www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

USB AVR programator
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.65
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2012 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sestavljam USBasp programator za AVR po spodnji shemi. Nikjer nisem zasledil, kak je razpored priključkov na X2. Torej ugibam, da je MOSI na 1, MISO na 7, SCK na 9, RESET pa na 5. Imam prav?



usbasp.GIF
 Opis:
 Velikost datoteke:  33.08 KB
 Pogledana:  34 krat

usbasp.GIF



_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2012 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Google -->slike --> vtipkaj AVR ISP connector in ti vrže ven slike razporeda.
Malce je obrnjeno....MISO je 9, SCK pa 7
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.65
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2012 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, torej ima AVR ISP konektor nek določen razpored pinov.
Hvala!

_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2012 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, sicer ne bo noben dim ušel iz kakšne naprave, če bo razpored drugačen Dancing ampak bolje je če je po tem razporedu ker obstaja večja možnost da bo tvoj programator pasal na napravo, ki je nisi naredil ti...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2012 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mkosmac je napisal/a:
Pozdravljeni!

Sestavljam USBasp programator za AVR po spodnji shemi. Nikjer nisem zasledil, kak je razpored priključkov na X2. Torej ugibam, da je MOSI na 1, MISO na 7, SCK na 9, RESET pa na 5. Imam prav?


Ugotoviš po priključkih,ki so vezani na uC.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2012 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razpored pinov za ISP je točno določen tako za 6 kot za 10 pinski konektor.


6_10_pin ISP.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  38.82 KB
 Pogledana:  0 krat

6_10_pin ISP.JPG



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.65
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 06, 2012 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta AVR programator sem sestavil že takoj, ko mi je na vprašanje odgovoril @protoncek. Takoj, ko bo možno sprogramiram še ATmego, pa sprobam.

Vseeno hvala za odgovore.

MMG: Tiskano vezje sem dobil tukaj, ter ga malce spremenil (kjer je možno sem dal smd). Če ga kdo rabi, ga lahko pripnem.

_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2012 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

imam tale kitajski USB programator za AVR:
http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270980182883&ssPageName=ADME:L:OU:DE:1123
avrdude (5.11) ga spozna kot STK500v2. Vendar mi tarče, atmega328, ne prebere.
Javi signaturo 000000 namesto 1e 95 14.
Pobral sem driverje zanj z neta, vendar mi ga v AVRFlash-u ne spozna.

Ima kdo idejo, kako ga usposobim?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2012 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda tu najdeš odgovor;

http://forum.sparkfun.com/viewtopic.php?f=7&t=25376

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.65
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2012 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Že nekaj časa nazaj (pa spet ne toliko) sem sprogramiral ATMego. Ko sem programator priključil na računalnik, kjer je nameščen Windows Xp Professional 32Bit, so se gonilniki uspešno naložili in programator deluje.

Pri W7 Ultimate 32bit pa mi programatorja ne prepozna kot USBasp ampak kot Unknown device. Verjetno samodejno naloži nek svoj driver. Če ga želim posodobiti s tistim, ki je iz fischl.de/usbasp strani, mi napiše da je najboljši driver že naložen (Up to date).

Zanima me, če je že komu uspelo usposobiti ta programator na W7.

MMG: Poskusil sem že par vodičev iz googla na to temo, pa nobeden ni rešil moje težave.

_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2012 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi s temle.
Je pa neka "fora" pri namestitvi. Je treba iti pod tiskalnike in naprave, ter tam izbrati USB programator, desni klik -> lastnosti, ter tukaj dodaš nov gonilnik.



Driver-Win7.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Driver-Win7.rar
 Velikost datoteke:  209.4 KB
 Downloadano:  5 krat


_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2012 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gonilnike za USBasp na win7 x64 sem inštaliral brez uporabe kakršnekoli "fore", prav tako na dveh Win XP 32.
Uporabil sem gonilnike iz povezave na strani avtorja.

Inštalacija gonilnikov:
Citiram:
Connect cable directly to USB port of computer avoiding Hubs (in my case computer didn’t detect adapter connected through hub);
Wait for windows information "New Hardware Found USBASP". If device isnt detected, check the board for errors and reconnect again;
After device is detected Driver setup wizard opens. Select where USBASP driver is located. It is in directory you’ve downloaded with firmware.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.65
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2012 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Start: Ravno te driverje imam tudi sam. Ta "foro" poznam, vendar pri meni ne deluje, saj mi, ko želim posodobiti gonilnik napiše:
Citiram:
Windows has determined the driver software is up to date


Jaka57: Ta navodila veljajo za XP, kjer se ob priključitvi naprave zažene Driver setup wizard. Tam tudi meni vse deluje OK.

_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2012 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@mskosmac: tudi v Win 7.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.65
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, sem videl, da je pri w7 tudi tak čarovnik. Verjetno je pri meni problem samo ta, da ko programator priključim, ga računalnik ne prepozna kot USBasp ampak kot Unknown device.
Prepričan sem da na PCB-ju ni težave, saj ga XP normalno prepozna. Naj si na računalnik, kjer je W7 namestim linux Ubuntu (poizkusno s CD-ja) in poskusim tam?

_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group