www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomivalni stroj GORENJE GVI 682
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2016 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če še nisi našel imaš tukaj >>KLIK<< manual za ta stroj in v njem tudi kako je priključen ta hidrostat. Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
energetik94
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 16:18
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.27
Kraj: Okolica Logatca

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 02, 2016 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če sem prav videl v navodilih moraš rdečo žico priključiti na skrajni desni kontakt, modro žico pa skrajno levo...sredinski kontakt pa ostane prost....pa cevka? Je bila takole u luftu ko si odstranil stranico?...potem mora biti kaksn priklop tam gor na labirintu...poizkusi nekam natakniti...na sliki se sicer nic ne vidi da bi lahko kam nataknil....
_________________
Dobrega štromarja samo slab šnopc strese! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 02, 2016 3:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z ohmmetrom izmeriš na presostatu katera kontakta prevajata in nanju preklopiš žici. Za test presostata pa pihneš vanj in mora preklopit.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2016 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No fino, zdaj mi je pa še odvodna cev počila Brick wall


DSC_1871.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.64 MB
 Pogledana:  0 krat

DSC_1871.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.81
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No ker sem danes že tretjič servisiral od najemodajalke pomivalni stroj GVI 682 in vanj vložil že prekleto dosti časa, sem se odločil da spišem vse kar se je dogodilo meni in sem uspešno rešil. Vse sem opisal tukaj: http://gregornikolic.com/sl_SI/gorenje-in-pomivalni-stroj/
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Gregor za izčrpne informacije, mi bodo prav prišle pri reševanju mojega problema. Zanima me še kam se natakne črna cevka, ki se jo vidi na zadnji sliki tvojega bloga spodaj levo, in gre od presostata naprej, a se slike ne vidi točno kam se natakne/kje konča.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GregorN je napisal/a:
No pa je uspelo, pomivalni stroj je deloval po zamenjavi releja kot urca.

Citat iz tvoje povezave.
Mene zanima kje si dobil tak rele ker je malo "nestandarden"?

Sem imel pred časom podoben primer in sem rele samo malo sčistil ter malo kontakte prilagodil in sedaj dela, bi pa za v bodoče rad vedel kje se dobi. Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.81
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2016 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

magic je napisal/a:
Hvala Gregor za izčrpne informacije, mi bodo prav prišle pri reševanju mojega problema. Zanima me še kam se natakne črna cevka, ki se jo vidi na zadnji sliki tvojega bloga spodaj levo, in gre od presostata naprej, a se slike ne vidi točno kam se natakne/kje konča.


Nisem toliko aktiven tukaj, sem na srečo pokukal sem danes, ravno če je kakšno vprašanje ostalo, zato odgovarjam pozneje. Ena cevka koliko se spomnim gre direktno pravokotno na tale zeleno/moder rezervoar na strani.

Srecko je napisal/a:
GregorN je napisal/a:
No pa je uspelo, pomivalni stroj je deloval po zamenjavi releja kot urca.

Citat iz tvoje povezave.
Mene zanima kje si dobil tak rele ker je malo "nestandarden"?

Sem imel pred časom podoben primer in sem rele samo malo sčistil ter malo kontakte prilagodil in sedaj dela, bi pa za v bodoče rad vedel kje se dobi. Very Happy

LP Srečko


Z relejem sem imel srečo, objavil na Facebook in se je našel kandidat, ki je imel enakega ter mi ga poslal. Enake uporabljajo v steklo-keramičnih ploščah, od tam mi je poslal svojega.

_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qzem
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Jun 2014 8:15
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2016 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rad bi odprl pomivalni stroj, ker dobivam napako E1, in reset ni pomagal čiščenje filtra tudi ne, tako da bi poizkusil še z odprjem stroja, da očistim cevi, ki so skrite. Zanima me, ali je priporočljivo pri takem posegu zapreti dotok vode v stroj, ter ali ga je možno opraviti na stroju, ki je vgrajen pod pult, brez da bi ga izvlekel ven? Kako se najbolje lotiti tega?

