www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

USB AVR programator
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2011 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem tale USBasp sestavil pred enimi 3 leti in mi služi 100/uro.

Podpira ga direktno iz programa: BASCOM

AVRStudio sicer nima direktne podpore, venar lahko kreirani hex fajl zapečeš na čip z enim od obstoječih programov za programiranje. Meni osebno (ker nisem ravno nek command line freak) najbolj ustreza Khazama AVR, povezavo na ta programček imaš tudi z uradne fishl.de strani. Pravtako močno orodje je AVRDude, član našega foruma je pa napravil tudi grafični vmesnik za AVRDude, ki tudi dobro deluje. Edina slabost ki jo ima, je ta, da moraš hex fajl po vsakem popravku ponovno naložiti, česar ti pa pri khazami ni treba, saj je očitno tako napisan, da fajl po programiranju sprosti, in ga naloži šele ob ponovnem programiranju, tako da potrebuješ za programiranje samo 2 klika, Build in program.


LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mare_m
Član
Član



Pridružen-a: Ned 31 Jul 2011 16:22
Prispevkov: 97
Aktiv.: 0.63
Kraj: JN75PV

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2011 4:51 pm    Naslov sporočila:  avr programator Odgovori s citatom

Ali so mogoce kaksne posebne nastavitve, ko meni ga ne prepozna v BASCOM-u.

Je kaj taksnega, da je potrebno nastavit, ne najde mi na katerem com portu je. Samo USB, katera stevilka porta pa ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2011 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da še jaz izkoristim to temo; iščem eno JTAG zadevico za programiranje in debugiranje ATMEGA in XMEGA čiperajev.

Nekako se mi najbolj dopade Atmelov JTAGICE2 - razen cene, seveda ... Pa gledam te kitajske takšne in drugačne klone in me zanima, ali kdo kaj uporablja in če zadeva deluje BP z AVR Studio 5? (sem slišal s par strani, da naj bi bili problemi s kitajskimi vmesniki)

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2011 9:28 pm    Naslov sporočila:  Re: avr programator Odgovori s citatom

Mare_m je napisal/a:
Ali so mogoce kaksne posebne nastavitve, ko meni ga ne prepozna v BASCOM-u.

Je kaj taksnega, da je potrebno nastavit, ne najde mi na katerem com portu je. Samo USB, katera stevilka porta pa ne.


Saj ga ne prepozna kot COM port. Meni ga prepozna kot LibUSB32 device.
A driver si naložil?

http://elecrom.wordpress.com/2009/04/19/usbasp-tutorial-usbasp-driver-installation/

Če imaš na PCju kak USB 1.1 poskusi, če ti tam deluje.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mare_m
Član
Član



Pridružen-a: Ned 31 Jul 2011 16:22
Prispevkov: 97
Aktiv.: 0.63
Kraj: JN75PV

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 14, 2011 9:39 pm    Naslov sporočila:  AVR Odgovori s citatom

Zdravo

Nalozil sem driver, stvar mi je zacela delovati na Khazama AVR Programmer
na bascom, oz avrstudio po je brrez posluha Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m4to
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Jan 2010 22:27
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.74
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 5:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.
Mene pa zanima ali lahko z USBasp programiram mikrokontrolerje na minipin razvojni plošči.

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse dokler uporabljaš AVRje. Lahko si napraviš adapter s ISP pin headerjem.

Mare_M; če ti deluje Khazma, potem ti mora tudi Bascom. Malce poglej nastavitve.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare,
v Bascom (options - programmer) izberi USBASP in bi moral delati. Jaz sem naredil dva in pri meni delajo oba, sem pa poskusil tudi pri Vilku, AVR spozna, programira, ampak ne sprogramira tako kot je treba.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nomad
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Jul 2009 10:05
Prispevkov: 96
Aktiv.: 0.54
Kraj: Steiermark

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2012 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Neredil sem si ta USBasp programator, ko ga priključim mi napiše "naprava USB ni prepoznana" pravtako je v upravitelju naprav samo "Unknown device".

Uporabljena je ATmega8-16au Hex(najnovejši in starejši) je bil naložen s STK200, fuse biti -h:0xC9 in -l:0xEF. Delovanje čipa sem preveril z majhnim programom z utripanjem tistih dveh ledic. Vezje je že bilo pravtako trikrat pregledano. libUSB driverji naloženi.

Torej kaj bi laho bilo narobe? A bi se morala prižgati kakšna ledika kadar je na napajanju?

Preizkušal sem na treh računalnikih:
-win7 x86 pro, usb2.0
-winxp pro, usb2.0
-winxp pro, usb1.1

hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2012 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko ga vklopiš na USB, se prižge rdeča led, med pisanjem/branjem sveti zelena (če imaš vgrajene iste ledice,kot Fischl).

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2012 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fischl USB AVR programator je ena od redkih zadev, ki so delovale "od prve". Računalnik (starina s Pentiumom 4 in 512 MB RAM-a, z XP-ji) ga prepozna kot "USBASP". Programiram z Avrdude.
Problem nastopi, ko priklopim programator, ko je Avrdude že odprt.
Rešitev. Najprej priklopiti programator, potem zagnati Avrdude.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2012 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nomad je napisal/a:
.....Neredil sem si ta USBasp programator, ko ga priključim mi napiše "naprava USB ni prepoznana" pravtako je v upravitelju naprav samo "Unknown device"..........

Si naložil gonilnike (libusb)?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nomad
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Jul 2009 10:05
Prispevkov: 96
Aktiv.: 0.54
Kraj: Steiermark

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:

Si naložil gonilnike (libusb)?

Nomad je napisal/a:
libUSB driverji naloženi.


Ene dvakrat je celo ledika za kratek čas zagorela. Čudno je to da ne pošlje VID in PID. Think
Za probo sem tudi kvarc dal drugi, če bi bil kakšen kitajski škart z odstopanjem večjim od standarda.

Bom naredil še drugo tiskanino, tokrat svojo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole mi smrdi po tem, da se zadeva ne javi pravilno.
Pull-up na ta pravi USB liniji je, računalnik zato zazna novo napravo, komunikacija pa ne steče. Kateri čip skrbi za USB komunikacijo? FTDI? preveri vse povezave, napajanje in kristal okoli USB povezave.

EDIT:
sem našel shemo: http://www.fischl.de/usbasp/
Prva stvar, ki smrdi, je 2,2k pull-up upor na USB liniji. Po standardu mora biti 1,5k.

Preveri, da je mikrokontroler pravilno sprogramiran, vključno s Fuse biti.
Vezje je hudo preprosto.
Zamenjaj tudi USB kabel, nekateri so slabi ali s pretankimi vodniki za napajanje.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Nomad
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Jul 2009 10:05
Prispevkov: 96
Aktiv.: 0.54
Kraj: Steiermark

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:

Zamenjaj tudi USB kabel, nekateri so slabi ali s pretankimi vodniki za napajanje.

To je bila ena izmed prvih stvari, ki sem jih poskusil, ker sem enkrat že naletel na enega ki je imel +5V v stiku z opletom. Mr. Green

No, stvar je taka, da zdaj deluje z novo tiskanino.
Sumim, da je bil na verziji s strani nekakšen crosstalk, ker so bile vezice zelo skupaj zaradi malo preveč rezlitega tonerja. Boo hoo!

Hvala vsem sodelujočim.



DSC05140.jpg
 Opis:
usbasp
 Velikost datoteke:  180.1 KB
 Pogledana:  21 krat

DSC05140.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group