www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Majhen GSM modul?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
KRAPman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Nov 2005 14:35
Prispevkov: 115
Aktiv.: 0.52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2011 5:56 pm    Naslov sporočila:  Majhen GSM modul? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup GSM modula (GPRS ni potreben, lahko pa tudi) po čimbolj ugodni ceni za lansiranje maloserijskega produkta (300pcs).
Za modul je željeno, da ima naslednje karakteristike (padajoče po prioriteti):
- ugoden (<20EUR neto/pc),
- AT serijska komunikacija za uC,
- majhne mere (pod 5x5cm, DxŠ),
- še v proizvodnji, ne "obsolete" klasa ali "reburbished",
- zanesljiv proizvajalec in solidna dobavljivost.
Našel sem že tale izdelek: Sierra wireless, in sicer tukaj po kr ugodni ceni:
spletna trgovina.
Ima kdo izkušnje s temi moduli? Če je komu poznana še kakšna druga rešitev tudi hvala za info.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2321
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2011 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej module od firme SIMCom (pri nas mislim da jih prodaja EBV ali pa Elbacomp?). So pa majhni in poceni, recimo SIM900 ali SIM900D.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bosko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Nov 2008 20:57
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.86
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2011 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

IC na vodovodni, GPS MODUL STM2929P, deluje lepo..
Po mojem boš tudi pri količini prišel na ustrezno ceno..
LP Bostjan

_________________
Ko sem naredil , nisem vedel da se tega ne da......
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 268
Aktiv.: 1.20
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2011 9:41 am    Naslov sporočila:  Re: Majhen GSM modul? Odgovori s citatom

KRAPman je napisal/a:
Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup GSM modula (GPRS ni potreben, lahko pa tudi) po čimbolj ugodni ceni za lansiranje maloserijskega produkta (300pcs).


bosko je napisal/a:
IC na vodovodni, GPS MODUL STM2929P, deluje lepo..


Ne vem kako naj bi GPS modul nadomestil GSM modul ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2011 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SIM900D poceni in zanesliv!
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam 3 različne kupljene module z omenjenim čipom pa lahko rečem da niso ravno zanesljivi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mato,
v čem je problem pri SIM900?
Jaz ima nekaj modulov v uporabi 24 ur na dan.
Vsi delujejo bp.
Res pa je da se včasih zgodi da pride do izpada GSM omrežja, in to ne zaradi modula.
Na določenih lokacijah kjer je veliko uporabnikov se zgodi da te operater vrže ven, in sprosti omrežje za nekoga drugega.
Modul moraš veš čas preverjati ali je prijavljen v omrežje.
Tam kjer ni težav z veliko uporabnikov dela brez težav.
Da pa pride do ispada omrežja smo ugotovili tako da z kartico istega operaterja tudi telefon občasno ni bil dosegljiv nekaj časa, potem pa je spet delal.
Po zamenjavi kartice z drugim operaterjem več ni tako pogosto prihajalo do izpada omrežja na tej lokaciji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem je v tem da se mi te moduli nakljucno resetirajo oz. nehajo komunicirati z mikrokontrolerjem. To se vcasih zgodi 2 min po vklopu vcasih 1 uro vcasih 1 dan lahko tudi dela nekaj dni normalno potem pa enostavno ne posilja vec podatkov/ukazov mikrokontrolerju. Enega sem imel priklopljenega vec mesecev brez problema pa sem ga po sili razmer moral izklopiti in sedaj imam s tem iste probleme da se nakljucno resetira.
Pri meni ni tezav z izpadom omrezja. Vsaj ne pri mobilniku kjer imam istega operaterja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregaa
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Jun 2009 16:46
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.59
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glede na velikost je sim800H dosti manjši od sim900. Ima nekaj več dodatnih funkcij od sim900. cena za orginalnega na ebayu ali aliexpress-u se giblje okrog 10€. Kar se pa kvalitete tiče, te ki sem jaz kupil na aliexpressu že skoraj 2 leti delujejo zanseljivo

primerjava sim800h in sim900 po velikosti:

velikost(DxŠxV) mm (sim800h 15.8 x 17.8 x 2.4) (sim900 24 x 24 x 2)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Simcom ima zdaj novo serijo 800, 900 gre počasi ven iz proizvodnje.
Kupujem običajno pri Laszlotu (HU), M2m-com.com

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mato1111 je napisal/a:
Problem je v tem da se mi te moduli nakljucno resetirajo oz. nehajo komunicirati z mikrokontrolerjem. To se vcasih zgodi 2 min po vklopu vcasih 1 uro vcasih 1 dan lahko tudi dela nekaj dni normalno potem pa enostavno ne posilja vec podatkov/ukazov mikrokontrolerju. Enega sem imel priklopljenega vec mesecev brez problema pa sem ga po sili razmer moral izklopiti in sedaj imam s tem iste probleme da se nakljucno resetira.


Been there, done that. Slabo napajanje, ki občasno (sploh, če je signal slab - višja oddajna moč) občasno naključno resetira MCU (brownout). Včasih pošlje tudi Low_VOLTAGE warning na UART, včasih tudi ne.

Če imaš zvezan PWR vhod na mikrokontroler, ga enostavno ugasni in prižgi. Pazi - v dokumentaciji piše pulz 1 s za vklop, 3 s za izklop; te 3 s so včasih zelo ... Nenatančne. Se bo v 90% ugasnil že z 1 s pulzom, včasih pa 3 s ne bodo zadostovale in boš rabil izklop ponoviti.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 01, 2017 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem imel spet malo časa (in seveda volje) in ugotovil da po nekem naključnem času oz. po nekaj urah izgubim omrežje, saj NETLIGHT LED utripne približno vsako sekundo.
Ja glede izklopa z pulzom je pa res tako da se enkrat ugasne drugič pa kot da ni bilo nič.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group