www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ko podariš star računalnik napačni osebi.....
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Minuto33
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Jul 2011 19:33
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.09
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 9:33 am    Naslov sporočila:  Ko podariš star računalnik napačni osebi..... Odgovori s citatom

Zanima me kaj si mislite o naslednji zgodbi. Na netu je bil oddan oglas, da podarjam PC računalnik:
Dva dni po prevzemu, se je začelo pisarjenje preko SMS in maila. Preberite prosim;

OGLAS:
Podarim delujoč osebni računalnik v kompletu (računalnik, cevni monitor, tipkovnica in miška). Računalnik
je starejši s Pentium3 procesorjem. Ima instaliran WindowsXP in lahko komunicira z internetom preko
mrežne kartice. Vgrajena je CD enota, ki snema in bere CD-je, DVD- je pa samo predvaja. Lokacija .......,
informacije na telefon.........

SMS prevzemnika 2 dni po predaji opreme:
"Sram naj vas bo, da ljudi zavajate in se lažete, da računalnik dela, strokovnjak je računalnik pregledal in je reko, da je zanič,, ???
Hočem da mi povrnete potne stroške in čas katerega sem porabila "lep pozdrav"

2.SMS prevzemnika isti dan kasneje:
Računalnik je pregledal pooblaščeni servis, tako da mam dokument kr sploh ne dela. To je zloraba kar ste vi naredli, se zavedate posledic??
Zato boste odgovarjali, če mi ne povrnete stroškov.

MOJ odgovor prevzemniku:
Dober dan ! Vase pisanje preko SMS je skrajno neprimerno. Tisti vas strokovnjak je verjetno strokovnjak za kaj drugega in ne za racunalnistvo. Racunalnik, ki ste ga prevzeli kot darilo, deluje in ga je nekaj dni nazaj še bil v uporabi. Osebi ............ sem razlozil kako se priklopi in je dajala vtis, da razume. Na oglasu je bilo povedano, da je starejsega datuma, vendar popolnoma delujoc tako za internet kot za pisanje in tiskanje. Takoimenovani strokovnjaki morajo vedeti, kaj je pri racunalniku pokvarjeno:, ne deluje sistem, disk ali procesor. Ta vasa oseba ni sposobna povedati kaj je narobe. Ce ste porusili sistem iz neznanja, vam ga lahko tehnik z dejanskim znanjem ponovno nalozi.
Moja ugotovitev: ali ga ne znate priklopiti, ali pa je nekdo posegal v nastavitve in porušil operacijski sistem. Ne pozabite, niste oskodovani, ker ste prevzeli racunalnik kot darilo brez placila.
TRDIM, DA NOBEDEN DEL V RACUNALNIKU NI POKVARJEN. DA VAM NI KDO KAJ ZAMENJEVAL V RAČUNALNIKU.
Z VASIM PISANJEM SE SAMO SMESITE.

3.SMS prevzemnika:
Računalnik podarjam naprej, a ga nobeno tele noče prevzeti. Lahko kar vi pridete po njega.

SPOROČILO prevzemnika po mailu:
Tokrat vam odgovarja hčerka...
Moram vam povedati, da sem se prav nasmejala zraven vašega maila. Pa ne zato, ker ste rekli, da sem nesposobna priklopit računalnika, ampak zato, ker ste izjavili, da je lahko zanič sistem na računalniku. Sistem, katerega ste vi naložili ali bilo kdo že, je super, saj sem ga sama uporabljala kar nekaj let. Disk in rami, ter procesor za tako stari računalnik delujejo kot morajo... Pričakovano počasno. Vendar nekdo, ki ima kao več pojma kot jaz, je nekdo nanj naložil windows xp, kateri je prehuda obremenitev računalniku... Da vam povem kako to izgleda. Kot da če bi na fičeka zmontirali klimo.... Me zanima kako bi ta fiček gnal v kaki hrib. Ta računalnik sprejme največ sistem windows 95. Če se bo sistem zruąil, se nebo zaradi naše šlamparije, kot jo imenujete, ampak zaradi obremenitve... Torej še enkrat gospod, računalnik trpi in ne deluje zaradi obremenitve, ne zato ker bi mu odpovedali disk ali procesor, ali zato, ker bi nam kdo menjal kak del, kot ste rekli... To ni straha namreč več, ker za ta računalnik ni več možno menjavati česarkoli, ker če boste pogledali današnjo matično ploąčo, matično ploščo izpred treh let in vašega računalnika, boste ugotovili, da so velike spremembe... To pa je pač prodajni marketing. Poskrbeti, da bodo ljudje čimveč kupovali nove cele računalnike in ne samo nadgrajevali. No pa ne bom vas več obremenjevala in zasipavala s podatki, saj se nočem delati pametne in vam dajati vtis, da sem popolnoma neizobražena pri 25ih letih. Še naprej in vam želim lep pozdrav.
P.S.: Priporočam, da se drugič obrnete na serviserje, da vam na računalnik naložijo njemu primeren sistem.


