www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aparat za peko kruha
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 4:29 pm    Naslov sporočila:  Aparat za peko kruha Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Zadnje čase so me začeli zanimati aparati za peko kruha. Raznorazni prodajalci jih ponujajo takšne in drugačne... Torej, zanima me, če doma uporabljate aparate za peko kruha, kako se obnesejo, njihove pomanjkljivosti, dobre lastnosti, katerega priporočate, koliko je razumno odšteti zanj,...
Zame bi bil zanimiv avtomat, ki lahko speče 0,5kg kruha, ker živiva sama s punco.

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.20
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 4:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko samo pohvalim. Slabih izkušenj nimam.

Sem se pa naučil peke kruha na roke potem, tako da ga več ne uporabljam.

_________________
http://mcmetlika.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
me2d
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Sep 2009 11:10
Prispevkov: 291
Aktiv.: 1.64

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smo imeli Clatronic. Po manj kot letu dni je odpovedal zobati jermen. Na servisu - katastrofa. Nimajo takega, nimajo... Ker sem garancijo in račun zavrgel, na netu oz. kjerkoli drugje pa bi jermen stal cca20€ in več smo aparat upokojili in kupili drugega. Sedaj garanc. list hranim... Peče cca 3x na teden.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
Član
Član



Pridružen-a: Sre 08 Feb 2006 15:23
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam pa s Clatronicom dobre izkušnje. Bil je tudi že na servisu ker je spodaj pri osi začela puščati posoda, pa so vse lepo uredili. Puščati je začela zaradi ne najbolj nežnega jemanja kruha ven po pečenju. Zdaj to počnem malce drugače in bolj z občutkom pa drži že leta. Kupljen je bil še s tolarji. Preračunano je stal cca. 50 EUR.

Pri programiranju lahko izbereš večjo ali manjšo količino. Program za manjšo (cca. 500 g moke) je običajno nekaj minut krajši.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Clatronic uporablamo tudi pri nas doma. Zamenjan pekač enkrat in enkrat pospajkan PCB. Pa že nekaj let deluje brez težav.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas kruh pečemo "na roke". Žena naredi testo iz polnozrnate moke, doda še nekaj črne moke zraven. Oblikuje primerne hlebčke in jih speče. Včasih hlebčke posuje še z semeni.
Tako pripravljen kruh ima dušo. Jesti ga je moč tudi samega brez česarkoli zraven.

Najlepša hvala ti, draga moja za to vsakokratno izjemno doživetje svežega kruha.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.09
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 7:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To kar je napisal Darko je res.Ko je žena spekla je kar lepo dišalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3369
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi sam se zanimam za takšen aparat. Tukaj sta dva napisala "clatronic", ki pa se jima je tako ali drugače pokvaril, torej zakaj bi jaz kupil istega ? Confused
Iskal sem po spletnih straneh, če kakšna firma prevladuje, pa videti, da ne. Cene so od 70 do 220€, torej v nečem mora biti razlika.
Verjetno bo takole:
- popis vseh lastnosti, ki jih aparat mora imeti;
- cena;
- garancijski rok.

Če imajo vsi v neki cenovni skupini iste lastnosti in isti garancijski rok, potem pač Gorenje, za katerega predvidevam, da bo po izteku garancije najmanj problemov s servisom in rezervnimi deli. A so me že ujezili, ker na njihovi spletni strani garancijski rok pri teh aparatih sploh ni naveden ali pa jaz ne najdem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.40
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
........Pri nas kruh pečemo "na roke". ........


Nad temi "kruhopeki" sem razočaran, ga ne uporabljamo več, edini pravi način za dober kruh so roke! Pri nas imamo radi koruzni in ajdov kruh, to pa je malo težje narediti v tej "napravi".

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam s predhodnikoma. Kruhopek smo uporabljali kakšno leto, najprej vsake dva dneva, potem malo bolj poredko, sedaj pa že lep čas služi kot lovilec za prah. "na roke" ne traja prav nič dlje, kruh je res dober, edino dela je malo več.
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karkoli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 08 Sep 2010 20:53
Prispevkov: 94
Aktiv.: 0.57
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oh, kako vam je lepo ker lahko uživate v pečenih žitaricah. Pri meni so pa žitarice nevarna hrana za zdravje. Če bi pretiraval bi brez hitre zdravniške pomoči lahko tudi izdihnil. Spadam med tiste evropejce (približno vsak stoti) ki so alergični na žitarice.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.20
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@karkoli - vsak svoj križ nosi. Jaz spadam v neko drugo statistično skupino, pa je ravno tako zelo nadležna, če ne še bolj.

da se vrnem na temo... aparati za peko kruha so po mojem mnenju super. vzpodbujam pa vsakogar, da proba sam kruh zamesit. otrpčje lahko je, kruh pa veliko boljši. Priporočam še obisk lokalnemu mlinarju po domačo moko.

_________________
http://mcmetlika.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.36
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

karkoli je napisal/a:
Oh, kako vam je lepo ker lahko uživate v pečenih žitaricah. Pri meni so pa žitarice nevarna hrana za zdravje. Če bi pretiraval bi brez hitre zdravniške pomoči lahko tudi izdihnil. Spadam med tiste evropejce (približno vsak stoti) ki so alergični na žitarice.

„alora” jej paršut in salame brez kruha, itak pravijo, da je večina hidratne hrane le za špeh nabirat, ker je vse preveč prečiščeno. Čisto nasprotje so polnozrnati izdelki. Boš pač več beljakovin zaužil.

Če imaš krušno peč jo lahko uprabiš tudi za peko kruha ne samo za ogrevanje. Polek tega je večja od štedilnika, kruh iz nje je dlje časa svež in ga lahko čez vikend narediš v količinah za celi teden namesto, da se večkrat matraš po malem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 5:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore!

Verjetno se bom odločil za nakup aparata. Če / ko ga kupim, poročam o rezultatih.

Če pa ima še kdo kakšno izkušnjo, pa kar na dan z besedo.

Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.13
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 8:37 pm    Naslov sporočila:  kruh iz aparata Odgovori s citatom

Ali ima kdo sliko, kako izgleda kruh, spečen v avtomatu?
Ali je skorja tudi tako trda kot pri mojem,
na roke zamešenem kruhu?
gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group