www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Willem eprom - napaka pri vpisu 27C1024

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2003 6:18 pm    Naslov sporočila:  Willem eprom - napaka pri vpisu 27C1024 Odgovori s citatom

Z njim sem sprogramiral že kar nekaj stvari, zataknilo pa se mi je pri epromu 27C1024. Glede na to, da sem z njim že uspešno programiral 27C256 in 27C512 predpostavljam, da mora biti napaka na 16Bit adapterju in ne na samem programatorju. Pri programiranju se mi ustavi na sporočilu "Error at 0x000008 Chip = 0x00 Buffer = 0x80". V primeru, da mu poskušam zapisat same FF gre programiranje in verifikacija uspešno do konca. Zanima me, ali je na tako napako že kdo naletel in kaka sugestija seveda.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2003 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V kakem ohišju je ta eprom oz. kak adapter uporabljaš ? Sam sem enega OTP (PLCC44) - "kocka" zaj* imel sem kratek stik na tiv adapterja med dvema data linijama.
Najbolje omsko preveri vse linije med sabo.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2003 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gre za DIL40 okensko verzijo eproma, priložena je tiskanina adapterja.

Lp, Frenki



pcb16bit.zip
 Opis:
Tiskanina

Download
 Ime datoteke:  pcb16bit.zip
 Velikost datoteke:  31.46 KB
 Downloadano:  14 krat


ep16bit.zip
 Opis:
Shema

Download
 Ime datoteke:  ep16bit.zip
 Velikost datoteke:  35.95 KB
 Downloadano:  12 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2003 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dela Brick wall Brick wall Brick wall !

S samim adapterjem je vse OK. Napako sem naredil sam, izdelanih imam namreč kar nekaj kablov DB25 - DB25 in pri povezovanju programatorja sem potegnil ven enega, ki je narejen z nekim drugim namenom Mad. Po zamenjavi kabla pa gre iz prve, tako kot je šlo to prej.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2003 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole mi je pa paralo živce prejšnji teden Wink .


imgp0394-1.jpg
 Opis:
Willem eprom
 Velikost datoteke:  175.67 KB
 Pogledana:  46 krat

imgp0394-1.jpg



imgp0396-1.jpg
 Opis:
Eprom 16Bit adapter
 Velikost datoteke:  121.38 KB
 Pogledana:  34 krat

imgp0396-1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2003 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne odpiram novega posta. Na "zanimivo" težavo sem naletel ko sem Willema "selil" na drug PC. Kot prvo na LPT2 portu ga software sploh ni našel Crying or Very sad probam gor P16pro, PICALL , pa testno ploščo software Winpicprog vse dela na LPT2 o.k. ...Idea Selim Wilema na LPT1 .. končno ga software najde Smile probam prebrati prvi pic, ki je bil na mizi. Ga prebere ..compare z orginalno vsebino ne štima Evil or Very Mad probam izvesti vpis na novo javi napako že skoraj na začetku Twisted Evil Nato ga sprogramiram na testni plošči katero imam na LPT2 z winpicprog ter ga ponovno preberem v Willemu. Vsebina spet ni vredo ... nazaj v testno ploščo ... Shocked program v njem ne gre. Pri branju vsebine je bila le ta povožena Sad ... V glavnem, da ne dolgovezim. Stvar sem rešil.Tole sem naipsal zato, da če bi kdo imel podobne težave, da ve vzrok morebitne enake težave. V biosu setupa je bila nastavljena vrednost SPP/EPP za LPT1. Ko sem le to spremenil v SPP je stvar začela delat kakor mora.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2003 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je dober nasvet, mogoče pa še opis problema, ki sem ga imel sam pri oživljanju programatorja. Instaliran imam HP DeskJet printer in zraven pride DeskJet status monitor. Dokler je ta zagnan programator ne dela Evil or Very Mad . Zadevo zapreš in vse dela povsem OK.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group