www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM / GPRS modem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
snoopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2003 1:17
Prispevkov: 222
Aktiv.: 1.00
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2013 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marko ali imaš shemo tega razvojnega kita?
Bi potreboval ,da vidim osnovno vezavo za SIM900.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podravljeni,

tudi jaz sem imel s SIM900 en kup težav in mi ga ni nikoli ratalo oživet. Komuniciral sem z njim lepo, ampak nikakor ni delal noben od NETWORK ukazov. Vedno je težil z neko kodo, ki jo moram vpisati. Ni delal niti na SIMOBILU niti na MOBITELU. Proizvajalec mi je trdil, da je vse ok, na simobilu so mi trdili, da je vse ok in na mobitelu tudi. Modul pa enostavno ni delal. Projekt sem potem opustil. Imam pa dva taka modula in je pri obeh isto.

Tema v kateri sem to pisal: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=31512
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S SIM-i nikoli nisem imel problemov. Razen v tem, da zacetna tokovna konica, ki jo potegne ko se povezuje na omrezje resetira modem ce nimas kvalitetnega napajanja.

@marko: uporabljal sem module ki sem jih dobil direkt iz Kitajske kakor tudi od slo distributerja pa nisem imel nikoli problemov s tem pinom ki ga omenjas. Vpis novega Firmware-a bi moral resit problem ce si ga res zaklenil. Si prerican da je vpis novega FW uspel?

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BTW

Imam se kar nekaj tiskanin ce hoce kdo sam sestavit tole zadevo. Tiskanine so pa take velikosti, da lepo pasejo v ALU ohisje. Avgusta bom doma tako, da lahko dostavim zadevo tudi v MB in LJ ker bom imel opravke tam, drugace sem pa iz Savinjskega konca.

Slike so od malo starejsega prototipa ampak mere so pa ostale iste

http://www.red-mamba.com/wp-content/gallery/gsm-modul/dsc_5270_resize.jpg
http://www.red-mamba.com/wp-content/gallery/gsm-modul/dsc_5398.jpg
http://www.red-mamba.com/wp-content/gallery/gsm-modul/dsc_5266_resize.jpg

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@red_mamba: firmwara nisem nič upgradal. Niti ga nisem zaklepal. Tako se je obnašal že od samega začetka. Imel sem tudi druge module (tc35), ki so normalno delovali. Ta pa pač ne. Lahko, da je problem v tem, da je SIM900A in ne SIM900. Ne vem, nad projektom sem potem obupal, ker sem porabil že preveč časa in denarja in enostavno projekt ni bil več rentabilen Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marko je napisal/a:
@red_mamba: firmwara nisem nič upgradal. Niti ga nisem zaklepal. Tako se je obnašal že od samega začetka. Imel sem tudi druge module (tc35), ki so normalno delovali. Ta pa pač ne. Lahko, da je problem v tem, da je SIM900A in ne SIM900. Ne vem, nad projektom sem potem obupal, ker sem porabil že preveč časa in denarja in enostavno projekt ni bil več rentabilen Smile


Ce se jih hoces za pametni denar resit mi povej. bom probal firmware na naovo zapisat drugace jih pa s postajo na vroci zrak odlotam in zamenjam s frisnimi Very Happy

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
snoopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2003 1:17
Prispevkov: 222
Aktiv.: 1.00
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
BTW

Imam se kar nekaj tiskanin ce hoce kdo sam sestavit tole zadevo. Tiskanine so pa take velikosti, da lepo pasejo v ALU ohisje. Avgusta bom doma tako, da lahko dostavim zadevo tudi v MB in LJ ker bom imel opravke tam, drugace sem pa iz Savinjskega konca.



Tole pa bi bilo za mene . Ali lahko še daš shemo gor ,da pogledam ali paše SIM 900
namesto SIM340.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

snoopy je napisal/a:
red_mamba je napisal/a:
BTW

Imam se kar nekaj tiskanin ce hoce kdo sam sestavit tole zadevo. Tiskanine so pa take velikosti, da lepo pasejo v ALU ohisje. Avgusta bom doma tako, da lahko dostavim zadevo tudi v MB in LJ ker bom imel opravke tam, drugace sem pa iz Savinjskega konca.



Tole pa bi bilo za mene . Ali lahko še daš shemo gor ,da pogledam ali paše SIM 900
namesto SIM340.


Sim900 pase ker je direkt zamenjava za sim340 Smile

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
snoopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2003 1:17
Prispevkov: 222
Aktiv.: 1.00
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 10:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem nimam več zadržkov. Eno ploščo jaz rezerviram. Boš dal podrobnosti tukaj ali na privat glede pogojev?
Lahko se kar osebno oglasim , če se bo dalo med vikendi v savinjski dolini, če nisi ravno v Solčavi Smile

Se bo dalo dobiti tudi shemo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 13, 2013 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oj!

jutri popoldan sem v Lj.
kdo rabi tiskanine in je iz tistega konca jih bom imel sabo?



IMAG0524.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.04 MB
 Pogledana:  24 krat

IMAG0524.jpg



_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 6:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri kontroler pa si tu uporabil. Ce je Atmel' tudi jaz vzamem eno tiskanino.

LP Matjaz

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 6:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri kontroler pa si tu uporabil. Ce je Atmel' tudi jaz vzamem eno tiskanino.

LP Matjaz

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PIC zal, z atmeli nisem delal ze ene 10 let Mr. Green
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če boš pa kaj v MB hodil, pa se tudi jaz priporočam za tiskanino.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 10:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obelix je napisal/a:
Če boš pa kaj v MB hodil, pa se tudi jaz priporočam za tiskanino.


sporocim, bo verjetno naslednji teden

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 5 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group