www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prehod na zimski-poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali podpiraš vsakoletni prehod iz poletnega na zimski čas in nazaj?
Podpiram
12%
 12%  [ 15 ]
Predlagam zimski čas čez vse leto
22%
 22%  [ 28 ]
Me ne zanima
8%
 8%  [ 11 ]
Predlagam poletni čas čez vse leto
52%
 52%  [ 64 ]
Predlagam drugačno rešitev (opiši)
4%
 4%  [ 5 ]
Skupaj glasov : 123

Avtor Sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 2:12 pm    Naslov sporočila:  Prehod na zimski-poletni čas Odgovori s citatom

Jutri prehajamo nazaj na zimski čas. Politiki trdijo da smo s prehodom na poletni čas letos spomladi, prihranili silne miljarde. Po mojem mnenju gre za tipični primer računa brez krčmarja. Kaj pa bomo pridobili z jutrišnjim povratkom nazaj in kakšen je smisel tega pa nihče ne pove niti besedice! Question
Osebno mi to niti najmanj ne ustreza. Počutim se tako kot da bi me nekdo čez noč zaprl nekam v bližino severnega tečaja, kjer vlada večna tema, za dolgih 5 mesecev. Pravkar sem slišal na TV da so se Rusi odločili obdržati poletni čas čez vse leto. Trdim da je to edina pravilna rešitev. Zato me zanima kaj si mislijo ostali na to temo.

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se v celoti strinjam s tabo. Sam sem povprašal nekaj ljudi ki se vsaj imajo za kompetentne razpravljat o takih zadevah, pa nisem dobil konkretnega odgovora. Očitno ga ne pozna nihče. Rusi in njihovi politiki so pa itak svet zase, občasno celo kaj praktičnega naredijo, za razliko od naših... Nevretenčarje imamo v parlamentu, ja.
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi hoteli kaj prišparat, bi morali ob svitu vstajat in potem delat. Uro pa pustit na miru.
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako delajo živali, še posebno izrazito je pri kokoših. Vstanejo, ko se zdani in spat gredo, ko se mrači. Dopoldne običajno vsaka naredi po eno jajce, čez ostali dan se pa pasejo. Simpl ko pasulj, da bolj ne more bit. No ja za ene je še pasulj zakompliciran za ga narediti. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mznida
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2005 20:32
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.62
Kraj: Prlekija (JN86BN)

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najleše pri vsem tem je, da je pravi sončev čas zimski. Ura je premaknjena poleti.
_________________
73 de S56RIR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 456
Aktiv.: 2.86
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mznida je napisal/a:
Najleše pri vsem tem je, da je pravi sončev čas zimski. Ura je premaknjena poleti.

točno tako, jutrišnja ura je realna

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se pogleda zemljevide, se Slovenija nahaja na geografski dolžini, ki je približno na sredini pasu, kjer uporabljajo srednjeevropski čas (MET).

Zato je premik ure na "poletni čas" nesmiseln, ampak kaj ko ima ta premik v sebi magično besedo šparanje. Koliko je dejanskega profita, bolje rečeno zgube, pa politikov tako ali tako nikoli ni zanimalo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
...Nevretenčarje imamo v parlamentu... ...pa politikov tako ali tako nikoli ni zanimalo...
- v državah, kjer so svobodne in demokratične volitve, to ne zanima ljudi, ki volijo politike. Mi smo jih postavili tja, da delajo za nas; mi smo najeli takšno delovno silo. Dokler nam to ne bo jasno, ne bo nič drugače.
Pred kratkim bral v lokalnem časopisu: nekdo je želel postaviti 70 metrov dolgo (če se prav spomnim) smučarsko vlečnico. Informativni izračun za odškodnino za kmetijsko zemljišče: 630.000€ . Lokalni poslanec:"Ja, to moramo v naslednjem parlametu spremeniti." Kje si pa bil, gospod ali tovariš, ti in tvoja stranka, ko se je to pred nekaj meseci sprejemalo ? Itd, itd, itd....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Modlar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2009 10:59
Prispevkov: 190
Aktiv.: 1.03
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako smo danes dolgo spali Very Happy Mr. Green
_________________
LP Mare