Moj vtisi o zadevi:
Sprašujem se s kakšnimi motivi je ta oseba prevzela podarjen računalnik. Kot na koncu razberem, jim računalnik deluje, le s hitrostjo in
letnikom računalnika niso zadovoljni. Gre za podarjeno blago, brez plačila.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.41
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ah, kot je že naslov teme napisan, računalnik je bil podarjen napačni osebi. Jaz se s tem ne bi obremenjeval. Edino kar si mogoče zafrknil je to, da si gor naložil XP-je, če nimaš licenčne nalepke na tem PC-ju. Če pa je, naj se "žali" prodajalcu ali proizvajalcu PC-ja, ki ga je s to nalepko "neprimerno" opremil.

Je pa res da sem tudi sam že podaril kakšen starejši PC kot delujoč in sem se na osnovi podobne izkušnje odločil da tega ne bom počel več. Dam ga kakšnemu mulotu ja, ampak kot nedelujočega. Če ga spravi v delujoče stanje, toliko bolje, mi je še hvaležen na koncu, ne pa da me napi*deva ker mu nisem dal računala, ki bi bilo njemu všeč.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.


Nazadnje urejal/a elson2k Pon Sep 05, 2011 9:47 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.18
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je danes... dobrota je sirota. Če bi jaz kaj podaril in bi me potem nadlegovali po sms, bi dal preprosto na ignore. Ne vem na kaki osnovi ti lahko grozi, saj ni bilo nobene pogodbe. Mr. Green
Pa tudi pri ostalih pogodbah je tako: videno-kupljeno.

Sicer je pa nekaj pri takih starih računalnikih, premakneš ga na drugo stran, ali prepelješ na drugo stran in več ne dela. Zato si jaz ne bi upal trditi, da 100% dela računalnik, če bi ga kdo daleč vozil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.28
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naši stari so že zdavnaj rekli:
Podarjenemu konju se ne gleda v zobe Smile

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.30
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res napačna oseba. Ne obremenjuj se s tem, ker nima smisla. Očitno je bolje kar škatlo v smeti zabrisat ali dat na kosovne odpadke. Jaz sem par let nazaj, ko so bili kosovni odpadki začel nosit na plano prazna ohišja, monitorje, torej vse kaj je bilo neuporabno , zanič, zastarelo. Pred hišo se je ustavil predstavnik "temnih komunalcev" in me je vprašal - "Imaš još šta?" Seveda, odnesel je vse kaj je bilo rahlega in kaj je imelo vsaj en vijak not. Še lani, ko so bili kosovni odpadki se je oglasil in "prevzel" nekaj stvari.
Do sedaj sem podaril samo en računalnik (mislim da je bil takrat pentium 1). Seveda so ljudje mislili, da sem jim podaril tudi podporo. 3 krat sem nalagal sistem ponovno gor. Seveda brezplačno. Mlad pa nor.
Zdaj pa raje zabrižem vstran in je to to. Mi ostane več živcev in časa.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 10:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na žalost ima tudi sam take izkušnje, tako , da sedaj smer kanta. Tudi druge stvari.
Tako sem pred leti, ko so bili otroci še majhni in smo imeli veliko oblačil, ki so jih prerasli. Vse smo lepo oprali in zlikali in potem nekomu to podarili, pa je bil odgovor, da teh starih cunj ne rabijo. Če jim želim kaj podariti, naj kupim novo.
Tudi bel kruh ni več dovolj dober.

