www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

atmega324pa+lcd

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
n900
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Jan 2011 17:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.65
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2011 9:06 pm    Naslov sporočila:  atmega324pa+lcd Odgovori s citatom

Pozdrav

Imam doma narejen krmilnik z atemga324pa , rad bi oživel lcd display.
Iščem po netu program da bi sam popravu naslovne porte za podatke in da bi blo ostalo ze napisano?

A mi lahka kdo pomaga, vsaka info. je dobrodošla.

lp, n.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.06
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2011 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Premalo podatkov si nam dal na voljo. Ne vemo v katerem jeziku delaš, lepo bi bilo kaj kode na vpogled in tudi shema.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
n900
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Jan 2011 17:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.65
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2011 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pisem v avrstudio 4 uporablam pa cjevski jezik. Rad bi osnovno kodo za lcd 2x16 pol bi jo ze prilagodil za svojga , sam [slovenščina je zame španska vas] cekiru po netu pa so mi use nekam cudne :/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sadida
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Apr 2009 12:53
Prispevkov: 636
Aktiv.: 3.47
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2011 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej boš potreboval knjižnico za lcd. Lahko jo spišeš sam, vendar v to dvomim. Zato bo bolje, če jo potegneš nekje s spleta. Lahko pa uporabiš mojo, ki sem jo ravno tako dobil na spletu. Za program se boš pa že sam potrudil.


lcd.c
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  lcd.c
 Velikost datoteke:  5.04 KB
 Downloadano:  22 krat


lcd.h
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  lcd.h
 Velikost datoteke:  701 Bytov
 Downloadano:  18 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
n900
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Jan 2011 17:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.65
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2011 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala

gledam v lcd.c ostane vse tk ko je v lcd.h pa vpišem moje naslove za podatke ane?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
n900
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Jan 2011 17:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.65
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

#define LCD_DATA_PORT PORTD
#define LCD_DATA_PORT_DDR DDRD

#define LCD_CMD_PORT PORTD
#define LCD_CMD_PORT_DDR DDRD
#define LCD_RS_PIN 4
#define LCD_E_PIN 5





#define LCD_DATA_PORT PORTD
#define LCD_DATA_PORT_DDR DDRD

#define LCD_CMD_PORT PORTD
#define LCD_CMD_PORT_DDR DDRD
#define LCD_RS_PIN pc7 to mam vezano na proc na pin PC7 (pin st 19
#define LCD_E_PIN pc0 to mam vezano na proc na pin PC0 (pin st. 26


nevem za data port pa cmd port , jaz mam na svojem dislpayu uporabljene db4 do db7 kar so vsi data porti? Zanima me tud še za rs pa e ce sem prav napisu al kako je to misleno , al je misleno da napišem binarno ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sadida
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Apr 2009 12:53
Prispevkov: 636
Aktiv.: 3.47
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej sploh nisi povedal kakšen lcd imaš. Predvidevam da imaš nekaj klasičnega z HD44780 driverjem. Takšen lcd ima 8 podatkovnih pinov, ti pa praviš da imaš uporabljene db4 do db7. Takšen lcd lahko krmiliš na dva načina. Verjetno si se odločil za 4 bitno krmiljenje, ker si uporabil 4 pine. Če neveš poglej tukaj pod LCD interface http://www.jump.to/fleury
ali
http://www.avrfreaks.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=81823&sid=ffa0c7f4957db552ecc31510226854a0

Mimogrede, PC0 je na tem mikrokontrolerju pin št. 19, PC7 pa na pinu št. 27

Hodiš mogoče na FE, ker ravno takšen mikrokontroler uporabljamo ta semester in lcd je priključen ravno na te pine kot si omenil, le da si se ti zmotil pri številkah. Potemtakem tvoj sistem ni zgrajen doma, kot si omenil. Confused
Nekako preveliko naključje bi bilo, da bi ti izbral ravno takšen mikrokontroler in priključil lcd popolnoma enako
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
n900
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Jan 2011 17:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.65
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imas prav,gre za projekt na fe ampak nisem hotel takoj povedat ker nisem vedel ali je za interno uporabo ali za vse sorry. Bom se zvecer [slovenščina je zame španska vas] kej zrihtat ko pridem domu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sadida
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Apr 2009 12:53
Prispevkov: 636
Aktiv.: 3.47
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem zakaj bi bil za interno uporabo, saj lahko razvojni sistem uporabljaš za karkoli hočeš.
Sicer pa sem slišal, da se bo na lab. vajah delalo tudi nekaj z lcd-jem, tako da ti bo takrat verjetno vse jasno, če že ne prej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 83 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group