Za vsak nasvet se že vnaprej zahvlajujem!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2016 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qzem je napisal/a:
Zanima me, ali je priporočljivo pri takem posegu zapreti dotok vode v stroj, ter ali ga je možno opraviti na stroju, ki je vgrajen pod pult, brez da bi ga izvlekel ven? Kako se najbolje lotiti tega?

Za vsak nasvet se že vnaprej zahvlajujem!


-Priporočljivo je vsekakor, ni pa nujno. Priporočljivo je tudi odklopiti stroj iz omrežja, čeprav tudi to ni nujno.
-Baje je znal en avtomehanik, nekdanji ginekolog, narediti generalno na avtu kar skozi auspuh. Cool Če imaš podobne veščine, ne bo težav.
-Najbolje bo, da pokličeš serviserja! (Vsaj glede na tvojo "brzino". Da si skupaj spravil prvo sporočilo si potreboval nekaj več kot dve leti. Applause )
-Malenkost.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qzem
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Jun 2014 8:15
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2016 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:


-Priporočljivo je vsekakor, ni pa nujno. Priporočljivo je tudi odklopiti stroj iz omrežja, čeprav tudi to ni nujno.
-Baje je znal en avtomehanik, nekdanji ginekolog, narediti generalno na avtu kar skozi auspuh. Cool Če imaš podobne veščine, ne bo težav.
-Najbolje bo, da pokličeš serviserja! (Vsaj glede na tvojo "brzino". Da si skupaj spravil prvo sporočilo si potreboval nekaj več kot dve leti. Applause )
-Malenkost.


Haha predzadnja alineja me je pa nasmejala Smile. Dve leti nazaj je bil problem s tem istim pomivalcem, takrat sem se prvič prijavil na forum:D. Ampak se je potem težava uredila sama od sebe, očitno je prišla vlaga v elektroniko tam kjer so programski gumbi, ko se je zdave posušila tudi napake ni bilo več. Zdaj pa je napaka drugačna. Ni panike, hvala vseeno, bom že rešil, če ne jaz pa kak serviser Smile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vratar
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 30 Maj 2015 21:25
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2016 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iščem programator za GVI 682 S1

Ga mogoče kdo ima?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
masterzk
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 31 Jan 2016 11:56
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 8:18 am    Naslov sporočila:  rezervni deli za Gorenje GVI 682 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Doma imam več rezervnih delov za GVI 682:

-razdelilno podsodo novo in rabljeno (modro zelen skupek cevi na dovodu vode)
-programator
-novo plastično ohišje za programator
-novo in staro stikalo za izliv vode skupaj s plovcem
-nov in stari presostat


interesenti me kontaktirajte na master.zk@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 11, 2016 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo spet jaz. Po vseh mukah in težavah sem nabavil drug pomivalc, tega Gorenjevega pa sem razstavil na dele in delčke (glej slike, imam še 2 sliki, in sicer notranjega ogrodja, rezervoarja in tesnilne gume), tako da če koga zanimajo naj me kontaktira.

LP Dušan



IMG_20160911_174025.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  77.44 KB
 Pogledana:  4 krat

IMG_20160911_174025.jpg



IMG_20160911_174101.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  73.92 KB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20160911_174101.jpg



IMG_20160911_174138.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  161.93 KB
 Pogledana:  0 krat

IMG_20160911_174138.jpg



IMG_20160911_174222.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  94.82 KB
 Pogledana:  0 krat

IMG_20160911_174222.jpg



IMG_20160911_174251.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  133.25 KB
 Pogledana:  0 krat

IMG_20160911_174251.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuka100
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Feb 2009 11:02
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.25
Kraj: prlekija

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2016 11:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obračam se obiskovalce tega foruma in sprašujem ,če ima mogoče kdo elektronski programator za pomivalec gorenje GSI 6530e.Stari je dobesedno zgorel (slab stik ).Nov je nenormalno drag .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group