www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Merilnik porabe električne energije
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko pa stane popravilo izven garancijskega roka?
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Računaj da boš v treh letih z intenzivnim merjenjem in ugotavljanjem potratnih bremen toliko prišparal,da ga lahko vržeš tudi stran in kupiš novega? -- he he.

LP

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

laura : S popravilom izven garancije se ne ukvarjaj, ker s takimi stvarmi ni vredno zgubljat časa in živcev ter če tak poceni merilec crkne, se kupi novega! (pokvarjenega pa tu na licitacijo, komu tu lahko rabi kak del) ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laura, hotel sem samo napisat, da Conradovega merilca ne boš dobil ne za takšno ceno in ne s toliko garancije. Najcenejši se mi zdi, da je pri Conradu dobrih 14 € plus še poštnina, če nisi kje blizu skladišča ter s samo enoletno garancijo.

Na koncu pa vidiš, oba sta nemca z notranjo vsebino iz kitajske.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 5:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh, pa valjda me niste resno vzeli s tem vprašanjem?
Bilo je tako ironično postavljeno ker se ob takem oglaševanju počutim totalni idiot.
3 leta garancije za proizvod ki stane 8( kobranka- lahko tudi 14+ poštnina) €?
Proizvod/e takšnih cen s kolegi kupimo( beri zapravimo) v oštariji v cca pol ure Pray

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo spotoma: ta merilec ni ravno pretiran kolega z močmi, ki preveč odstopajo od ohmskih. porabo kitajske ledice prikaže preveč, recimo. Je pa za to ceno vseeno odličen nakup in v večini primerov čisto dober, saj porabo grelnikov in podobne navlake prikaže čisto solidno. Conradovi stari merilniki so bili izjemno natančni (energy monitor 3000), ne vem pa, kako je s kakšnimi njihovimi novejšimi modeli. energy monitor 3000 je pa leta nazaj na testu hobby merilnikov moči zmagal v natančnosti merjenja tako ohmskih kot tudi ne-ohmskih bremen.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja lahko samo potrdim tvoje opažanje. Za računalnik in monitor, ki sta v mirovanju bi moral pokazati nekaj manj kot pa 7-8W porabe.

Do sedaj nisem vedel zakaj mi občasno blinkajo žarnice in mi je tale merilnik povedal, da mi Lexmarkov laserski printer v sunkih poje dobrih 400W. Izgleda, da predgreva grelec za pečenje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, laserci lahko kurijo tudi več, tam do 700 w nekje. Izgleda da imajo neke sorte ultrapočasni PWM
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Merilnik porabe električne energije" imamo vsi. Vprašanje pa je, zakaj nimamo internetnega dostopa do podatkov na/v njem. Industrijskim odjemalcem je to omogočeno proti plačilu, fizičnim niti proti plačilu ne.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, samo ti prav malo koristi, ker meri samo skupno porabo. Iz tega ne moreš razbrati, koliko ti kuri posamezen aparat... no, delno lahko, če ga vklapljaš in izklapljaš ter pri tem uporabljaš malo računice. Seveda če vmes nekdo ne prižge ali ugasne še kaj drugega...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
"Merilnik porabe električne energije" elektro ... fizičnim niti proti plačilu ne
Imaš zastonj merilec z nekaj preračunavanja v elektro omarici! Jest sem z mojim vse izmeril : izklapljanje vseh porabnikov pred merjenjem! Na mojem števcu je napisano, koliko obratov one ploščice z rdečo črto gre na kWh, pa tudi zadnja številka je min.črtica 50Wh. Pa štoparico v roke! ... in ne pozabit kasneje vklopit vse porabnike, npr. hladilnik/zm.skrinjo, da ne bo poplave Twisted Evil ... za digitalne, pa boste morali čakati s štoparico, dokler enkrat ne utripne ledica (1-imp.) in potem preračunati moč Rolling Eyes ..
kobranka je napisal/a:
... laserski printer v sunkih poje dobrih 400W. Izgleda, da predgreva grelec za pečenje
Da to je normalno: moj stari Panasonic (crknjen grelec) je imel dolgo 230V~ cevno žarnico v alu-teflonirani cevi/valju za toner zapečt; zavrženi HP pa v flex "plastični" cevi keramični nosilec z vdelanim grelcem v traku po dolžini podobne moči ... oni, ki bolj hitro pečejo, pa imajo še močnejše grelce ... Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Imaš zastonj merilec z nekaj preračunavanja v elektro omarici!
to s štoparico mi je jasno, a zakaj bi jaz to moral delati ročno, če pa ima Elektro vse podatke iz mojega števca v elektronski (Excel,...) obliki, le da bi jih nam, navadnim ljudem dali, jih je treba prositi kot bogove
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj bi moral delat ročno? Zato, da se ne ponižuješ mazohistično, ko jih prosiš ko bogve za nekaj, kar ti mogoče (čeprav bi morali) nočejo nalahko dat! Just my2c ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem dobil odgovor od Elektra:
"Zaradi premajhnega interesa gospodinjskih odjemalcev za dostop do spletnega portala, ta storitev na področju Elektra (...) ... ni razvita oz. podprta. Zato vam ne moremo omogočiti dostopa do podatkov o porabi električne energije na 15 minutnem nivoju."
Prvič slišim, da je kakšen spletni portal za gospodinjske odjemalce sploh obstajal.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2014 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se spomnim dolgo nazaj, ko sem postavil vprašanje telekomu (po telefonu) glede ADSLa v našem kraju in dobil NATANKO ENAK odgovor. Se mi je stemnilo pred očmi in sem znorel. Vprašal sem, na podlagi česa sklepajo, da ni interesa, kdaj so kogarkoli vprasali, naredili anketo (saj imajo moj mail, kajne?) če želijo adsl ter da zahtevam pisno razlago, oziroma opravljeno anketo z negativnimi odgovori, sicer grem do odvetnika in jih tožim za laganje, pa še veliko ostalih neumnosti sem jim natvezil. So se us*ali..dobesedno. Ženska na drugi strani je skoraj jokat začela...
Po tednu dni sem dobil na dom pogodbo o sklenitvi ADSLa v podpis. Ko je prišel tehnik vezat, ki rekel da je interes tako velik, da delajo po cele dneve...

Toliko glede "neinteresa". To je klasičen odgovor v primeru, ko na tem sploh ne delajo NIČ.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group