www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM modem in PIC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2011 12:50 pm    Naslov sporočila:  GSM modem in PIC Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Napisal sem program za sprejemanje SMS sporočil in upravljanje naprav in ga trenutno testiram s povezavo PC->PIC, tako da s PC-ja pošljem sporočilo mikrokrmilniku, kot bi prišel SMS. Deluje mi vse super. Tudi, če priklopim GSM modem na računalnik na COM port, se odziva normalno. Zakaj pri hudiču, se noče odzivat na komande, poslane z mikrokrmilnika? Povezano imam RX-TX TX-RX ter maso... je ob priklopu na računalnik povezano še kaj drugega?

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.67
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2011 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si preveril kakšne nivoje ima GSM modul?

namreč na računalnik gredo nivoji RS232, mikroprocesor nevem katerega imaš, pa ima nivoje TTL, posledično to pomeni da moraš dodati pretvornik nivojev (MAX232) med modulu in mikroprocesorju.

kateri uC? Kateri modul predvidevam da MC35i? MAX232 sem dal med ta dva na 89C4051, ker ima TTL nivoje.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2011 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam MAX232 vmes. Saj pravim, komunikacija med PIC in PC poteka super, med GSM in PIC pa ne.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.60

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2011 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To mi vse skupaj diši po http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=24949&highlight=
_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 12:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravim, da imam povezano križno TX-RX ter maso..Tukaj napake ni. Poleg tega se mi je pa zdaj začelo dogajati, da modem niti več ne sprejema SMS-ov...ko pošljem SMS na številko, se nič ne zgodi, prav tako če ga želim prebrati (AT+CMGR=1) je prazna lokacija. Kličem pa ga lahko..Prav tako, če SMS pošljem iz modula, ga ne dobim, na hyperterminalu pa mi napiše, da je bil poslan.. Confused
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 1:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sim kartica je aktivna?

Oziroma kaj si vmes spremenil?


Pa še namig, ali si poizkusil namesto GSM modema priključit PC na tvoje vezje in simulirat modem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bungee je napisal/a:
Pa še namig, ali si poizkusil namesto GSM modema priključit PC na tvoje vezje in simulirat modem?


Sem. To sem tudi napisal. S PC-jem simuliram GSM modem in program deluje super. Torej čip pošilja vse OK, sprejema pa tudi od PC-ja. GSM modem očitno ničesar ne pošilja nazaj ali pa celo ne sprejema od čipa ničesar. Sem že poskusil priklopiti in modem in PC istočasno na čip. Na terminalu dobim želen ukaz, ampak program se tam ustavi, ker GSM modem ničesar ne pošlje nazaj. Kartica je aktivna, sem jo dal v svoj telefon in deluje. Saj pravim, če kličem na to številko iz svojega telefona mi na terminalu izpisuje, da imam dohodni klic. Le z SMSi je problem in s komunikacijo. Kakšno povezavo bi še lahko preizkusil?

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravkar sem ugotovil, da modem vsakokrat pošlje pred stringom dve escape sekvenci (najprej 0xd, nato 0xa). Na konco pa itak isto. Sem tudi to že upošteval v kodi, ampak ni to vzrok.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
maty
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jan 2010 0:57
Prispevkov: 124
Aktiv.: 0.71
Kraj: Svečina

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda PIC prehitro pošilja podatke za modem? Sam sem imel podobno težavo, da mi je delalo normalno na PC--GSM modem, uC--GSM modem pa ne. Moral sem malo zakasnitev vstaviti in deluje.
Ja, vsak ukaz ko pride od modema, se začne in konča z 0x0d in 0x0a. SMS sporočilo pa: 0x0d 0x0a +CMT: " telefonska st" in datum ter ura 0x0d 0x0a tekst sms sporočila 0x0d 0x0a
Ne vem kako bereš tel številko, recimo, da ti prepozna +CMT: " je med : in " presledek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Pravkar sem ugotovil, da modem vsakokrat pošlje pred stringom dve escape sekvenci (najprej 0xd, nato 0xa)



Mislim da se tudi to da rešiti, tako da modemu pošlješ ukaz ATV0 (modem bo odgovarjal z <stringCRLF>, če je ATV1 potem modem odgovarja CRLF<string>CRLF.
Predlagam da narediš kratek program s katerim boš modemu poslal samo ukaz AT, modem mora odgovoriti z OK, ko boš sprejel pravilno OK boš ugotovil tudi kako sprejemati vse ostale odgovore vključno z SMS.
Pa še tole, SMS je sestavljen iz dveh stringov ki ti jih vrne telefon, v prevem je tel. številka pošiljatelja, ura in datum, v drugem stringu pa sporočilo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2011 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva deluje!
Problem je bil, ker sem imel vključen "echo" na modemu in vsak ukaz, ki sem ga poslal, ga je najprej poslal nazaj, šele nato je odgovoril z "OK". Dodal sem tudi pavze med določenimi operacijami, ker sem ugotovil, da se včasih "zavozla".

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 04, 2011 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ljudsko je napisal/a:
Zadeva deluje!
Problem je bil, ker sem imel vključen "echo" na modemu in vsak ukaz, ki sem ga poslal, ga je najprej poslal nazaj, šele nato je odgovoril z "OK". Dodal sem tudi pavze med določenimi operacijami, ker sem ugotovil, da se včasih "zavozla".


No pavza je malo slaba programerska rešitev Mr. Green

Naredi zanko ki počaka na "pravilen" odgovor ali timeout-a Wink

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanka tako ali tako čaka na pravilen odgovor. Program je napisan zelo dinamično, edino time outa nimam. Je pa problem verjetno nekje zaradi COM porta in motenj, ker verjetno kaj "obvisi" na liniji. S kratko pavzo stvar deluje sicer malo boljše, ampak je treba najti drugačno rešitev.
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
maty
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jan 2010 0:57
Prispevkov: 124
Aktiv.: 0.71
Kraj: Svečina

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v bistvu jaz sem napisal da sem dodal pavzo....ampak nisem pisal: delay_ms(xxx), ker to res ni najbolje, ker tukaj program obvisi dokler se čas ne izteče.
Vedno delam pavze z timerjem in potem vedno pogledam ko grem mimo zanke, če je timer že preštel do neke vrednosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group