www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomivalni stroj GORENJE GVI 682
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
energetik94
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 16:18
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.27
Kraj: Okolica Logatca

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2016 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen!
Seveda se splača! Prvo poizkusi ocistiti tale labirint, zato ga odmontiraj s stroja (v notranjosti stroja na steni ga odsraufas) ter odklopi cevi ter ga nesi pod vodo in ga ocisti, priporocam da ocistis tudi ostale cevi v stroju, potem pa poizkusi delovanje in sporoci ce bo kaj bolje.. Lp

_________________
Dobrega štromarja samo slab šnopc strese! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, šele danes sem uspel kaj postoriti. Torej, posodo sem odstranil in jo sčistil z milnico, nekaj umazanije je šlo ven. Ko sem priključil zadevo nazaj sem opazil, da stroj ne dobiva več vode, pokaže napako E1. Mogoče sem narobe nazaj zvezal okroglo napravo na sliki, ker je bil najprej stroj nem, po prevezavi pa je začel delati. Voda sicer pride do konca modre cevi (na sliki), vendar ne naprej, v posodo, kot je zadnjič Brick wall


DSC_1815.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.49 MB
 Pogledana:  6 krat

DSC_1815.JPG



DSC_1813.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.46 MB
 Pogledana:  3 krat

DSC_1813.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spomnil sem se, da je bila prej ob strani posode črna cevka, ki je bila spodaj nekje pritrjena, zgoraj pa ne (se slabše vidi na prejšnji sliki), sedaj pa ne vem točno kako je priključit nazaj d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 11:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgleda kot obkrožena številka cevke na priloženi shemi, prej je bila tudi pritrjena na del 49805 ali pdb.


Cevka.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  100.81 KB
 Pogledana:  7 krat

Cevka.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
energetik94
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 16:18
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.27
Kraj: Okolica Logatca

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zivjo!
Ja tale okrogla zadeva (presostat) mora biti pravilno prikljucena drugace se labirint ne napolne...pravtako tisto crno cevko prikljuci nazaj na ta presostat.

_________________
Dobrega štromarja samo slab šnopc strese! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
energetik94
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 16:18
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.27
Kraj: Okolica Logatca

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No saj vidim da na prvi sliki mas drugace barve zic , potem pa si jih med seboj zamenjal..torej natakni se cevko nazaj in poizkusi ter sporoci kaj in kako Smile
_________________
Dobrega štromarja samo slab šnopc strese! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se mora presostat zataknit v posodo? Če ga pritrdim v vodilo se natakne ravno v odprtino posode na zgornji sliki, to me bega in ne vem kako nazaj priključiti cevko, ki je bila prej nataknjena na presostat, zgornji del pa je štrlel ob posodi navzgor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da bi poslikal zadevo pred in med razkopavanjem, ti pa ni potegnilo?
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
energetik94
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 16:18
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.27
Kraj: Okolica Logatca

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da je presostat v zraku...ponavadi je samo cev pritrjena, presostat pa je prislonjen ob posodi....
_________________
Dobrega štromarja samo slab šnopc strese! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
energetik94
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 16:18
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.27
Kraj: Okolica Logatca

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce jaz prav vem mora biti ta crna cevka na eni strani prikljucena na to okroglo zadevco...na presostat, drugi konec cevke pa je prikljucen na ta labirint. Poglej, moralo bi se dati priklopit:)
_________________
Dobrega štromarja samo slab šnopc strese! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem povezal s cevko presostat in posodo pa ni nič boljše. Čudi me da če pritrdim presostat v vodilo 1 se nastavek 2 usede točno v luknjo na posodi, samo potem ne vem kam naj priključim cevko Brick wall


slika11.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  173.92 KB
 Pogledana:  3 krat

slika11.JPG



slika12.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  57.14 KB
 Pogledana:  7 krat

slika12.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2016 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na prvi sliki presostata, ki si jo pripel so žice drugače priključene kot na ostalih slikah.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
energetik94
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 16:18
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.27
Kraj: Okolica Logatca

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dej probi mal bols poslikat labirint...ker nevem tocn za ta tip kam pride...sam lih zanc [slovenščina je zame španska vas] en gorenjev stroj popravlal in je biu presostat v zraku poleg labirinta ter cevka je bila tudi lepo ob strani pritrjena...
_________________
Dobrega štromarja samo slab šnopc strese! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Mar 2016 10:26
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2016 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, torej ko sem odmontiral stranico je zgledalo kot na sliki 1, cevka štrli navzor ob posodi levo, v posodi je voda. Potem sem odšravfal z notranje strani vijak in sem videl prizor kot na slikah 2 in 3. Na slikah 4 in 5 je presostat s priključki in žicama, žal pa nisem takoj poslikal zadevo, tako da se ne spomnim kako je bilo vezano, saj sem probal samo na hitro zamenjati, ko/ker sistem ni dovajal vode. Na koncu poskušanj nobena od kombinacij pritrditve žice na presostat ni bila več prava oz. stroj še vedno ne dobiva vode, kakor koli priključim žice Think


DSC_1864.JPG
 Opis:
Slika 1
 Velikost datoteke:  68.59 KB
 Pogledana:  5 krat

DSC_1864.JPG



DSC_1859.JPG
 Opis:
Slika 2
 Velikost datoteke:  3.23 MB
 Pogledana:  5 krat

DSC_1859.JPG



DSC_1860.JPG
 Opis:
Slika 3
 Velikost datoteke:  2.8 MB
 Pogledana:  2 krat

DSC_1860.JPG



DSC_1857.JPG
 Opis:
Slika 4
 Velikost datoteke:  2.01 MB
 Pogledana:  0 krat

DSC_1857.JPG



DSC_1858.JPG
 Opis:
Slika 5
 Velikost datoteke:  2.52 MB
 Pogledana:  2 krat

DSC_1858.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2016 6:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cevko snemi, pihni v njo, da jo izprazniš, stisni skupaj, da se voda ne vrne v njo in natakni nazaj.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 7 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group