www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Server
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
alen666
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Maj 2010 20:00
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.09
Kraj: okolica Podčetrka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2011 7:04 pm    Naslov sporočila:  Server Odgovori s citatom

POzdravljeni!
Rad bi si naredil server, verjetno linux os- ne vem kater, pa me zanima če je 2 ghz, 256 rama, 40 gb disk dovolj?.

shema:

siol modem: server:router:računalniki

Na serverju bi imel spletno stran, pa tudi zasebne podatke, ki bi naj bili varovani.
Na gigahostu imam domeno, a bi jo lahko prestavil na domač strežnik.
Ta strežnik naj bi bil dostopen v lan in od zunaj. A bi lahko dostopal samo preko oddaljenega namizja, ali bi na mašini potreboval zaslon in tipkovnico.

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2011 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potrebuješ statični IP, ker če ne bodo glede na moje izkušnje samo preglavice. Lahko pa server poganjaš iz Windowsa. Samo npr. apache server rabiš in to je to.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
japina
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2011 15:30
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57
Kraj: Šentrupert na Dolenjskem

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2011 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če linux-a ne poznaš, potem je verjetno bolje da uporabiš windowse, razen seveda če si se pripravljen učiti.

Pri predlagani konfiguraciji PCja se mi zdi, da bo malo premalo RAMa. Po moje bi rabil vsaj 512Mb, še posebej če boš uporabljal grafični vmesnik in ne zgolj terminalski dostop.

Toliko za začetek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 7:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
Potrebuješ statični IP, ker če ne bodo glede na moje izkušnje samo preglavice.


Lahko malo obširneje razložiš tvoje izkušnje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Linux v konzoli se bo počutil čisto OK z 256 rama, če ne bo poganjal kakšnih virtualk.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Lahko malo obširneje razložiš tvoje izkušnje?

Tudi sam sem imel nekaj časa server na svojem računalniku. Zaradi dinamičnega
IP-ja sem imel preko neke spletne strani, ki ste mi jo, če se ne motim predlagali na forumu narejeno preusmeritev. Ampak ta preusmeritev, vsaj meni ni delovala najbolje, oziroma enkrat je in drugič ni. Prehod na statični IP pri operaterju bi bil seveda brezplačen, v obratni smeri, pa vsekakor ne. Zato sem mi to početje ni izplačalo, saj je bilo to samo za raziskovanje v smeri serverjev in spletnih strani, pa še varnost računalnikov v mreži bi s tem zmanjšal.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Statičen IP je free. Vsaj pri najdražjem operaterju. Dinamičen IP za HTTP ni problema. Problem so spam filtri pri SMTPju, ker zavračajo pošto iz dinamičnih IPjev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Staičen je že brezplačen samo nazaj iz statičnega na dinamičnega pa kolikor jaz vem ni.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kakšen Ubuntu linux je dosti user frendy.

za web stran je Apache, za shranjevanje podatkov da imaš pa recimo Samba ter mogoče še obesiš na njega tiskalnik in potem tiskaš preko mreže iz celega objekta na eno lokacijo. Konfiguracija je pomoje zadosti če je spletna stran enostavna in nebo nekakšna frekventnost ljudi ki jo bo obiskovalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš namen imeti strežnik doma, preveri kako je z dostopnostjo. Po mojih izkušnjah nekateri operaterji domačim uporabnikom blokirajo dostop na privilegirane porte (do 1024), zato razni lastni web, mail, f*p... strežniki odpadejo.

Če imaš poslovni dostop, je zgodba verjetno drugačna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luka666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2011 0:13
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mail server bi bil res neroden z blokiranimi porti, vendar za http in f*p ni nobenga problema. Pač imaš na višjih vratih...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.49

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno mail server ni problem. Jaz imam blokirane porte do 1024, mail server sem rešil z enim (plačljivim) mail redirection servisom, kateri mi forwardira mail na moj IP, ki pa je na nekem drugem portu. Zatakne se pa pri web-u tam pa moram žal poslušati na drugem portu kakor 20. In naslov oz. domena, ki dela na drugem portu ni ravno lepa še manj pa uporabna.
_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TilenS je napisal/a:
Ravno mail server ni problem


Ravno mail server je problem. Velika večina ostalih poštnih strežnikov ne sprejema pošte iz dinamičnih IPjev. Torej če pošto pošlješ preko tujega strežnika je ok, če imaš pa svoj odhoden strežnik za pošto in imaš dinamičen IP je pa velika verjetnost, da bo sprejemnik dobil tvoj email označen kot spam.
Glede blokiranih portov... S tem ni težav - dokler ne spam-aš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.49

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 3:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Govoril sem za blokirane standardne mail porte in ne dinamični IP.

Jah je problem z blokiranimi porti. No vsaj meni ni ravno všeč domena z "mojadomena.com:čistoxport" na koncu Smile

_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luka666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2011 0:13
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2011 7:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomoje bi tudi najdel kakšen service, ki ti redirecta http promet. Če se ne motim ti lahko že Zoneedit zastonj to ponudi, če imaš domeno pri njih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group