www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

JUGOWEBASTO
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
branko28
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 21 Nov 2011 11:23
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: MB-okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 11:36 am    Naslov sporočila:  JUGOWEBASTO Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Prosim če mi kdo pomaga pri priklopu "JUGOWEBASTO"-iz vozila TAM. Imam original stikalo ki se odvija;24V....Potrebujem shemo za priklop stikala?? Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zack69
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2008 16:57
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 1:12 pm    Naslov sporočila:  Re: JUGOWEBASTO Odgovori s citatom

branko28 je napisal/a:
Pozdravljeni! Prosim če mi kdo pomaga pri priklopu "JUGOWEBASTO"-iz vozila TAM. Imam original stikalo ki se odvija;24V....Potrebujem shemo za priklop stikala?? Hvala

Pozdrav
Branko, ki si dobil JUGOWEBASTO, če ni skrivnost ??? rabil bi namreč enega, zato vprašam ...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
branko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Jan 2008 14:29
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.06
Kraj: kidričevo

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav!
Upam da še ni prepozno.



:adminedit:



shema1.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  314.38 KB
 Pogledana:  315 krat

shema1.png



_________________
LP, Branko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madeiny
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 2:34
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2014 2:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni, ima kdo mogoce shemo za vezavo jugowebasta na termostat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pretorian7777777
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 07 Dec 2014 20:24
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2014 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

branko je napisal/a:
Pozdrav!
Upam da še ni prepozno.



:adminedit:


Pozdravljeni članice ,

Sem nikoli iz Vukovarja , sem se moral SemuaTGN Webasto M 3003 GV 24 voltov , mislim, da ta podoba razdeljen na svojem relativnem deležu do mene , ali pa jaz ne vem , kako sem prišel , da ugotovimo tešče Kaj so moja koža je premajhna ali me je blokiran , da pridejo naisto.

pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2014 11:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ako si iz Vukovara, pisi bolje na svom jeziku jer ovo gore ništa ne znači...
Ajde ponovo...

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pretorian7777777
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 07 Dec 2014 20:24
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2014 8:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav forumaši,

Ja sam Nikola iz Vukovara, tek sad sam vidio što je google translate preveo, izvinjavam se.
Naime imam TGN M 3003 GV webasto 24 V, i ova shema gore u postu mi odgovara koliko sam shvatio, pa bih molio ako ikako mogu da dobijem bolju sliku ove sheme i volio bih ako ima nekakav link do tutoriala za prepravku da se izbaci programator, i hvala s55m na brzom reagiranju Smile

pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo007
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2015 13:50
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,
mene pa zanima če kdo ve kje se da dobit rele za ta webasto ker se je moj skuril.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo007
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2015 13:50
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 8:38 am    Naslov sporočila:  rele Odgovori s citatom

A ma mogoče kdo navodila za tale webasto?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bovhec
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 18 Jan 2009 15:56
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta webasta ima vojska vgrajena v tovornjakih tam150 tam imajo tudi sheme in dele za vzdrzevanje.
Imam tudi telefonsko za kaksne dele, ce pa ne jih mogoce tudi dobi.
tel031 548 997 srecko


lp bovhec

_________________
BOVHEC
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
darkob
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Mar 2017 20:33
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 9:46 am    Naslov sporočila:  grelec Jugowebasto Odgovori s citatom

Ali je ta tema še aktivna? Imel bi nekaj vprašanj v zvezi z Jugowebasto grelcem. LP Darko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dagy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Okt 2004 15:00
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.52
Kraj: Ljubljana JN76HB

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2017 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Bovhec za info... bo prav prišel... Smile
_________________
LP Dragan S55Z
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
darkob
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Mar 2017 20:33
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 4:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, zdaj, po tem, ko sem uspešno skopiral to shemo in preučil način delovanja mi je veliko bolj jasno kaj se kam zveže, a še bolj od tega kako deluje Yugowebasto, ter kakšna je funkcija "elektronike" na sodobnejših Webasto/Eberspaecher grelcih.

Za svoj Yugowebasto sem uspel dobiti rotacijsko stikalo, naslednja naloga pa je zamenjati to stikalo (za polavtomatsko upravljanje) z avtomatiko oz. s primernim Webasto_Hella krmilnikom, ki bo v ustreznem zaporedju prižigal in korektno ugašal grelec, odvisno od zahtevane in nastavljene temperature. Originalni Yugowebasto, namreč, ni imel avtomatskega termostata v kabini za uravnavanje delovanja, ampak se je ročno obračalo stikalo.

Tako, torej, če kdo morda ve katera Webasto-Hella krmilna enota bi bila primerna za Yugowebasto, lepo prosim, da poveste. Plus, kje se in kako montira fotocelica (fotoupor?!), s katerim avtomatika zaznava, da je ogenj v gorilniku prižgan?

LP

Darko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkob
Član
Član



Pridružen-a: Pon 27 Mar 2017 20:33
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en podatek, ki bo morda komu koristil. Jugowebasto naprava, ki jo je izdelovala ljubljanska Avtomontaža je kopija naprave Webasto HL30 oz HL3003, vsaj sodeč po dostopni dokumentaciji in načinu dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samo resni
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 08 Dec 2017 20:50
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem. Mene pa zanima, ali je električna vezava na "Jugowebastu" in HL30 enaka, ali ja kaj drugače?

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group