in Data Encryption zaščite, ker drugače nisem prišel niti do uspešne povezave, a kljub temu stvar ne deluje. Poizkusil sem tudi z različnimi nastavitvami Ad-Hoc, Only comp-to-comp, Only access points in edino uspešno All Available.
Dogaja se celo, da COMP4 ne more vzpostaviti povezavo na internet, če je aktivna povezava z dlančnikom. Confused

Kako naj nastavim IP naslove in Default Gateway na COMP4 in dlančniku? Trenutna nastavitev je vidna na sliki.

Mogoče kakšen nasvet ali izkušnja iz prakse?



Home_net_1.JPG
 Opis:
Mreža
 Velikost datoteke:  24.82 KB
 Pogledana:  55 krat

Home_net_1.JPG



WNC_status.JPG
 Opis:
Status povezave
 Velikost datoteke:  19.32 KB
 Pogledana:  24 krat

WNC_status.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2005 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej na COMP4 menjaj ip wireless mrežne kartice (sedaj 192.168.0.12). Uporabiš lahko naprimer 192.168.1.1 in na dlančniku 192.168.1.2 . Privzeti prehod na dlančniku je potem 192.168.1.1, masko pustiš privzeto 255.255.255.0. Na COMP4 bo treba nastaviti še "Internet connection sharing" in potem bi morala stvar delati. Za povezavo ostalih računalnikov v mreži do dlančnika pa bo na njih treba nastaviti "route" na 192.168.0.4 za mrežo 192.168.1.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 03, 2005 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki hvala. Sem naredil točno tako kot si mi svetoval vendar zadeva še ne deluje popolnoma.

Nastavitve sem naredil takole:
Koda:

                    DLANČNIK        //     COMP4-Wireless  /   COMP4-LAN (Shared)

IP address          192.168.1.2     //     192.168.1.1     /   192.168.0.4
Subnet mask         255.255.255.0   //     255.255.255.0   /   255.255.255.0
Default Gateway     192.168.1.1     //     192.168.0.10    /   192.168.0.10


Dlančnik sedaj lahko dostopa do routerja, če mu v IE vpišem http://192.168.0.10/
Poleg tega mi dela edino le še programček z2Remote2PC Link
Nikakor pa mi noče odpreti internetnih http strani na WAN strani, niti drugih programčkov, ki so podobni prej omenjenemu z2Remote2PC.
Prav tako drugi računalniki ne vidijo dlančnika in obratno.

Je enaka nastavitev Default Gateway na obeh mrežah COMP4 pravilna?
In za poznavalce še smešno vprašanje: kako nastaviti "route" na 192.168.0.4 za mrežo 192.168.1 ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 04, 2005 12:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni tako slabo Wink . Wireless ti očitno dela, samo še dns strežnike svojega ponudnika vpiši na dlančnik, pa mogoče prideš celo do WWW2 Very Happy . Za začetek in test bo tudi 193.189.160.11 dober.

Na w2k komanda "route" izgleda tako, kot na priloženi sliki, za tvoj primer pa bi bilo:
Koda:
route add 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 192.168.0.4


Lp, Frenki



route.jpg
 Opis:
Route
 Velikost datoteke:  142.69 KB
 Pogledana:  42 krat

route.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2005 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok si uspel rešiti tole?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2005 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne še Rolling Eyes

Poizkusil sem s tistim kar si mi predlagal, vendar ni bilo rezultata. Z ukazom ipconfig /all nisem videl nobenega efekta in stvar ni hotela delovat. Niti nisem mogel videt podatkov o IPjih v statusnih okencih mrež. Kot da bi vklopil Bridge.
Potem sem poizkusil še s tem: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip \Parameters
/ IPEnableRouter, vendar tudi ni bilo nič.
Ko sem vklapljal in izklapljal posamični mreži sem vmes dobil še "modri pozdrav" iz priponke. Twisted Evil