Kdor visoko leta - daleč vidi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilibalt
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Feb 2008 10:59
Prispevkov: 252
Aktiv.: 1.28
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem slišal teorije zakaj je tako bolje in nisem bil povsem prepričan. Verjetno bi pa s preizkusom to lahko opravilo. Elektro ima tako ali tako vse podatke o porabi skozi dneve in tedne. Zakaj torej ne poizkusimo enkrat in primerjamo rezultate s predhodnim letom. Mogoče bi se dalo izluščiti kak trend. In šele na osnovi tega bi se lahko odločili.

lp

_________________
Ko zadeva ne deluje se umiri, preštej do 10 in poišči večje kladivo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karkoli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 08 Sep 2010 20:53
Prispevkov: 94
Aktiv.: 0.57
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Par stoletij nazaj so ljudje imeli podobne navade kot živali. Zimo so v glavnem prespali. Zaradi industrializacije je nastala potreba po stalnem delu in opustitev navad zimskega mirovanja.
Iz tega sledi, da je moten naravni ritem življenja zaradi stalne potrebe po delu. Premikanje ure je samo še ena metoda več pri tem motenju naravnega ritma.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamaknitev ure kao varčevanje, halooo. Kaj pa javna rasvetljava, reklamni panoji, talno gretje cest-dvorišč, vojaška tehnologija,.... Koliko energije se porabi samo za vojaške potrebe, se je kdo kdaj vprašal. Iz tega lahko sklepamo, da je zamaknitev ure čista populistična poteza kapitalizma za zavajanje naivnega ljudstva.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 12:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tiger je napisal/a:
Zamaknitev ure kao varčevanje, halooo. Kaj pa javna rasvetljava, reklamni panoji, talno gretje cest-dvorišč, vojaška tehnologija,.... Koliko energije se porabi samo za vojaške potrebe, se je kdo kdaj vprašal. Iz tega lahko sklepamo, da je zamaknitev ure čista populistična poteza kapitalizma za zavajanje naivnega ljudstva.

LP


Podpišem!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tiger je napisal/a:
Zamaknitev ure kao varčevanje, halooo. Kaj pa javna rasvetljava, reklamni panoji, talno gretje cest-dvorišč, vojaška tehnologija,.... Koliko energije se porabi samo za vojaške potrebe, se je kdo kdaj vprašal. Iz tega lahko sklepamo, da je zamaknitev ure čista populistična poteza kapitalizma za zavajanje naivnega ljudstva.

LP


Pozabil si najpomembnejše: sleherna cerkev je obsijana z miljavžnti potratnih reflektorjev...kaj pa si konkretno mislil pod vojaško tehnologijo?

Mene tole menjavanje ure popolnoma sesuje. Človek potrebuje vsaj 1 teden, da se navadi na nov ritem. Zamilk pa ni samo 1 ura na dan, ampak 2. Organizem se navadi na nek bioritem, ko uro premaknemo, gremo 1 uro prej spat, vendar ne zaspimo takoj, ker telo še ni pripravljeno na to, pol pa se še zbudimo 1 uro pred alarmom, tako da sta 2 ure šle. Isti šit je spomladi, tako da s tega stališča je to en hud stresor.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kopron
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Dec 2006 11:29
Prispevkov: 172
Aktiv.: 0.82
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem bil še srednješolec, sem imel željo da bi se zjutraj hodilo v službo ob petih in domov ob enih. Potem sem moral čakati 20 let, da se mi je želja izpolnila. Je to že res da ja prehod na poletni ali zimski čas malo stresen, samo to treja le en teden.

Jaz sem pristaš da ostane poletni čas čez vse leto. Kako bi nekateri še jamrali, če bi morali delali na tri izmene, ker se ti vsak teden ruši bioritem.

_________________
Lep pozdrav Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group