LP
Matjay
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam podobno zgodbo, le da ni eskalirala tako daleč.
Podaril sem 2 leti star računalnik. V povsem brezhibnem stanju. Je pa res, da grafika ni bila top of top, a sem jaz na tej grafiki uspešno risal tiskana vezja.
No namesto hvaležnosti sem daleč naokrog dobil informacijo o izjavi: " Volk je šenkal ta jajca, zdaj sem pa 100% še za dve leti obsojen, da ne bom mogel igrat igric."

Po začetnem navalu jeze sem se pomiril in uvidel, da ima v bistu prav.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Neverjetno, kako so ljudje brezobzirni! Sam še nisem imel slabe izkušnje ampak ko tole berem, vedno bolj razmišljam, da bom dajal stvari le tistim, ki jih poznam.
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darko32
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Maj 2010 22:27
Prispevkov: 151
Aktiv.: 0.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Minuto33

jaz sem večkrat čistil in podaril star računalnik. Moram priznati, da so ti ljudje bili zelo hvaležni. Na njem so se lahko naučili osnove računalništva in celo delovalo več let brezhibno. Problem pa je če se najde strokovnjak, kateri neve, da obstaja na računalniku stikalo za vklop 220 V. Takrat pa je hudič in dopovedovanje.

ŽAl pa se najdejo tudi takšni, da hočejo novo. Daje mera polna pa ti prodajo naprej.

JAz raje zmečem v smeti in se ne obremenjujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.34
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da mi bo ostala lepa navada se komu zahvaliti za podarjeno stvar, se pa opravičujem vsem tistim katerim sem se pozabil, ker se mi včasih namesto možganov pojavi švicarski sir poln lukenj in se spozabim.

Ja tista dva pregovora, dobrota je sirota in podarjenenu konju se ne gleda v zobe, sta še kako na mestu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Minuto33
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Jul 2011 19:33
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.09
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta moja izkušnja z nehvaležnim obdarovancem, ni edini primer, ko smo nekaj podarili. Je pa prva negativna. Pred leti sem že podaril računalnik in so bili manj premožni starši zelo hvaležni, da bo njihova hči lahko spoznavala novo napravo. Potem smo podarili starejšo hladilno skrinjo. Tudi ta družina je bila hvaležna, ker niso imeli denarja, da bi si lahko kupili novo.

V bistvu bi moral pri oglasu pripisati naslednje:

"Blago je opisano po najboljšem vedenju in poznavanju lastnika. Za podarjeno blago darovalec ne daje nobene garancije. Darovalec prevzetega in odpeljanega blaga v nobenem primeru ne bo sprejel nazaj."
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem že imel primer ko sem podarjal računalnik. Bilo je lepo napisano, da je starejši, da ima win98 itd ......., potem te pa kličejo in sprašujejo da bi delali z njim kot da bi bil najnovejši model. Skratka če napišeš vse kaj nudiš pa bi radi da jim bi dal kar novo mašino.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.22
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V takem primeru, ko je možnost da te bo kdo gnjavil nazaj, jaz vedno sestavim pogodbo na čimveč listih.
Človek, ki mu kup papirjev v pravniškem jeziku pomoliš za podpisat, se zna hitro umiriti. V primeru računalnika bi obvezno dodal še člen, da če želijo nadaljno podporo, je za plačat.

Moje izkušnje so take, da najprej počakam da pokliče par različnih ljudi, ki se zanimajo za podarjeno stvar, jih temeljito izprašam in potem podarim tistemu, ki se mi najbolj dopade in je najbolj prijazen.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ha, ha, nič novega

Podaril sem računalnik, dovolj za pisalni stroj in dostop do interneta, takrat še z 17" CRT monitorjem, osebi, ki je bila vodja AOP na eni od bank.

Z dostavo od mene v LJ, priklopom, dodatnim UTP ožičenjem v drugi prostor.....

Zadeva je delovala teden dni, potem so se pa začeli klici, ne deluje to, ne deluje ono...., pridi, da ti vrnem nazaj.

Sem rekel, daj na odpad, pa me ne gnjavi več.

Kasneje sem slišal za isto osebo še podobno zgodbico od nekoga drugega.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.76

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napiši jim, da ti lahko brez težav vrnejo računalnik če z njim niso zadovoljni, potnih stroškov, porabljenega časa in podobnih zadev pa jim ne boš kril.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group