Trenutno čakam na nov router, ki ima WiFi dostopno točko, da bom poizkusil še z druge strani. Smile

LP



IP_bs1.JPG
 Opis:
Modri pozdrav :(
 Velikost datoteke:  91.45 KB
 Pogledana:  25 krat

IP_bs1.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2005 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno mi je uspelo spravit dlančnika na LAN in net. Po raznih poizkusih sem začel odstranjevat iz računalnika različne programe, ki uporabljajo kakršnekoli mrežne povezave. Ko sem odstranil DynDNS updater iz spiska instaliranih programov je stvar normalno stekla. Že prej sem ga poizkusil ustavit vendar je pomagala samo deinstalacija.

Zato sem poizkusil podatke DynDNS - Account Settings vpisat kar v router, kjer zahteva vnos podatkov Host Name, Username, Password ter Server Address. Problem je z slednjim, ker ne vem katero IP številko zahteva? Moja se stalno spreminja, z DynDNSa pa jo ni možno dobit?

In še en problemček. Domet WiFija je zelo slab že na 10m oddaljenosti. Verjetno zato, ker je antena za računalnikom med kabli. Ko sem iskal kakšen antenski kabel, da bi anteno montiral višje sem bil krepko presenečen nad njihovimi cenami, ki dosegajo skoraj ceno kompletne WiFi kartice (cca. 5k sit za dva metra kabla z konektorjema Confused ). Ali obstaja kakšna "normalnejša" varijanta za podaljšek antene kakršna je na sliki ... mogoče kdo od vas prodaja kaj podobnega?



WiFi_antena.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  8.22 KB
 Pogledana:  8007 krat

WiFi_antena.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.58
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2005 3:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S to anteno ne bos kaj dosti pridobil. Bolje, da si napravis svojo anteno ni tako tesko kabel dobis v skoraj vsaki trgovini H500 je kar OK zadeva. Jaz sem celo uporabil malo boljsi kabel za satelitske antene. Konektor pa si kupis (lahko tudi celo anteno) tu: http://uha.makina.org/
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2005 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bi bilo za poskusit kaj podobnega tej kartici. Pri meni reši problem dometa, saj je antenski kabel ravno dovolj dolg, da anteno lahko umakneš na neko vidnejše mesto. Gre sicer za Canyonovo poceni kartico, ki je verjetno cenejša od omenjenega kosa kabelskega podaljška.


Canyon_cn509.jpg
 Opis:
Canyon mrežna kartica
 Velikost datoteke:  112.91 KB
 Pogledana:  41 krat

Canyon_cn509.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2005 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@SimonS, ali kaj poznaš to firmo uha.makina.org. Odločil bi se za tole anteno http://uha.makina.org/?p=ant-omni
Kakšno mnenje poznavalca bi bilo dobrodošlo.

@frenki, mogoče veš kje bi se dalo dobit takšno kartico za test ... ali vsaj anteno?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2005 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
@frenki, mogoče veš kje bi se dalo dobit takšno kartico za test ... ali vsaj anteno?


Če se boš kaj potikal po Ljubljani, ti jo jaz posodim, ker mi ta leži v predalu. Ne vem sicer, ali je konektor na anteni enak tvojemu, lahko pa dobiš oboje in poskusiš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.28
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2005 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

iztok ti poglej na forumu wlan-sat.com in kontaktiraj pujseka on ima namreč to trgovino čez pa še kakšen nasvet lahko dobiš
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.29
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2005 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
iztok ti poglej na forumu wlan-sat.com in kontaktiraj pujseka on ima namreč to trgovino čez pa še kakšen nasvet lahko dobiš
Sem ga že, vendar antene ni pripravljen poslati na preizkus ... samo nakup. Vseeno hvala za info.

Trenutno preizkušam anteno od frenkija, ki se obnese precej bolje kot originalna ... frenki, kar začni pisat račun. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group